29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

EVROPA: Strategie pokojného ovládnutí

Protože času není nazbyt, odpovím za sebe hned úvodem na otázku, která stojí v názvu naší konference: Žijeme v éře střetu civilizací?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Mertl 7.6.2018 21:09

Re: Jak těm teoretickým marxistům

I Vy jděte, Keller jakoby nebyl. Už jste, soudruhu, zvládnul šedesátou pozici Ruské federace v tabulce štěstí národů?

K. Janyška 7.6.2018 20:36

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Lidská mysl je totiž vnitřní součástí tohoto supermechanismu, je složena z jeho pravidel chování a nemá žádnou možnost se dostat mimo něho a organizovat ho. Strašných příkladů takovéto nemožnosti je dost a dost, zejména v novodobých dějinách - SSSR a jeho světová socialistická soustava. Lidé však nevědí proč to dělají a nevědí ani proč jich u toho vždy tolik zahyne. Věčným pokusům zorganizovat nezorganizovatelné, tedy spontánní řád světa, tedy lidský svět sám, říkáme socialismus. Má nespočet podob. V poslední době například zejména rudočernými socialisty řízenou Evropskou unii.

Kompozitivní teorie, tato nejsložiitější vědecká materie ze všech, nám odpověď dává, a stále přesněji. Jeji výuka však není možná, neboť náboženské a politické předsudky tomu zatím brání a nejsou tedy ani učitelé, kteří by tuto složitou koncepci zvládali. Kandidát na post prezidenta České republiky, bývalý předseda Akademie věd Drahoš, je toho důkazem. Ani slovem se o tomto neodstranitelném fenoménu vesmíru a tedy i lidského světa nezmínil.

Doufejmě všichni, že jednou učitelé budou. Situace dnes nepoučeného lidstva kompozitivní teorií se tak rapidně zlepší. O tom není pochyb. Až rozdíl mezi tím, jak lidský svět funguje ve skutečnosti a mezi tím co si lidé o tom myslí naroste do kritických rozměrů. Snad tu hroznou srážku přežijeme... Dzp.

K. Janyška 7.6.2018 20:36

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Zabývá se tedy zejména objevem obchodu, coby základním hybatelem kulturního vývoje, neboť to on a důsledky z něho přinesl civilizaci, tedy přeměnu divocha v civilizovaného člověka a tento proces vyšší a vyšší subjektivizace a individializace jednotlivců probíhá stálem a je nekonečný.

Zejména se však zabývá řídící strukturou, a jiná není možná a nikdy nebyla, spontánním řádem civilizovaných a celého lidského světa. To je podstata a jediná možnost přežití lidstva a nelze ji zorganizovat. Je také jedinou možností, jak mohou jednotlivci a jejich organizace, sledovat nekonečný počet cílů a účelů svých jednání tak, aby nenaráželi do ostatních. Souběžně tato struktura vyvinula skrze interakci jednotlivců pravidla chování, která se stala obsahem souběžně se vyvíjející lidské mysli. Tedy spontánní řád lidského světa, tedy lidský svět, řídí nás, ne my jeho. Kdykoliv se pokusíme to zvrátit, a nepůjde to nikdy, přivoláme si na sebe katastrofu.

Tedy důvod existence kompozitivní teorie je, aby lidstvo vyvedla z toho strašného omylu, Myslí si, že je už tak chytré, že si může dělat co chce a že může řídit lidský svět. Nejde to a nikdy to nepůjde.

K. Janyška 7.6.2018 20:36

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Co tedy relevatní společenští vědci zkoumají, když mají tak vysokou ambici lidstvu předložit hluboké a důkazy podložené vědecké informace, které, jak se ukázalo, zcela mění dosavadní představy lidí o svém původu a principech, které nám, lidstvu, umožňují být. Samozřejmě, imkdyž to nebylo původním záměrem, bylo to vědeckým postupem odhaleno a prokázáno. Okřídlené rčení, lidé si myslí o světě něco jiného, než by si měli myslet, tady dostává skutečně reálný a realistický průkaz.

V první řadě berou vědci do úvahy, samozřejmě za využití všech poznatků věd přírodních to, odkud se člověk biologicky vzal a jaké jsou jeho první jakési předlidské, pololidské a časem už lidské kroky na Zemi a jeho chování, které si už dovedeme představit a které umíme uchopit inteligenčním instrumentáriem našich myslí. Lidé svoji pouť vesmírem a po zemském povrchu začali ve smečkách a kmenech o velikosti zhruba 50 jedinců a žili v kmenové společnosti se vším všudy, drženi pohromadě altruismem a pudem sebezáchovy, tedy neosobními, genetickými a doslova přírodními principy, shodnými s ostatními druhy.

