7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

EVROPA: Vstaň a choď, sociální demokracie!

Sociální demokracie ve volbách do Evropského parlamentu znovu propadly. Většina politologů zastává názor, že jsou na úmrtním loži, ale na funus prý to ještě nevypadá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 2.6.2019 19:59

Ale kdepak!

Evropský "sociální stát" by zkrachoval tak jak tak, když se "západ" rozhodl expandovat do Asie a převést velké množství výrob především do Číny. Představa některých, že evropané budou udávat "trendy", vymýšlet a shrabovat zisky zatímco asiati budou makat za pár šupů byla mimořádně idiotská. A přesně tyto představy v evropanech živily mimo jiné i sociální demokracie. Z toho plynou stálé reformy školských systémů, navyšování školských rozpočtů a "modernizace". Ale ouha - všechny ty "bezstresové a zábavné" metody výuky generovaly pluky zbytečných humanitních pseudovzdělanců, kteří z nedostatku smysluplné práce v rámci dotovaných neziskovek vymýšlejí pitomosti, zatímco asiati, kteří zůstali u "bezduchého drilu" dominují v tabulkách úspěšnosti. Sázka západu na demokratizaci Číny nevyšla, čínská vláda si ponechala kontrolu nad průmyslem i kapitálovými toky a většinu "nápadů" které se daly ukrást číňani ukradli. Dokonce i dnes, kdy se Trump konečně snaží situaci zvrátit pokračuje Evropa dál v sebevražedném trendu v domnění, že když se postaví na stranu Číny tak jí to něco vynese. Nevynese. Leda tak managerům nadnárodních firem, evropští pracující se naopak můžou těšit na další tlak na snižování platů. Asijcům se těžko konkuruje!

K. Horák 2.6.2019 15:29

Výstižně shrnuto.

Třeba Sobotka nikdy nepracoval, nedostudovaný Hamáček se prosadil jen díky penězům z Aspen Institutu a na vnitru dělá pěkné prasárny.

U nás už ČSSD končí a sociální ochranu převzal oligarcha a kupodivu ma větší sociální cítění než socani.

M. Prokop 2.6.2019 20:31

Re: Výstižně shrnuto.

Horší bude, až oligarchovi dojdou naše peníze na jeho rozdávání.

M. Hoblík 2.6.2019 14:08

Socani i s komunisty jsou brontosauři

Socani i s komunisty jsou brontosauři na vyhynutí. Jsou si toho vědomi a tak lezou Babišovi do zadku, jen aby se udrželi u moci jak to jen jde. Ale jejich konec je neodvratný! Levice vyhyne na vlastní pitomost.

M. Konupčík 2.6.2019 14:07

Jdu se podívat kdo je pan Vítek.

Zatím jest patrno, že je to Slovan a že ve své "analyze" účelně nic nepochopil. Nicméně tvrdit, že EU je proti socialismu, to chce fakt Hrůši kůži a značnou účelovou slepotu.

J. Schwarz 2.6.2019 20:08

Re:

Když západu "hrozila" konkurence SSSR, tak tam ještě vládl tvrdý kapitalismus. Západ k sobě lákal nadprůměrné lidi z celého světa na vysoké platy a nabídky studia. Úspěšné absolventy si rozebraly západní firmy - z toho taky plynula potřeba "boje proti rasismu". To byl úspěšný model. Jenže v dlouhodobém horizontu všechno zdegeneruje a západ, který předstíral že přetahování mozků je vlastně forma "humanitární pomoci" a vyjádření rovnosti sám sebe oblbl a začal své propagandistické žvásty brát vážně. Důsledkem byla imigrace dojičů dávek a sociálních benefitů, k upadajícímu průmyslu se přidaly davy přišelců co neuměli jazyk, měli nekompatibilní zvyky a hodili se jen jako levní sluhové bohatších vrstev. Většina původních obyvatel evropy i USA na takové imigraci těžce prodělává.

L. Novák 2.6.2019 12:07

Vstaň a jdi!

A ty, Vítku, můžeš běžet třeba do... :-P

P. Zinga 2.6.2019 11:42

Co chcete od "dělnické" strany,

ve které nikdo nepracuje?A nejvíce se zastává právě nepracujících?

