Diskuse
EVROPA: Euroop a europes
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P. Brodský
Kdo chce, hledáí způsoby jak to udělat, kdo nechce hledá důvody, proč to neudělat.
Je pochopitelné, pane Schwarzi, že z Vašeho hlediska anarchokapitalisty nestojí zato, zachraňovat nějakou eurozonu.A pokud byste své stanovisko domýšlel do důsledků, bylo by pro Vás stejně nesmyslné udržovat existenci nějaké ČR. Státy jsou násilnické organizace, které násilnými metodami narušují spontánní řád lidské interakce. Vaším cílem, pokud Vás správně chápu, je dokonale svobodné a nenásilnésvětové nespolečenství samostatných nenásilných kapitalistických jedinců. Jenom by mě zajímalo, jak v té svobodné anarchii nenásilně zabránite mně a partě mých kamarádů, abychom násilně sežrali třeba pana Kajana, až budeme mít hlad.
T. Blecha
Re: Kdo chce, hledáí způsoby jak to udělat, kdo nechce hledá důvody, proč to neudělat.
L. Šarina
Je tu
ještě jedno řešení které se používalo.VÁLKA JE POKRAČOVÁNÍ POLITIKY STÁTU JINÝMY PROSTŘEDKY, von KLAUZEWITZ. Doufám že k tomu nedojde.
M. Prokop
Re: Je tu
Jestli budou EUgenossen tlačit na pilu, nevím, nevím.
J. Láníček
Jen bychom chtěli poprosit,
aby nám někdo zavčas řekl, až bude ten čas na revoluci. Asi už to nebude za dlouho. My tady na dědině daleko od Prahy toho moc nevíme, nám nikdo nic neřekne, my furt děláme jakoby nic, daně řádně platíme .... najednou zjistíme, že už to tady řídí někdo úplně jiný ! My ty revoluce moc rádi nemáme, ale zas když se naserem - kamarád nekamarád, z hrušky dolů !
S. Ševeček
Jasně že euro je už chcíplé
A ONI potřebují jen trochu času, jak to zašíbovat, aby doma zůstalo.
P. Brodský
Nevím, zda úmyslně, ale autor mezi řečí prozradil, že na rozdíl od svých zdejších, čtenářů, ví velmi dobře, jaké jsou příčiny současné dluhové krize eurozony, a také, jaké jsou ekonomické možnosti likvidace této krize. Toto řešení ovŠEM PROPAGOVAT ne
chce, protože je nepřítelem Unie. Já nepřítelem Unie nejsem, takže to klidně prozradím.
V měnovém systému který na Zeměkouli dominuje od r. 1971, a v mírnější podobě již od r.1944, jsou, po zkušenostech s velkou deflační krizí třicátých let, deflační krize tlumeny a následně likvidovány metodou pomalé, ale zato trvalé, inflace. Teoretikové většinou tvrdí, že ta "správná", t.j. ani moc malá, ani moc velká, inflace, má být přibližně tříprocentní, ale ještě to trochu kolísá podle konkrétní situace. Inflace se samozřejmě vyrábí zvyšováním množství oběživa. V této souvislosti je ale nutno si uvědomit, že nezvyšování množství oběživa(netištění dalších peněz) by nevedlo k stálým cenám, protože v důsledku hospodářského rozvoje či vzrůstu počtu obyvatel celkové množství zboží a služeb roste, takže při neměnném množství peněz by ceny zboží musely klesat čímž vzniká právě to neštěstí zvané deflační krize, při němž ceny klesají, ale přesto zboží nejde na odbyt, takže navíc i nezaměstnanost stoupá.
Metoda pomalé inflace vymyšlená kdysi Keynesiánci nežádoucím výkyvům cenové hladiny nezabrání vždy a úplně dokonale, dříve nebo později nějaká ta bublina pomalé inflace praskne, ceny začnou klesat a pak je třeba nalít do ekonomiky mimořádně velké množství přídavného oběživa. Keynesíánské kouzelnictví má ovšm i své nevýhody.