Kompozitivní teorie se však nezabývá genetickými a biologickými základy lidstva, ty si kdykoliv vypůjčí od věd přírodních, lépe řečeno, zahrne je v případě potřeby a jejich trvalé platnosti do výkladu, nýbrž kulturní evolucí a spontánnímí, tedy neosobními silami, které ji vyprovokovaly a vyprodukovaly. Zabývá se vznikem inteligence, rozumu, mentální výbavou člověka a zejména mezemi a mantinely, které nám souběžná souhra spontánních sil, které nás stvořily a dále nekonečně dotvářejí stran obsahu a výbavy našich myslí, doslova diktuje a klade.

K. Janyška 7.6.2018 20:35

K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

TEDY KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Vědecká kompozitivní teorie, tedy suma informací získaná vědeckou kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd, navzájem provázaných a neodporujících si, viz slavná Kontrarevoluce vědy od nositele Nobelovy ceny A.F.Hayeka, je vždy nejvyšším, stále vědou aktualizovaným, věděním lidstva a přináší právě taková vysvětlení. Vždyť zkoumá a předkládá informace o samotné podstatě lidského světa a jediné možnosti lidstva existovat a jde do takové hloubky, že vysvětluje až samotnou lidskou mysl. Je to tedy vysvětlení lidské mysli jejím prostřednictvím.

Samozřejmě, výhradně bez pověr a mýtů a žádné náboženské nebo okultní předsudky nejsou povoleny. Jinak by přístup k tomuto zkoumání nebyl čistě vědecký a nebyl by prost jakýchkoliv zavádějících pseudovědeckých praktik, tedy by nebyl seriózní.

J. Anděl 7.6.2018 20:15

Re: No A ?

Pan Zinga se ptá, jestli by pan Keller nebyl se svými názory lepší, než nějaký socdemák. Tak myslím, že odpověď, že je socdemák, je na místě.

V. Čermák 7.6.2018 20:14

Re: Jak těm teoretickým marxistům

Jenom proto, že Keller patří k vaší Nenáviděné části společnosti, tak nám tu budete mnohoslovně malovat Muslimy na Růžovo.....Stačilo říci stručně: Nenávidím Ty a Ty....

J. Kanioková 7.6.2018 20:14

No A ?

J. Svoboda 7.6.2018 19:40

Re: SPD má zcela konkrétní a velice rozumný soubor návrhů

Opuštění Západu je kapku jiná kategorie, než exekuce.

P. Portwyn 7.6.2018 19:39

Re: Zdá se, že pan Keller

Příměr? Kde?

J. Svoboda 7.6.2018 19:38

Re: Pro ty, co si myslí,

On je socdemák, námořníku :o)

M. Prokop 7.6.2018 18:48

Re: Kdo zná profesora Kellera,

Jo. Pamatuji se, jak konstantně přiznal, že do KSČ vlezl z prospěchářství. Nebyl sám, ale důvěru to poněkud oslabuje. I zelené bláznění.

O. Uživatel 7.6.2018 18:45

Uživatel požádal o vymazání
I. Mertl 7.6.2018 18:20

Re: Jak těm teoretickým marxistům

Sorry, nemyslím. Kdo by to organizoval? Z nejrůznějších zemí? Snad na naprostém začátku v 18. století Britové či francouzský král, Nizozemí, ti měli zájem na obsazení nadějného území. Ale později? Kdepak, žádná konspirace! Lidská bída v Itálii, Irsku, Německu, Polsku, Rakousko-Uhersku.

O. Uživatel 7.6.2018 17:48

Uživatel požádal o vymazání
J. Farda 7.6.2018 17:43

Re: Jak těm teoretickým marxistům

Svatá prostoto! :-(

F. Navrátil 7.6.2018 17:31

Re: tak to se obavam ze jste mimo

Kemal pochopil, že islámem ovládané Turecko není schopno konkurovat okolním států. Byl to právě islám, který zablokoval správní, občanské a ekonomické reformy v Turecku a způsobil jeho postupnou degeneraci. Proto přísně oddělil náboženství od státu a zejména od armády. Použil přitom metod, kterým islámští fanatikové dobře rozuměli. Tedy šavli, kulku a oprátku.

R. Tesařík 7.6.2018 17:29

Re: Kdo zná profesora Kellera,

Myslíte jako pan Kohn, který se narodil v Maďarsku, žil v Československu a zemřel v Sovětském svazu?

R. Tesařík 7.6.2018 17:21

Re: Tak se nám pampresor marxismu distancoval od neomarxismu.

Pěkná přesmyčka... s přesedláním bych, v jeho případě, souhlasil, ale přesedlává trefně.

