22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

GLOSA: Bezmoc mocných

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Adler 4.12.2020 0:42

pane petracku, budete si muset udelat domaci cviceni z cizich slov ...

je rozdil mezi hypotesou a teorii ...

ta prvni musi seradit vsechny zname skutecnosti do co nejsouvislejsi rady, tak, aby si udaje mezi sebou neodporovaly, a nesmi vynechat zadny znamy udaj ...

ta druha musi splnit pozadavky kladene na hypotesu a navic dodat dukazy ...

to za prve ...

a za druhe: nahlednete laskave do verejnych vylevu pana gatese (nejjednodussi pristup: gatesnotes.com) nebo do zverejnenych zaznamu jednani svetoveho ekonomickeho fora ... tihle panacci hovori o svych cilech s otevrenosti az mrazici ...

a drobnost navic: tzv. oficialni veda hovori o morove rane spojene s kostizerem a doplnene malomocenstvim, alias covid-19 ... mozna vas zaujme zjisteni, ze na vede je nejzajimavejsi to, ze se vysledky jejiho zkoumani nejen mohou menit, ale casto take meni i behem jednoho jedineho dne ...

J. Černý 3.12.2020 19:38

Znáte vládu, která by jednala systémově, nechaoticky ? Kdo by v ní byl ? Nečas, ten se předvedl s prasečí chřipkou. Ten ne. Julínek, Cikrt? Kolík by byl poplatek za vstup na JIP a pak za lok kyslíku?

A co Fiala, Adamová, Rakušan, Bartoš, Jurečka ? Jaké představili své návrhy a s jakým zdůvodněním a předpokládanými důsledky ?

P. Han 3.12.2020 23:31

A jéje, zase jeden z třicetikorunáčů. Zkuste si najít, v čem spočívala Julínkova reforma - mimochodem jediná komplexní reforma zdravotnictví. V poplatcích ne - i když ty poplatky byly jediné, co z ní po obstrukci vašich soudruhů zbylo.

J. Jurax 3.12.2020 18:58

Již za něco přes dva měsíce se stihne nejen výběrové řízení na právní kancelář, která vypíše výběrové řízení na dodavatele kampaně, ale dokonce i to výběrové řízení na toho dodavatele? Ti výběrčí musí být celí sedření!

Teď ještě nějaká odvolání těch nevybraných, případně odvolání výběrového řízení a vypsání nového, jak velí místní mrav, a pak konečně i vlastní realizace kampaně ... kdy lze čekat nějaké výstupy z té kampaně?

Laik žasne, odborník krčí rameny, že by mohlo být i hůř ...

Jen aby nám ta pandemie tak dlouho vydržela.

J. Moravec 3.12.2020 13:22

Všechno je špatně, protože Babiš. Chaos protože Babiš. Ještěže máme ty, kteří vědí, že budou lepší. Ještěže budou svobodné volby. Ti co vědí o těch co by to uměli lépe mají velkou šanci všechno změnit.

J. Jurax 3.12.2020 19:05

Ano.

Ovšem nelze vyloučit, že k horšímu. Stejná šance ostatně byla před všemi předchozími volbami a je patrno, že často vyšla.

P. Nemec 3.12.2020 12:41

Ale odhalovače dezinformací Vrábela najali i bez výběrového řízení. On jediný má tu správnou umělou inteligenci, ta vidí i budoucnost. https://www.startupjobs.cz/newsroom/semantic-visions-frantisek-vrabel-rozhovor-pribeh-firmy

J. Sedláček 3.12.2020 11:24

nic chaotického na přístupu k této pandemii, vždy na její vývoj reagovala optimálně a to i v létě, ostatně obdobně jako v sousedních zemích

J. Jurax 3.12.2020 19:13

Jestli optimálně nebo ne, to se dozvíme po zevrubných analýzách moudrých badatelů tak za třicet až čtyřicet let. Možná.