1) Především v něm dochází k trvalému mimodaňovému okrádání drobných střádalů, kteří se nemohou dost dobře bránit účinkům trvalé inflace.(Od r.1934 kdy celé kouzelnictví v USA začalo, až do dnes, stouply ceny v dolarech na světovém trhu přibližně stokrát)2)Aby bylo možno provádět Keynesiánskou inflaci, bylo nutno zrušit směnitelnost za zlato(v USA v r. 1934, V Britanii v r. 1931),neboť zlato má v průběhu historie neuvěřitelně stálou cenu(s výjimkou období velké cenové revoluci po objevení Ameriky), což dává suverenním státům téměř neomezenou moc nad penězi, nekorigovanou cenou zlata, což vede k růstu státní nehospodárnosti.(Řekne -li Vám dnes někdo, že pro
P. Brodský
Re: Nevím, zda úmyslně, ale autor mezi řečí prozradil, že na rozdíl od svých zdejších, čtenářů, ví velmi dobře, jaké jsou příčiny současné dluhové krize eurozony, a také, jaké jsou ekonomické možnosti likvidace této krize. Toto řešení ovŠEM PROPAGOVA
státní hospodářství platí stejné ekonomické zákony jako pro hospodaření domácností, pak si můžete být jisti, že o současných měnových systémech nemá dotyčný ani ponětí. I při stálých cenách může totiž stát vydělávat jenom tím, že se mu rodí noví lidé, kteří jsou nuceni používat státem tištěné peníze.) Mezi politiky se to ovšem měnovými analfabeta jen hemží.
Ze shora uvedených.důvodů má ovšem keynesiánismus řadu oprávněných odpůrců, bohužel zatím nikdo z nich nevymyslel žádnou životaschopnou variantu.(Nutnou podmínkou osvobození se od keynesiánismu je totiž zavedení zlaté nebo jiné směnitelné měny. Jakmile má stát pravomoc nutit lidi, aby používali jako peníze papíry, za které jim stát nemusí dát nic, začnou okamžitě platit všechny nevýhody Keynesiánismu. Zdánlivý pokus o liberální či konzervativní alternativu Keynesiánského švindlu pak vede pouze k tomu, že vznikne systém, který má nevýhody keynesiánismu, aniž by měl jeho výhody.
A v tomto okamžiku se můžeme vrátit k problematice eurozony. Dluhové problémy se alternativními metodami podařilo zvětšit natolik, že zřejmě jediná metova vedoucí k cíli je nakoupení těžce prodejných obligací jižních států za eura dodaná ECB. To povede k mírnému vzrůstu cen v Německu a k taktéž mírnému poklesu cen v jižních státech . Tím se nejen odstraní problém neprodejných jižních obligací, ale také problé spočívající v tom, že konkurenceschopnější Německé zboží vytlačuje na trhu jiřní zboží. A to může být poovažováno za nespravelivé přerozdělování. Ke stejnému, či spíše daleko většímu přerozdělování ovšem dochází v USA, jak prostřednictvím federálního rozpočtu, tak také tím, že FED tiskne bankovky které musí používat jak bohatí, kteří jich použijí víc, tak chudí, kteří jich použijí míŇ. Bill Gates tím, že platí USA daně a používá USA peníze ke své útratě ve skutečnosti doplácí na USA bezdomovce. Jenomže to ve spolecném státě nikdo moc nevyčísluje. Paní Merkelová si tedy musí uvědomit, že společná měna má podobné důsledky
J. Bořický
Je úsměvné
že Německo a Francie volá po udržování rozpočtových pravidel.Ale byly to oni,kdo před šesti lety prosadil jejich uvolnění,když samy měly deficity,které překračovaly tři procenta DPH.Jako důvod tehdy Německo uvedlo náklady na sjednocení s východní částí země.A dluhy se rozjely i jinde.Tady byl začátek dnešní situace.
B. Volarik
Možná mám bramborové přeludy.
Nicméně se mi začíná rýsovat víc a víc rysů, které má EU s Wiemarskou republikou. Ne zcela....ale některé věci jsou dost podobné: Například hrozba hyper inflacea následné hledání viníků.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz