14.4.2021 | Svátek má Vincenc


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 26.2.2021 16:35

Typické kolektivistické melodrama s nulovou informační hodnotou a nulovým závěrem.

Vláda v jarní krizi fatálně selhala, protože – stejně jako autor – nedokáže pochopit nesmyslnost centralizace. Centrální (ne)nákupy zdrav. pomůcek sice asi vláda myslela dobře, ale dopadlo to jako vždy.Občané si pomohli sami a suplovali svoji vládu (ostatně, když si ji demokraticky zvolili, tak to byla jejich volba).

Od podzimní krize, kdy se ukazuje, že ani ta nejdrastičtější opatření již nevedou k vůbec žádným výsledkům, se vláda řídí heslem "když represe nepomáhá, je třeba zvýšit represi". Čím tvrdší opatření, tím vyšší počty nakažených, nemocných a mrtvých. Opět: mysleli to určitě dobře, ale dopadlo to jako vždy.

Nějak mi není jasné, za co by vlastně měl kdo vládu chválit? Za nedostatek roušek a respirátorů na jaře? Za počet nakažených a nemocných, který statisticky následuje protiústavní vládní opatření? Za nedostatek očkovacích vakcín a zcela zpackanou očkovací politiku, protože i ta je řízena nesmyslně centralizovaně – byť tentokrát ne díky naší socialistické vládě, ale díky socialistické vládě EU v Bruseli – takže opět výsledky nejhorší, jaké mohou být.

Volání po nějaké chvále, po nějakém respektu a po nějaké solidaritě mi v souvislosti s těmito závěry přijde naprosto absurdní. Carpe diem by dávalo milionkrát větší logiku. Ale on socialismus prostě JE ircionální a nemá žádnou logiku. Za nezměrného úsilí všeho lidu se v něm daří řešit problémy, které ve svobodné společnosti nikdy nastat nemohou.

P. Kubáč 26.2.2021 12:35

S autorem v podstatě souhlasím, ale dovolil bych si dodat několik "technických poznámek"

Boji proti epidemii musí velet kvalitní lidi, kteří jsou nejen vzdělaní ale i moudří. To se u nás nestalo, protože u nás vše řídí směs zbabělců, fach-idiotů a lobbistů na výplatnicích oligarchů / gaunerů.

Takové řízení na malé a pomalu se šinoucí věci stačí a i první vlna loni patřila do kategorie "menších".

Strategickou chybou Babišovou bylo torpédvání kinder-ministra Vojtěcha a jeho roušek loni v srpnu. Tím se epidemie dostala do kategorie věci velkých, kde Prchal i Prymula - dávají opačná doporučení a k řešení situace už nestačí nechat věci běžet samospádem za vzývání korporátních rituálů "meetingů", "porad" a přeposílání PowerPointových prezentací. ...

V. Navrátil 24.2.2021 22:38

Kvalitní příspěvek.

P. Urban 24.2.2021 16:23

Na jaře minulého roku vláda zareagovala rychle a lépe, než většina zemí. Lidé brblali, ale zákazy a opatření se víceméně dodržovaly. Co nemohla nebo nedokázala zařídit vláda, to dělali firmy nebo jednotlivci. Tehdy jsme se rozhodně chovali více jako národ než jako skupina egoistů.

Že za to vládu nikdo moc nepochválil? Sebevědomý člověk nepotřebuje pochvalu od opozice či neutrálů, pokud se může vykázat reálnými výsledky. A to tehdy vláda mohla.

Další vlny pandemie už ale vláda totálně prokaučovala. Opozice může kecat. Podrážet Babišovi nohy kde může. Snažit se vytlouct ze situace politický kapitál. Požadovat jednou to, podruhé ono. Ale za vládní chaos ve vyhlašování uzávěr a za neschopnost při organizování očkování opozice až do odmítnutí prodloužit vyjímečný stav nemohla. A že tento chaos nepřispívá k ochotě lidí dodržovat nepohodlná a často problematická opatření, je zřejmé. Jsme národ. Ale nejsme Prusové.

Autor žádá, abychom vzali protiepidemiologická opatření do svých rukou. Fajn. Tak co konkrétně máme dělat? Protože například očkování organizované firmami je jistě lepší, než nic. Ale epidemii to nezastaví.

Autor vyčítá opozici, že se snaží skrze kritiku vlády naplnit ideologické teze. Jeho vlastní článek je ale učebnicovou ukázkou téhož z opačným znaménkem. Jeden z případů, kdy Kristova rada "vyhoď trámu z oka vlastního a pak hleď na třísečku v oku bratra svého" platí včetně poměru obou dřev.

V. Kuhaj 24.2.2021 15:47

Nekončící pandemií je vinen covid. No a pak taky Trump s Putinem, Babiš...a prostě tamti všichni.

