8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

EET: Bonzáci všech zemí, spojte se!

Systém elektronické evidence tržeb EET byl spuštěn 1. prosince. Prozatím jej musí využívat „jen“ provozovatelé podniků poskytujících stravovací a ubytovací služby, rozšíření na další subjekty bude následovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 13.12.2016 19:25

vyjímečně nesouhlas

Proč by právě živnostníci, kteří inkasují hotovost, měli mít trvalé daňové prázdniny ?

Když si na všech ostatních finanční kontrola s ráda "zgustne".

Jedinou výtkou, kzerou vůči EE mám je to, že nejdříve měl stát vytěžit globální korporace a absolutně zarazit krádeže DPH a spotřební daně.

Oboje mělo být zajištěno už čtvrt století !

D. Šimáček 13.12.2016 0:09

a co myslíte?

komu to ti "příživníci a zloději" urvou od huby (zlepšený výběr daní), no přeci těm co zavedení EET tleskali, co se teď ve spoustě hospod diví , kam se poděla meníčka za 59 nebo 65 , a že zdražení neodpovídá, jenže hostinští si do toho musí započítat i snížený obrat vzniklý vyřazením nejšetřivějších strávníků. Některé to položí jiné ne a díky snížené konkurenci jim nebude dělat problém udržet vyšší ceny. Ale je nutno kvitovat že bureš měl ve své reklamě pravdu.... těch 18 mlrd. budou skutečně peníze nás všech..... jen trochu jinak než si EETtleskači myslí.

J. Šejnoha 13.12.2016 19:29

Re: a co myslíte?

Podle vaší logiky by mělo být zcela zrušeno veškeré zdanění zboží a služeb.

Jistě. Bylo by levněji cca o 30%, ale jak by jste chtěl pokrýt služby státu na které jsou všichni občané zvyklí ?

J. Jurax 12.12.2016 23:45

No jo,

donášet se nemá, ale hlásit by se to mělo, že.

Nejsem právník, ale anonymní udání ničím jiným nepodepřené rozseká u soudu každý advokát. Nanejvýš takový anonym docílí, že udaný bude kontrolován ...

O. Mayer 12.12.2016 22:37

jestli ono to nemá...

.. jednoduché řešení, a to ty daně z každé transakce prostě řádně odvádět. Je to legální a na rozdíl od toho zmíněného protektorátu tím určitě nikomu osobně neublížíte - všichni bonzáci vám tedy můžou políbit řiť.

J. Jurax 12.12.2016 23:52

Re: jestli ono to nemá...

Můžou.

Ale budete-li nabonzován - stát to formuláříkem maximálně zjednodušuje, jeden už nemusí volat přes kapesník z telefonní budky ve vedlejší čtvrti nebo pracně vystřihovat a lepit písmenka na anonymní udání - nejlíp opakovaně, tak už jste sprostý podezřelý a brzy si na Vás přijde posvítit kontrola z berňáku.

Jistě Vás to potěší, i když ty daně z každé transakce samozřejmě řádně odvádíte.

B. Carina 12.12.2016 22:20

Paní Šichtářová, on ten potenciál lidského hyenismu podporovaný EET bonzáctvím může mít ještě další úroveň. Sítě mobilních telefonů se dají celkem snadno a účinně lokálně vyřadit z provozu jednoduchým elektronickým zařízením schopným pracovat i na baterie.

E. Erat 12.12.2016 21:35

Situace je zcela jasná a přehledná,

stát něco nařizuje, nemusíme s tím souhlasit. Proč taky. Mám rád ČR jako stát, měl jsem ji rád i za komančů. Tedy stát nedefinuji jako vládu, presidenta apod. kteří jsou současně u moci, to jsou hnidy na pár let. Ale, ČR zůstává. Ovšem stát, tedy jeho reprezentace i když špatná je instituce. A pokud nesnáším nacismus, bolševismus, europeismus apod., tak je to vždy lepší řešení než anarchismus. To je totální rozpad státního zřízení. A proto i když s dnešní vládou a EU nesouhlasím, nesnáším je, platím řádně daně atd.

M. Prokop 12.12.2016 21:37

Re: Situace je zcela jasná a přehledná,

Však vám v tom nic nebrání, Bureš vám na to dokonce i bonzstránku založil.

Ale nejsou všichni jako vy (naštěstí).

J. Kyselková 12.12.2016 21:56

Re: Situace je zcela jasná a přehledná,

Co v tom Erate pořád študujete ?? Je to otázka svědomí a lidské důstojnosti. Nic nepíplo ?