J. Ptáček 3.12.2020 11:14

Dobrý článek se špatným názvem. Případnější by mně přišel nadpis třeba "Nemoc mocných a bezmoc bezmocných". Diagnóza nevyléčitelné nemoci mocných spočívá v jejich bezmezné aroganci, bez možnosti potrestání. Nestoudné veřejné lži, velezrádné komploty s bývalými (možná i budoucími) okupanty, hrabání financí na svá konta, eufemisticky nazývané dotacemi, které jsme dávno i nedávno zaplatili ze svých daní, na svoje tučná konta, aby byla ještě tučnější. Za nutné pomoci slouhů dychtících po drobku ze stolu mocných. Vyhrožování těm (Michal Koudelka), kteří si dovolí ceknout o porušení ústavních pořádků. Bezmocné se konečně podařilo zbavit i posledních zbytků moci. Ano, teď už jsou dokonale bezmocní.

L. Fnouka 3.12.2020 9:11

Bezmoc voličů je horší. Naší zemi vládne ta nejhorší chamraď, která v zemi je, a to od vlády přes parlament až po hrad. Všichni si dělají co chtějí a jsou neodvolatelní - tak jestli to je demokracie, tak je to její konec. Už bylo načase, aby šla do háje. Působením Babiše i Zemana na hradě jsme byli poučeni o tom, co jsme si vůbec nedovedli představit. Je to jen veliká ostuda a ponížení celé veřejnosti, že to nechala tak daleko dojít. Osobně se stydím za to, že jsem občan této země.

J. Ganaur 3.12.2020 11:41

Za to se nestyďte, nevybral jste si jí.Stydět se lze jen za hloupost některých spoluobčanů, že nám to zvolili.A že my bychom k tomu mlčeli.:-)

J. Jurax 3.12.2020 19:10

Ano.

Jsem zvědav, jak se génius lidu projeví o příštích volbách. Neboť může být i líp, ale i hůř nebo taky stejně. A těžko předpokládat, že by se IQ nás voličů od minulých voleb nějak dramaticky zvýšilo.

V. Navrátil 3.12.2020 18:54

Já ne

J. Jurax 3.12.2020 19:01

Já taky ne.

Ostatně po příštích volbách to může být ještě horší.

J. Černý 3.12.2020 19:40

To vše je prd proti partě Havel, Schwarzenberg, Topolánek, Kalousek, Nečas, Nagyová. Ty nepřekonají ani islamisté.

J. Nevrkla 3.12.2020 8:27

Několik hodin denně zpráv o covidu nestačí, ještě další kampaň? Restrikce často nemají logiku, nejsou řádně zduvodnene, efekty neprokazane, tito lidé nám chtějí vykládat něco o dezinformacich? To je sranda, ne?

J. Kadeřábek 3.12.2020 13:09

Snaha posvětit lži na pravdu státním institutem je k smíchu. V preambuli bude krátký projev Babiše jak je vše křišťálově čisté a nakonec i ty dotace Čapáku vrátil a teď mu zase berou dotace na toustovací linku. StB nikdy nedonášel a v KSČ nebyl. On jako garant pravdy a lásky tedy může prohlásit, že vakcína je naprosto bezpečná nebo možná se to zas tak neví, ale zachráníme tisíce mrtvých.;-D

J. Basler 3.12.2020 4:48

No nevím, něco provedla? Je stíhaná, s tím, že by byla potřeba vazba? Naštěstí žijeme v právním státě - no občas to kulhá, ale jde to. Zažil jsem i ten typ státu, co před 30 lety skončil. To bylo hóóódnějiné! Chceme ho zpátky? Já tedy určitě ne... A k tomu, bohužel, patří i dokazování před soudem, určitě jejich nezávislost atp. Byť to trvá a někdy o prostě nevyjde a nemusí se nám to úplně líbit. Viz. teď třeba Bečva, A.B...

L. Písařík 3.12.2020 2:58

To vězení za krádež housek mně zaujalo. Ptám se: proč ještě nesedí jistá knihovnice ze Žďáru v base?

J. Krásenský 3.12.2020 4:47

To by se muselo stát v nouzovém režimu, a stalo se tak jen v totalitním, a to buďme rádi, že ji nezavřeli, to by byla zařazena do ve třetího odboje. Ovšem lze s ptát, proč nesedí představitelé OH (občanského hnutí), kteří před volbami zpronevěřili dvanáct milionů Arpidě?

P. Dvořák 3.12.2020 9:57

Asi proto, že nekrade housky.