L. Severa 24.2.2021 14:26

Je pravdou, že v té první vlně bylo chování občanů téměř naprosto vzorové. No, vláda to svým příkazovým způsobem, který používá dodnes , také nějak zvládla. Bohužel my nemáme takovou výdrž a disciplínu jakou mají třeba Němci. Ti se ovšem snažili o jakési kompromisy, takže třeba v restauracích bylo možno dát si oběd v plexisklem oddělených kójích . V dobách kdy to bylo ještě přijatelné, naši vládu ani nenapadlo vymýšlet nějaké úlevy pro už netrpělivé občany. Nemám na vymýšlení k dispozici desítky pracovníků ministerstev, ale připadá mně neúměrné, že se lidé ve městech setkávají prakticky na dostřel virů a třeba na sportovním stadionu pro dvacet tisíc lidí nemůže na vyhrazených místech sedět několik stovek fanoušků pár metrů od sebe.. Stejně tak v divadlech a na koncertech. V obchůdcích, nebo u holiče by to nešlo na objednávku ? Teď již je na to asi pozdě, ale vláda měla umožnit některá odvětví nechat alespoň trochu dýchat a ne je hned zakleknout. Autor laje opozici, že napadala prezidenta a vládu, ovšem z druhé strany nebylo také slyšet nějaké lichotky. A vláda, při podpoře komunistů, takřka opozici ignorovala. I v dobách kdy by se mělo táhnout za jeden provaz.

J. Šebek 24.2.2021 14:19

Výborná analýza současného stavu. Pod článek pana Podrackého se plně všemi deseti podepisuji.

P. Dudr 24.2.2021 14:10

Peková i Flegr stojí na stejné straně barikády v této válce. A je to válka proti covidu, ale někteří si z ní udělali klacek na Babiše a na počty mrtvých nehledí. Tady je víc: https://pravyprostor.cz/biologicka-valka-pokracuje-zapojil-se-i-profesor-flegr/

J. Ganaur 24.2.2021 13:30

Každý vidí, že Budelípova vláda si vede kromobyčejně dobře!Naše země vzkvétá!!!;-D;-D;-D

J. Šebek 24.2.2021 14:31

Naše země nevzkvétá. Bohužel to není chyba této vlády nýbrž zde zapůsobila vis maior. Smutné na tom je, že místo, aby se v této těžké době národ semkl tak jeho nemalá část patologicky nenávidíc Babiše se řídí heslem čím hůře tím lépe. A právě vy jste jeden z nich.

M. Šejna 24.2.2021 15:14

Samozřejmě, že vzkvétá.

Aby nevzkvétala, když tu máme různé Ganaury a Vintry, podle kterých tu žádná epidémie není, nikdo na to neumírá a pokud někdo tvrdí, že ano, tak je to lež a spiknutí.

P. Dudr 24.2.2021 12:55

Skvěle napsáno, souhlas, ale ne v jedné věci: není to příroda, je zde cizí zavinění a není to Čína, ta to nemá zapotřebí. 3 články jsou o tom : https://pravyprostor.cz/druha-vlna-pandemie-vznikla-v-peti-zemich-temer-soucasne-neni-to-divne/

J. Ptáček 24.2.2021 12:44

Elita národa umí. Jednou Vyšehrad, Faltýnek, šéf vládní poslanecké frakce vše poruší, ve funkci zůstane. Za pár dní Teplice. Téměř-ministr sportu Hnilička, vše poruší, ve fukci zůstane. Předseda nejnárodnější strany, jakýsi Okamura, v TV výhradně bez ochrany, jako vzor arogance pro své voliče. Expresident podobně. Sprostí národovci se rvou přímo v parlamentě před kamerou rouška-nerouška. Pak žvaní "co voni a jak voni" a jak je máme znovu volit. Ale i autor citovaného příspěvku mele nesmysly, že "prostředky diktuje chování viru". To jiné státy navštívil jiný čínský virus? Spíš nemají v čele takové hlupáky jako my.

M. Varadinková 24.2.2021 12:23

Souhlas s článkem.

P. Moravčík 24.2.2021 11:51

No, pánovi Mařákovi sa to asi nebude po chuti!

I. Schlägel 24.2.2021 10:52

V Itálii PRÝ přeplněné nemocnice. To nevymyslíš.

P. Pepax 24.2.2021 10:04

Autor docela přesně analyzuje stav věcí, nejen v této (naši) zemi.

J. Vavrochová 24.2.2021 11:33

R^R^R^

M. Valenta 24.2.2021 8:43

Autor si evidentně nevidí do úst, protože kdyby si vzpomněl na výroky typu "spálená země" či " všici kradnů", nemohl by plodit podobné koniny. So geht das.

V. Podracký 24.2.2021 10:55

Proboha, z které doby to vytahujete? Já píši o covidu. To budeme pořád vytahovat různá klišé a opakovat je jako pohádky?

