19.10.2021 | Svátek má Michaela


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Müller 29.9.2021 21:45

Dočetl jsem k obhajobě Babiše a vzdal jsem to. Jako že dal peníze dětem a pomáhal? Kde autor žije? Kdo nechce vidět nevidí. Hrozně mne vytáčí, když někdo podvolení se stavu věcí vykládá jako životní moudrost, jako nadhled nad věcí.

Fakt se nechci smířit s tím, že je tu elita, která je nad zákon. Babě v trafice vysolili pokutu 20 tisíc, za to že jim v téhle vteřině nedala účtenku a 50 mega za podvod budeme tolerovat? Padělání dokladů o vlastnictví jsou také OK? Mohl bych psát hodinu a pořád by bylo co. Nakonec bych musel vzteky skočit do Bečvy bez ryb, kterou navlíkli na úplně jinou firmu. Takhle fakt ne. Ať se autor vzbudí.

J. Vlček 29.9.2021 21:49

Taková noční koupel v Bečvě by vám možná prospěla, to není blbej nápad. ;-D

J. Urban 29.9.2021 21:38

Jj. Proti estebakovi vse dobre. A protoze estebaka nejvic §erou Pirati, tak jim to hodim, ac s nima ideove nesouznim. Autore, az do roztrhani tela;-D;-D;-D

J. Vlček 29.9.2021 21:46

Proti blbosti není léku. ;-D Rv

J. Urban 29.9.2021 22:07

Vzdyt vy se ani nepokousite lecit.:-/

J. Vlček 29.9.2021 22:21

Nemám to zapotřebí. Váš případ už se ale léčit nedá. ;-D

P. Hák 29.9.2021 19:48

Velmi dobré.

Jen si nejsem jist, zda je ještě možné nástup totality odvrátit. Lidé, kteří by nejvíc měli být slyšet, tedy ti vzdělaní, si jej totiž většinou neuvědomují.

V. Klepetko 29.9.2021 19:21

Mám čas jen na stručnou reakci :

Vlastně souhlasím skoro se vším.. Pevného zdraví a dobrou náladu přeji, pane Podracký!

P. Urban 29.9.2021 18:53

Pokud se narodíte v chudé rodině, která kašle na vzdělání, pak Vaše šance asi nebudou stejné jako když narodíte v bohaté či středostavovské rodině, která udělá vše pro to, aby její potomci měli vysokou školu. Nebo aspoň v rodině řemeslníka, který se postará svým potomkům aspoň o kvalitní učňák. Co s tím může udělat politika je otázka, ale rovné šance to nejsou.

O politice vůči Rusku a Číně můžeme diskutovat. Ale jenom o byznysu to není, jak už zjistila například podstatně mocnější Austrálie. To by ti, kteří chtějí udržet vládu našeho lidu nad svou zemí neměli opomíjet.

Je také otázka, kterého lidu. To se ukázalo v roce 1948, kdy Rudá armáda měla československému lidu tu vládu skutečně vzít. Ale nakonec to ani nebylo zapotřebí. Pokusy "nové levice" prezentovat se jako "zástupci lidu" bez jakéhokoli skutečného pověření (volby) bychom měli odmítnout. Ale kritici by si měli dát pozor, aby se do této pozice neistalovali sami.

J. Jurax 29.9.2021 18:01

Teď zrovna běží v TV čas vyhrazený pro politické strany.

A pravím, že tolik blbostí, demagogie, tuposti a zjevného lhaní, jakož i slibotechny a nezáměrné srandy se na tak malé ploše hned tak nevidí.

A teď zrovna mne Piráti vyzývají, abychom si vzali, co patří všem, kdežto Babiš mne bude bránit až do roztrhání těla. A Fiala nás nabádá, abychom byli slušní, což nejlépe osvědčíme tím, že budeme volit jeho slepenec.

Haj hou ...

J. Vlček 29.9.2021 19:56

Rozumím vám, pane Juraxi. Jinými slovy ubohost!

Kdejaký neumětel, který by se v běžném zaměstnání horko těžko živil, zatímco huba mu jede jak šlejferna, tak jde do politiky, kde pak dělá ve svém oboru experta, přes kterého není. ;-D

D. Müller 29.9.2021 22:45

V téhle naší zemi má každý milion řečí, jak by to druzí měli dělat. Radkin Honzák v knize "Všichni žijem v blázinci" psal, že kdyby naši lidé mohli vstoupit do otroctví, tak by to z 80% s chutí udělali a pak by v něm reptali, protože to se smí. Obávám se, že měl pravdu.

I. Polák 29.9.2021 14:11

"... Neznám skutečného komunistu, který by něco ukradl,“ odpověděla ona komunistka.

Neuvěřitelný nesmysl. Celý marxismus je o tom komu ti "vyvolení" komunisti smějí ukrást všechno a je to přímo jejich povinnost. Ta konkrétní komunistka byla jen užitečný idiot.

J. David 29.9.2021 15:42

Prý nezná, ale by ráda kradla dál. Jak s katechismem misionáře u Svahilců, co je špatný skutek Mbuno? Po váhání odpoví, když Mbunovi někdo ukrást krávu. A co je dobrý skutek? Bez váhání odpoví, když Mbuna ukrást krávu. Holt dialektika.

J. Pavelka 29.9.2021 13:24

Jenom trochu pomáhal, trochu kradl, trochu uplácel soudce, trochu bylk v konfliktu zájmů., trochuu likvidoval konkurenci... nakoupil trochu novin asi troje...ale co, je to taky jenom člověk, ati co ho kritizují, jsou ještě horší...

J. Černý 29.9.2021 11:39

Velmi výstižné.

M. Pivoda 29.9.2021 11:16

Dvě upřesňující poznámky trvale bezpartijního moravského pamětníka:

1. Cituji z článku: "... Neznám skutečného komunistu, který by něco ukradl,“ odpověděla ona komunistka. ..."

Komentuji: Poznal jsem v minulosti (tj. v době českého reálného socialismu) jen málo komunistů z přesvědčení. Oni tehdy jen předstírali, že jsou komunisté. Pak se (v listopadu 1989) ti jakoby-komunisté překabátili na jakoby-demokraty, takže dnes tu máme v Česku jakoby-demokracii. To je to podstatné!

2. Cituji ze závěru článku: "... My potřebujeme zásadní tři věci, ... Nepotřebujeme zelené šílenství, ale rozumnou postupnou ekologickou politiku ..."

Komentuji: My nejprve potřebujeme vyjasnit, co je to ta rozumná politika. Metaforicky řečeno: "Na tvrdé dřevo je určitě třeba tvrdá sekera". Jenže je tady dnes takový reálný stav (kdy je třeba tvrdou sekeru)?

Který dnešní "expert" (v jakoby-demokracii) nám poctivě sdělí skutečný stav věcí, abychom pak mohli praktikovat onu rozumnou politiku?

V. Braun 29.9.2021 11:30

Jaký je reálný stav, zřejmě míníte v životním prostředí a jeho ohrožení třeba emisemi CO2, již dlouhá léta zkoumá řada vědeckých týmů s celkem jasnými závěry. Takže se jedná spíše o krizi důvěry v ty vědecké závěry. Je to posílené ještě tím, že stačí říci "nevěřím" a tím ze sebe sejmu i odpovědnost jednat a můžu se tvářit, že se nic neděje. Podle mě to není šťastný způsob jednání, protože to odvádí energii od racionálního hledání řešení. Místo odmítání problému by tedy bylo vhodnější jej přiznat a společně začít řešit. Věřím, že pak by byla větší pravděpodobnost politiky dotlačit k opomíjeným racionálním krokům, třeba k výstavbě jaderných elektráren.

J. Sedlář 29.9.2021 14:10

ANO, ano, pro krále, za krále zvítězíme. Padneme bojem proti CO2 a klimatické změně.

PS: co je opakem klimatcké změny? Tedy ten stav nirvány, jehož je třeba dosáhnout.

M. Pivoda 29.9.2021 15:04

Pro V. Brauna

1. Nejsem klimatolog, ale respektuji princip předběžné opatrnosti. Takže je třeba jednat.

2. Stav ohrožení života (na planetě Zemi) lze změnit ve stav podnikatelské příležitosti. Tedy pokud dokážeme adekvátně inovovat, abychom na trh doručili (ekologicky přijatelné) konkurenceschopné výrobky.

3. Nedůvěra v české experty: Svým expertním svinstvem zasadila silnou nedůvěru v české odborníky-vědce v Česku Jeho Magnificence Jiří Zlatuška. A za to prokazatelné svinstvo byl vědeckou radou univerzity podvodník opakovaně volen rektorem. Vědecká rada prokázala, že jsou to stejní parchanti. Vězte, že nic nebude zapomenuto, navzdory snahám o umlčení. Česká republika pak (v důsledku Zlatuškova svinstva) přišla o významnou konkurenční výhodu v kriticky důležitém oboru. Tento výzkum pak dala Česká republika světu zcela zdarma:

https://www.amazon.com/Mathematized-Humanities-Via-Humanized-Mathematics/dp/8085219220

J. Vlček 29.9.2021 11:41

Pane Pivodo, stačí si zalistovat v předvolebních letácích, a musí vám být hned jasno, jakou změnu Česko potřebuje, a jaké nepřeberné kvantum odborníků a expertů nám hlavně naše dvě koalice k této změně zcela nezištně a obětavě nabízejí. ;-D

R. Langer 29.9.2021 18:04

Ty zase blábolíš nesmysly, ty naše malá hloupoučká UI. :-P

J. Vlček 29.9.2021 11:02

Pane Podracký, velmi dobře napsáno. R^R^R^

Je zcela zřejmé, že předvolební koalice jsou ryze účelová záležitost, a jsou jasným podvodem spáchaným na voličích, což by mělo být voliči náležitě oceněno! !!! [>-]

J. Ptáček 29.9.2021 9:29

"Nedovolit nasazení cizích nepřátelských etnik na naše území a udržet vládu našeho lidu nad svou zemí".

Ano, souhlas, ale skutek utek.

Pod vedením opravdových vlastenců. Slováka řádně zaregistrovaného u StB, žijícího z cizích dotací, který je trvale ve střetu zájmu a jakéhosi podivného nefachčenka s přátelskými vazbami všude možně, dokonce až na francouzské nácky. A protože to ještě vlastencům nestačí, vypomůže přítel největší, vrchní nácek z Maďarska. Chudák Komenský!!!

V. Podracký 29.9.2021 9:41

Pane Ptáček, Vy se neorientujete v životě. Pro Vás má stejnou cenu vražda jako ukradení kola. Tady se jedná o výměnu selhávající hulvátsky mluvící garnitury normálních lidí za zrádce národních zájmů a likvidátorů národa. A Vám se líbí ti likvidátoři, protože jsou "slušní lidé".

J. Ptáček 29.9.2021 9:49

Děkuji za Váš kompas, abych se lépe orientoval v životě. Já Vám taky neříkám, jak se máte v životě orientovat. A blbé lži o rovnosti vraždy s krádeží kola si nechte pro sobě rovné. Tam se jistě uplatníte!

J. Vlček 29.9.2021 10:49

Pane Ptáčku, pro vaše nazírání na dění kolem sebe by vám dostatečně postačovalo vidět si alespoň na špičku nosu, ve vašem případě tedy na špičku vašeho zobáčku. To ovšem přesahuje nedosažitelně vaše schopnosti, a tak vám nezbývá, než se zžírat vztekem, nenávistí a hledání chyb u jiných, jen ne u sebe. ;-€

J. Černý 29.9.2021 11:43

Pane Ptáček, nejste pirátský nálepkář ?

J. Ptáček 29.9.2021 17:18

Ne, opravdu nemám s Piráty nic společného. Babiš může být neoblíben také mezi některými nevoliči Pirátů. Znám i pár lidí, kteří volí ANO, ale oligarchu také nemusí.

M. Valenta 29.9.2021 9:18

Článek autora by mohl sloužit jako učebnicový příklad relativizace lumpáren.