P. Polak 2.6.2019 10:33

Problémem ČSSD

je spíše skutečnost, že se razantně neodstřihla od toho ochmelky na Hradě (jako to udělala ODS s oběma ruskými šváby ve vlastním hnízdě, starým a mladým Klausem) a jeho lidí ve straně (Foldyna, Hašek,...). Příznivci Zemana stejně nikdy ČSSD volit nebudou, ti tvoří jádro voličů stran typu ANO, SPD, KSČM, Svobodní, Robejškovi plagiátoři, atp.

P. Zinga 2.6.2019 11:40

Re: Problémem ČSSD

Pane, Vy nejste Polák, Vy jste Maďar!" (Zeptejte se na Slovensku, co to znamená.Anebo se to dovíte ve Švejkovi.)

J. Kanioková 2.6.2019 16:25

:)))))))))

P. Zelený 2.6.2019 16:35

Re: Problémem ČSSD

Je to přesně obráceně. Vedení socdem Miloše Zemana, který stranu dovedl k voebním vítězstvím, několikrát podrazila a lidé na to nezapomněli. I proto byl Miloš Zeman zvolen presidentem a socdem jde od deseti k pěti.

L. Novák 2.6.2019 17:44

Re: Problémem ČSSD

Zeman přivedl Stranu k volebním vítězstvím tím, že (pro)komunisticky vyhrocenou slovní ekvilibristikou a lží nabral do partaje komunistickou klientelu. Ta teď odchází ze scény přirozeným úbytkem při současné ztrátě paměti podobně, jako jejich "soudruh" na Hradě...

M. Prokop 2.6.2019 20:34

Re: Problémem ČSSD

Příznivci Zemana u Svodných? Jste blbej nebo navedenej?

L. Novák 2.6.2019 21:04

Re: Problémem ČSSD

Striktně bych to nevylučoval, i když to sotva bude masová záležitost. I velký guru Klaus sen. doporučoval volbu Zemana...

J. Uher 2.6.2019 23:15

J. Fridrich 2.6.2019 9:23

Skvele - zustavaji nam urcite jistoty v dnesnim rozbourenem svete, s. Vitek opet nezklamal, kdyz pravil - " kapitismus zvlcil..." Ze by myslel ten rusky, nebo cinsky ? Omyl vazeni a mili, on mysli jako vzdy ten " EMERICKY ", vime...

J. Chaloupka 1.6.2019 22:58

Jestli ten propad ČSSD není způsoben tím, že splnila

to, co slíbila při svém založení. Myslím placenou dovolenou, osmihodinovou pracovní dobu, nemocenskou atd. atd. Ostatně nebýt vlády s Babišem, tak bychom o ČSSD asi neslyšeli a Hamáček by stál, za tzv. demoblokem možná krytý Fialou.

K. Ignacio 1.6.2019 14:47

Hořký konec

Přesně tak socdemaci půjdou do haje jako sláva indiánů. A dobře jim tak. Každý sklidí co zasel.

V. Čermák 1.6.2019 13:41

Zbytečně dlouhé a složité.

Sočasné vedení ČSSD opovrhuje většinovými voliči, kteří je dlouhá léta volili. Jsou to obyčejní lidé, kteří chodí denně do práce, ctí svoje povinnosti více než jakási lidská práva podivných menšin, nesouhlasí se sluníčkářským vítačstvím nelegálních islámských migrantů, o nichž celkem oprávněně předpokládají, že nepřichází ani pracovat, ani se integrovat, ale hlavně pro peníze. Také nemají rádi, když jim někdo vnucuje, co si mají myslet a co mají dělat, pokud jim rovnou nenadává nebo se na ně nepovyšuje. Tito bývalí většinoví voliči po exhibici Sobotko-Chovancovsko-Kalouskovské protiBabišovské exhibice odešli právě k Babišovi. Vrátili by se, pokud by se vyměnilo vedení. To se ale samo nevymění a voliče taky nelze vyměnit. Pokud v příštích parlamentních volbách se nedostanou do sněmovny, vzhledem ke svému zadlužení Zkončí.....

J. Jurax 1.6.2019 13:54

Skončí ... jinak bych i souhlasil ...