M. Valenta 24.2.2021 11:10

Dobře, v tom případě bude třeba hovořit v budoucnu o kritice ( a neříkám, že je vždy spravedlivá) současné covidové i necovidové politiky vlády opozicí jako o klišé.

V. Podracký 24.2.2021 12:16

Nevíme co bude. Je to spekulace.

J. Kindl 24.2.2021 8:42

Stát tedyBures selhal úplně ve všem. Od výroby a distribuce roušek, zavírání, otvírání, ­zavírání ekonomiky, práci s daty, v sestavování krizového rozpočtu až po vakcinaci. Jediné, v čem vyniká, jsou represe a chrlení podivných předpisů a legislativy, která je užitečná pouze k nakrmení jeho byrokratických potřeb, nikoli prostým daňovým poplatníkům.Dodnes jako jedna z mála evropských zemí nevydává analýzy o tom, v jakých vrstvách, prostředích a profesích se virus nejvíc šíří, čemuž by přizpůsobila svoje represivní opatření. Namísto toho „střílí“ plošné uzávěry od boku jak na divokém západě. Represivní opatření jsou nesmylná,jedno potírá druhé. Země, které nemají taková represivní opatření jsou na tom podstatné lěpe.

V. Podracký 24.2.2021 11:00

Typické štvavé jednoduché propagandistické vyjádření, které plní mozky lidí a díky tomu jsme v té nemorální situaci, ve které jsme. Tím neobhajuji vládu jak si ubožáci myslí, ale kritizuji stav společnosti, která právě je rozeštvané takovými žvásty. Svět se musí vidět pravdivě a na odsudky mít argumenty.

M. Sedláček 24.2.2021 11:09

Váš článek je moralizující blábol. Máte na něj samozřejmě právo. To je tak všechno.

P. Moravčík 24.2.2021 11:59

Ja s Vašim článkom vcelku súhlasím, pán Podracký, ale pravdou je, že naši odborníci dosť zlyhávajú. Spomínam to v reakcii pod článkom pána Stejskala. Aj štát toho má dosť na svedomí. Môžeme sa baviť o tom, či ustupuje pod tlakom ľudí alebo opozície, či myslí na voľby (Trumpovi mamutím dielom pomohol k prehre práve covid). Fakt je, že ak ani vláda nezvláda reálny stav a nedokáže zreteľne vysvetliť dôvody svojho konania, nehovoriac o neschopnosti vynútiť si ich plnenie (osobitná kapitola je papalášizmus), dopadne to tak ako to dopadlo. Nedôvera, nechuť, zlosť, načúvanie nezmyslom, ktoré sa potom považujú za riešenie, keď už iné nezafungovali, otvorená vzbura.

V. Podracký 24.2.2021 12:26

Je otázka určit viníky. Kde jsou vini odborníci (kteří nejsou jednotní), kde je vina nepředvídatelnost viru, jeho mutace, kde jsou vinny instituce. Kde má vláda svázané ruce, nemůže nic dělat, protže prostě nejsou roušky, nejsou lékaři, nejsou covidová oddělení objektivně. A potom můžeme říci, kde selhala vláda, která není vševědoucí a všemohoucí. Takové opravdové pravdivé zjištění je složité, ale nelze všechno svádět na vládu. Myslím si, že jiná vláda by v tom lítala stejně. Tady vůbec nejde o politiku a ideály.

P. Moravčík 24.2.2021 12:44

Nespochybňujem Váš záver, ale vlády (vaša aj naša) jednoznačne zlyhali v schopnosti zrozumiteľne a prijateľne vysvetľovať opatrenia, nedokázali sa vyhnúť chaotickej prezentácii a rozhodovaniu (u nás sa jedno opatrenie zmenilo za deň trikrát). Ten chaos, protirečivé vyhlásenia, zmätenosť pri zavádzaní a odvolávaní opatrení, bol a je neprehliadnuteľný. Ľudia potom reagujú absolútne logicky: nedôverou a u tých energickejších aj otvoreným výsmechom. Vlády ako koordinátori zlyhaly a dopustily sa priveľa "nevynútených" chýb.

V. Podracký 24.2.2021 18:31

Chaos dělá přece virus sám. Chová se nepředvidatelně. To by musel být Babiš jasnovidec, aby dokázal dávat jasné, plánovité a předem připravená opatření.

D. Černá 24.2.2021 8:26

;-D Lidí, kteří mají nějaký vztah ke svému státu, je možná ještě dost, ale obvykle volí Babiše a Zemana.;-D

Jojo autore, máte pravdu. Zemanovci a Burešovci opravdu dobrý mají vztah ke státu, stát jim sype do korýtka, přidává prašule, výhody a nijak je v době těžko ekonomické krize nepostihuje.

Nebo snad už dostali státní zaměstnanci a důchodci přes prsty v podobě snížení platů, nevyplácení odměn a nebo zmrazení důchodů?