E. Erat 13.12.2016 0:12

Re: Situace je zcela jasná a přehledná,

Nic nestuduji ani neštuduji. Ale, co je nedůstojné na tom, že upozorním - jo udám, že někdo neplní něco co má plnit. Udám tatíka, že neplatí alimenty, tak to je trágédie. A okrádá stát, tedy potažmo nás všechny. Abych pravdu řekl, nikdy bych to neudělal, tedy někoho bonzovat. Ale, ono je to hlavně dobré v tom, že když víte že vás někdo může bonznout, tak si dáte více pozor. Jo, skvělá prevence. Víte já jsem se např. ve stavebnictví od roku 92 prošel mnohým, většina z toho je již promlčena. Takže přesně vím, o co kráčí. Zlaté časy skončily, i pro mne. Je třeba to přijmout. I pro hospodské atd.

J. Schwarz 12.12.2016 20:39

Já bych jako následný krok

zavedl "ESZ - Elekronické sledování Zaměstnanců". Nejenom živnostníci okrádají stát neplacením daní, podobně jsou na tom i zaměstnanci. Pokud pracují ve veřejném sektoru pak pobírají část mzdy nezaslouženě, kradou tužky, papíry do tiskárny a zneužívají služební vozidla, pokud pracují v soukromém sektoru pak nevěnováním se plně práci snižují HDP a tím i výběr daní. Nechť má tedy každý zaměstnanec u sebe kameru a GPS, aby bylo možno každou minutu pracovní doby dokumentovat jeho činnost, v počítačích nechť je instalován keylogger a dálková správa tak, aby se séf mohl kdykoli přesvědčit jestli se zaměstnanec věnuje práci a ne brouzdání po pornoserverech. Pak by možná z EET nadšené zaměstnance, pod vlivem vlastní zkušenosti, nadšení přešlo, přestali by se škodolibě radovat a začali by přemýšlet.

Z. Frys 12.12.2016 21:08

Re: Já bych jako následný krok

Nejen ESZ, ale i ESM (elektronické sledování motoristů) - každý si na svoje náklady pořídí GPS a bude každé 2s odesílat polohu a rychlost na sever Ministerstva dopravy. Však kdo jezdí podle předpisů se namá čeho bát, že. A těm parazitům živnostníkům se nařídí, že budou povinně nosit na rukávu žlutou šesticípou hvězdu, aby každý věděl s kým má tu čest. A hospodským budeme ty jejich hospody nakonec arizovat, no ne, veď všeci kradnú...... Zakážem kouření v soukromých hospodách, potom i čepování piva v rámci boje proti alkoholismu, nakonec i ten guláš a vepřo zelo knedlo jsou tak nezdravé že se musí zakázat. Až se to tady nakonec promění v jeden velký koncentrační tábor...

B. Carina 12.12.2016 22:02

Vy si z toho děláte legraci. Ale na podobný systém je již možná tiše založeno. Jde o povinnost, která bude platit pro nová auta od jistého roku, aby měla elektronické hlášení nehody za využití GPS a GSM sítě.

Důvod je bohulibým. V případě vážné nehody, může být osádka vozidla v bezvědomí, a rychlá zdravotní pomoc pomůže zachraňovat zdraví a životy.

No a bude-li tento systém fungovat, pak se jaksi jako bonus nabízí elektronické sledování automobilů, zda neporušují dopravní předpisy, nejprve maximální povolenou rychlost a poté správné parkování. Opět bohulibé, bude to účinný nástroj proti silničním pirátům, zhoubě to lidstva.

B. Carina 12.12.2016 22:14

Druhý level.

Paní Šichtářová, on ten potenciál lidského hyenismus podporovaný EET bonuactvím může mít ještě další úroveň. Sítě mobilních telefonu se dají celkem snadno a účinně lokálně vyřadit z provozu jednoduchým elektronickým zařízením schopným pracovat i na baterie.

B. Carina 12.12.2016 22:21

Chyba, tento příspěvek jsem nechtěl umístit do tohoto vlákna.

J. Jurax 12.12.2016 23:58

Re: Druhý level.

No tak to bude sabotáž, poškozování provozu obecně prospěšného zařízení a co já vím co ještě se sazbou deset až patnáct let ve třetí nápravné zostřené temnicí o chlebu a vodě každé první úterý v měsíci.

Když Vás chytnou ... a chytnou Vás, nebojte se ...

B. Carina 14.12.2016 10:04

Ono to bude začínat mnohem dříve.Porušením telekomunikačního zákona. Mobilní frekvence jsou vyhrazenými frekvencemi a není možné na nich jen tak vysílat. Lokalizovat vysílač by bylo pro ČTÚ snadnou záležitostí byť by měl dosah jen několik desítek metrů.

I. Procházková 12.12.2016 23:45

Re: Já bych jako následný krok

Z. Frys má pravdu, na ten koncentrák je tady už částečně zaděláno. Zákaz prodeje nezdravých jídel a nápojů ve školách, zákaz kouření, omezování prodeje alkoholu a ten guláš a vepřovou v hospodách nám taky brzo zakážou. Doma si zatím můžeme dopřávat, doufejme ještě dlouho, než začnou chodit kontrolní hlídky po bytech...

J. Kyselková 12.12.2016 19:57

Digitalizaci

zřejmě nejde už zabránit ani v podnikání, ale proč Babiš se zblblou vládou vyfabuloval tu nejdrsnější formu EET !!? Každá stvrzenka je platná až po odsouhlasení FÚ! Na kontrolu správnosti transakce byly přijaty stovky doživotně skvěle placených státních zaměstnanců.

Nestačí. Babiš přitvrzuje od urážek od "zlodějů" až do úplné bestiality - anonymního udávání v případě pochybení stvrzenky. Nestačí o ni člověka - který nám poskytl službu s náklady vlastní práce - požádat ? Event. i poděkovat ?

V. Čermák 12.12.2016 18:53

Proti zlu zase jenom zlem.

Krácení daní je podvod - zlo. Udavačství je také zlo. Bude to tudíž fungovat a problém bude vyřešen. Vlídným slovem se dá zapůsobit jen na někoho, kdo nějaké zlo spáchal omylem a tužíš se pak zastydí a nebude to již opakovat. Toto ale není přípat chronických neplatičů daní. Článek pí Šichtářové patří mezi hloupé, stejně jako reakce diskutérů odsuzující jen jednu stranu vazby Zlo - Zlo.

J. Schwarz 12.12.2016 20:41

Re: Proti zlu zase jenom zlem.

Vysoké daně, jejich rozhazování za nesmysly a uplácení voličů jsou též zlo.

J. Kraus 12.12.2016 17:22

Uvolnit

Uvolnit v lidech to nejhorší, to je přece smyslem snažení všech dnešních elit přisátých na masy, elit politických, mediálních i kulturních. V čele jsou elity kulturní. Jsou i méně viditelné elity opačného gardu, ty se ale za elity sotva považují. Každému je dnes umožněno souznít s týmiž kvalitami, jež obsahuje jeho nitro, už bez přetvářky, strachu z trestu, násilného lámání ke ctnosti. Končí další školní období, další etapa vývoje, bude se známkovat. Kdo postoupí dál?

P. Vaňura 12.12.2016 17:15

Obecně potřebuje občan stát jenom k zajištění vnější

a vnitřní bezpečnosti a jakéhos takéhos soudnictví. Co si ale myslet o státu, který vydává na nesmysl, zvaný "podpora OZE" tolik peněz, jako na celou armádu??? A to je jen jeden příklad!

Z. Rychlý 12.12.2016 16:26

Čert vem pivo, ale jsem zvědav na všechny tyhle bijce

za EET, až budou řemeslníkovi na otázku, chcete tu fasádu zateplit bez papírů za 50 táců, nebo s papírem za 60 ? Podle mě do jednoho řeknou "bez papírů", a obratem napíšou udání.

E. Erat 12.12.2016 16:52

Re: Čert vem pivo, ale jsem zvědav na všechny tyhle bijce

Je vidět, že jste trouba, asi zaměstnanec ,kolbenkář. Mám malou stavební firmu, ano je možné se nějak "dohodnout", spíše menší oficiální cena, než cena vůbec. I sousedé jsou všímaví. Ovšem udání by v tomto případě napsal jenom blbec- tedy asi něco jako vy.

P. Vaňura 12.12.2016 16:59

Milý pane, vrátíme se do r. 1978

To jsem si, samozřejmě bez papírů dal dělat "dutiny" u auta. Ale pan vedoucí mě řekl "nemyslete si, že nemáte záruku, kdyby to Franta udělal blbě tak to můžete reklamovat u mě a Franta to opraví.

Z. Rychlý 12.12.2016 18:51

Re: Čert vem pivo, ale jsem zvědav na všechny tyhle bijce

Kolbenkář nejsem, blbec doufám taky ne. Měl jste zatím štěstí na lidi. Ať vám to vydrží - snad se vám zlí a závistiví blbci vyhnou, i s vaším milovaným EET. Sledujte dál, jak vaše daně mizí někam do .., třeba na rozhledny v údolích.

E. Erat 12.12.2016 18:54

Re: Čert vem pivo, ale jsem zvědav na všechny tyhle bijce

EET nemiluji, ale nevadí mi. Jako mi nevadí, když v MHD přistihnou černého pasažéra a zaplatí pokutu. A ty rozhedny, cyklostezky, golfová hřiště většinou neplatíme z našich daní. Ale, z dotací moudré EU.

Z. Rychlý 12.12.2016 19:04

Re: Čert vem pivo, ale jsem zvědav na všechny tyhle bijce

Jasně, a na ty dotace vydělává moudrá EU pilnou prací bruselských úředníků po večerech. Vy jste moudrý asi jako vosí hnízdo.