L. Novák 2.6.2019 12:05

Re: Zbytečně dlouhé a složité.

Jinak řečeno, ČSSD už volí jenom úplní blbci, ostatní se přesunuli za neuskutečnitelnými sliby ke konkurenci (Babiš a jeho soudruzi agenti z Agrofertu). :-P

V. Čermák 2.6.2019 19:18

Re: Zbytečně dlouhé a složité.

Babišova vláda ovšem sliby plní.....

L. Novák 2.6.2019 21:01

Re: Zbytečně dlouhé a složité.

Leda na předvolebních plakátech... a v propagandě placených trollů. :-P

F. Navrátil 1.6.2019 12:34

Nejde o třídní boj, jde o útěk od lidí práce

Autor se drží třídního schématu, když tvrdí, že sociální demokracie opustila nižší třídu a dělníky a obrátila se na střední třídu. Úpadek sociální demokracie není záležitostí třídní, ale ideologickou. Sociální demokracie opustila ochranu zájmů zaměstnanců a drobných podnikatelů a začala prosazovat zájmy městských liberálů. Uvědomme si, že kvalifikovaný dělník může patří ke střední vrstvě a příslušník městské kulturní fronty žijící z dotací může být zadlužený proletář. U nás je tato situace zcela zřetelná. Sociální demokracie kašle na lidi práce, ale podlézá a fedruje peníze pražské lumpenkavárně, kulturně-dotační frontě, neziskovkářům, zeleným, feťákům, klinikářům a nepřizpůsobivých.

J. Jurax 1.6.2019 13:56

Ano.

S tím, že na lidi práce de fakto víceméně kašlou všechny strany i hnutí.

F. Navrátil 1.6.2019 18:35

Re:

Doslova odporné je, že všechny politické strany kašlou na pracující mladé rodiny s dětmi. Pracují, platí daně, zdravotní a sociální pojištění, vychovávají a vzdělávají své děti a splácejí hypotéky za pořizované bydlení. Na druhé straně stát fedruje miliardy do nepřizpůsobivých, kteří nepracovali, nepracují a pracovat nebudou, bydlení mají zdarma, za sociální dávky si žijí vesele, karneval mají každou noc a děti produkují tempem jako Baťa cvičky. Mladé pracující rodiny s dětmi, které dnes rozhodují o prosperitě společnost jsou nejpronásledovanější skupinou občanů!

L. Černín 1.6.2019 11:02

Měl jsem problém to dočíst do konce

Omezím se na příčiny pádu ČSSD, ty jsou zhruba tyto:

1) Ztráta osobností. Dobré preference měla ČSSD tehdy, když stranu vedli silní vůdcové jako Zeman či Paroubek. Za ostatních předsedů šla strana dolů. Ve své knize "Jak jsem se mýlil v politice" sám Zeman píše, jak se při vystupování ze Zemáku rozhlédl a podivil se, kolika kreténům pomohl, aby se dostali do vrcholné politiky. Dnes je ČSSD nahá, stranu vede člověk, který nebyl schopen ani dostudovat filosofickou fakultu.

2) Program je odtržen od problémů běžných lidí. Běžný člověk nepotřebuje inkluzi, zavřené obchody o svátcích, hlučící kuřáky před hospodami apod.

3) Neplnění slibů. ČSSD dlouho fungovala na principu, že před volbami naslibovala nereálné věci, a poté je neplnila. Známý je Sobotkův výrok o slibech zasazených mimo reálný ekonomický rámec. Dnes už tomu její bývalí voliči nevěří, stačí číst internetové diskuse. Poslední ranou byl dle mého soudu Sobotkův slib v roce 2013, kdy mluvil o revizi církevních restitucí. Pak uzavřel koalici s KDU-ČSL, a slib uložil k ledu.

4) Rozhádanost a nevěrohodnost. Před pár lety ČSSD diskutovala o zavedení progresivní daně. Nápad ukončila vzpoura jejích vlastních poslanců, když si spočítali, o kolik by sami přišli.

R. Tichý 1.6.2019 12:01

Souhlas

B. Baron 2.6.2019 7:54

Souhlas. Snad bych dodal , že většina vedení socdem jsou korytář kteří myslí jenom na sebe.