I. Mertl 7.6.2018 17:13

Re: Není tomu tak! Primárním cílem je sice putování za

Ale jděte.

I. Mertl 7.6.2018 17:12

Re: Jak těm teoretickým marxistům

Vždy to tak bylo, lid USA tak víceméně vznikl. A nezapomínejme, že i ti nejubožejší dnes mají přístup k TV, kde vidí, jak se my v Evropě máme jako prasata v žitě. Obrana z různých příčin obtížná, administrativní reakce zdlouhavé, nejednotné, některé země pracovníky potřebují.

P. Vaňura 7.6.2018 17:06

SPD má zcela konkrétní a velice rozumný soubor návrhů

ohledně exekucí, které by měl podle nich provádět stát. Že je neznáte je Váš problém!

P. Vaňura 7.6.2018 17:02

Migrace z Afriky se již ukázala jako zcela nepoužitelná

a navíc vysoce agresivní a nebezpečná! Mnohým to bylo jasné už na začátku a zkušenost tyto obavy jen potvrdila!

P. Vaňura 7.6.2018 17:00

Není tomu tak! Primárním cílem je sice putování za

sociálními dávkami ALE to lákadlo stát se PÁNY obsazené země je příliš lákavé! Buďto pobijeme své nepřátele, nebo nepřátelé pobijí nás. Elementary, dear Watson...

I. Mertl 7.6.2018 16:59

Re: Jak těm teoretickým marxistům

Tak. Jde o jinou civilizaci, jistě, s jinými zkušenostmi. Zda mohou či nemohou posunout společnost dál, nevím. Ale ani nevím, co je to "dál". Česká migrace v minulosti cílové země posunula "dál"? Typické koloniální země se s tím jevem v minulosti většinou vypořádaly bez závažných malérů. Migraci se samozřejmě musí klást omezení, což se pomalu děje; dělo se to ostatně, s malým efektem, vždy. Většina budoucí migrace z Afriky je jistě "použitelná" s omezením, naopak nemusí mít a priori moc společného s islámem, naopak často před násilným islámem utíká. Hlavně je zavádějící, a to nejen Keller dělá, s podvratnými úmysly, považovat tuto migraci za nějakou válku civilizací.

P. Zinga 7.6.2018 16:56

Pro ty, co si myslí,

že Keller bojuje o flek v EU-parlamentu: uniklo jim, že před časem oznámil, že znova kandidovat nebude.

Ale:kdo ví? Nebyl by se svým veřejným názorem prospěšnější než nějaký lidovec či socdemák?

P. Zinga 7.6.2018 16:53

Kdo zná profesora Kellera,

ví, že jeho názor je konstantní. Není jeho vina, že najednou stojí na druhém břehu, ačkoli se skoro nehnul z místa. tento úkaz postihl více autenticky levicově smýšlející, včetně mě.

O. Uživatel 7.6.2018 16:46

Uživatel požádal o vymazání
F. Kusák 7.6.2018 16:45

Re: Jak těm teoretickým marxistům

Nevím, zda-li jste někdy navštívil, tedy nikoliv jako turista, nějakou arabskou zemi a měl možnost diskutovat s lidmi na téma západní demokracie? Já ano. Jejich pohled na řízení státu a na společnost je zásadně jiný. Já netvrdím, že je dobrý nebo špatný, ale že je jiný než ten náš. Samozřejmě, že mnoho lidí prchá před násilím nebo že vnímání "západu" se liší stát od státu. Je to na dlouhé povídání. No, a o státu Izrael je lépe nezačínat. Tady jde o to, zda dnešní muslimové mohou posunout společnost dál. Obávám se, že nikoliv.

K. Zelený 7.6.2018 16:34

Tak se nám pampresor marxismu distancoval od neomarxismu.

Ovšem vykreslil ty neomarxány tak, že mi nápadně připomínají jejich libertariánské antipody:

Taky odmítají instituce, vše evropské považují za projev odcizení, každou autoritu považují za projev mocenské zvůle, každou etickou či právní normu považují za nástroj nepřípustné kontroly, každou formu organizovanosti považují za formu totality a taky nemůžou nikdy nic politicky prosadit. To ... ale nevadí. Kdo nechce prosazovat, chce jenom rozkládat. Kdo naivně předpokládá, že až společnost dokonale rozložíme, nezbude v ní nic než čistá svoboda. Málokdy byly rozklad a zkáza obhajovány tak vznešenými slovy.

Ovšem to není podstata článku, tou je po mém soudu pampresorova snaha osedlat nadějnější vehikl, který by ho znovu dovezl do vyvatěného hnízdečka europoslancování.