25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

CZEXIT: Co bude den poté

Nedávno jsem napsal, že ti, kdo jsou proti vystoupení z EU, by měli připravovat plány, jak postupovat, pokud by přece jenom došlo na referendum a Česká republika by se rozhodla z EU vystoupit. Redaktor se mě ptal, zda nejde o omyl – zda jsem skutečně měl na mysli ty, kdo jsou proti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 14.3.2018 23:26

Evropská unie JE čiré zlo, RVHP II.

Z. Paldus 14.3.2018 18:01

Re: S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Vy jste asi kmet nad hrobem ale co bude s mladými.

J. Vintr 14.3.2018 17:26

Re: Vystoupit z EU by byla ekonomická sebevražda.

Jestliže jsme členem organizace, která nám hrozí pomstou za vystoupení, pak jsme v postavení nevolníků. Zbavit se nevolnictví určitě stoji za to, čelit pomstychtivosti eupapalášů. Oni by tou pomstou zároveň trestali i státy které v tom nevolnickém spolku zůstávají. To by se vymstilo určitě i jim.

F. Houžňák 14.3.2018 16:16

Nechápu, proč by mě měli ostatní věřící

uvrhávat do nějakých klateb, a přesně jako za co myslíte? To jsem nepochopil. Uvrhávání do klatby mají ve zvyku ateisti, jenom tomu říkají jinak.

P. Khail 14.3.2018 16:07

Re: Den poté

Ano, po czexitu budou jen samé světlé zítřky a sociální jistoty.

P. Khail 14.3.2018 16:06

Re: Vystoupit z EU by byla ekonomická sebevražda.

Škoda, že jste alespoň na některé nedal odkaz. Ale k tématu, odpovídám na otázku p. Hejny. I vy můžete odpovědět na jakoukoliv otázku kohokoliv.

A ještě detail, VK junior je ochoten vystoupit i za cenu snížení životní úrovně o 1/3, pochybuji, že by s tím souhlasil důchodce s průměrným důchodem nebo rodina se dvěma dětmi a manželkou na mateřské. Také tisícům nových nezaměstnaných by se to nelíbilo, o tom jsem přesvědčen. Hesla jsou dobrá do průvodů, důsledky by byly skutečností.

T. Hraj 14.3.2018 15:20

Re: Vystoupit z EU by byla ekonomická sebevražda.

Ale ano, je velmi pravděpodobné, že by (levicové papaláše z) EU nezajímala výhodnost vzájemného obchodu a že by se na místo toho pouze mstila.

Však taky není správné otázku Czexitu redukovat jen na ekonomiku.

T. Hraj 14.3.2018 15:16

Re: Za co Bůh trestá nevinné chudáky?

Ano, je to takzvaná otázka teodiceje. Neboli rozporu mezi deklarovanou všemocností boha na jedné straně a lidskou svobodou na druhé. Religionistické pokusy o její zodpovězení jsou většinou velmi krkolomné.

R. Langer 14.3.2018 15:14

Re: Vystoupit z EU by byla ekonomická sebevražda.

A nebo můžete najít spoustu dalších článků, kde se tvrdí pravý opak. :-D

R. Langer 14.3.2018 15:12

Re: To je přece úplně jedno, za zpupnost trestali

Souhlasím. Ale ostatní věřící vás za to uvrhnou do klatby. ;-)

R. Langer 14.3.2018 15:10

Re: ekonomická diverzifikace

Kdepak, to byste přece hrál do karet Putinovi. :-D

J. Kouřil 14.3.2018 14:14

Polovičaté hodnocení důsledků

Pořád nás tu někdo straší důsledky Czexitu, jaká by to byla ekonomická katastrofa. Nikdo otevřeně nepřizná, že to strašení má hlavní důvod ve strachu Němců, jaká by to byla ekonomická katastrofa pro ně a další země západní Evropy. Levná práce Čechů a dalších národů bývalého východního bloku je hlavním důvodem blahobytu Němců. A není za ni náhrada, to si už mnoho firem vyzkoušelo na Ukrajině. Bez výroby polotovarů na východě by se německá ekonomika položila. A protože i v politice rozhodují prachy, kdybychom vystoupili z EU,udělají západní firmy vše proto, aby se obchodní vztahy nenarušily. Takže je nutno se na Czexit koukat z obou stran. To, že to nikdo z těch, kteří hrozí důsledky Czexitu nedělá, ukazuje, na které straně stojí a čí zájmy hájí. EU nás s pomocí těchto strašáků bude nadále využívat jako zdroj levné a kvalitní práce a nikdy nepřipustí, abychom se stali cenově srovnatelní, protože by se ekonomika EU stala konkurence neschopná.

V. Povolný 14.3.2018 13:59

nedělejme vlny

Zajímavé, to je nějaká politicky korektní náhrada za "držet hubu a krok"?

V. Povolný 14.3.2018 13:38

ekonomická diverzifikace

Není to zase až tak dlouho, co nám politici vtloukali do hlavy, že musíme ekonomicky diverzifikovat. Že musíme naši ekonomiku zaměřenou téměř výhradně na státy RVHP obrátit do světa. A že potřebujeme mít želízka v ohni na více stranách, abychom nebyli závislí na jediném trhu.

A jak to vypadá po vice než dvou desetiletích? 80% ekonomiky zaměřené na RVH ... pardon, Německo a další státy EU.

Neudělali náhodou soudruzi chybu.

J. Chaloupka 14.3.2018 13:28

Pokud budeme vyrábět něco, co budou v ostatních zemích

lidé kupovat, tak se obchod nezastaví. A říkám si, že jsme cca 40 let žili v těžké krizi, ale nevěděli jsme o tom, takže jsme si mysleli, že je to normální. Naše životní úroveň byla asi tak na desetině dnešní. To pro ty, co to nezažili. Ostatně byli jsme před EU, budeme i po ní, abych parafrázoval Palackého.

I. Novák 14.3.2018 13:02

Den poté

by zřejmě ani slunce nevyšlo. Vždyť se z něj můžeme těšit jen díky členství v EU.

S. Netzer 14.3.2018 12:58

Re: .......

"Vedoucí představitelé BRUSSELS" a "populistické právo je stále na vzestupu".

J. Rechnovský 14.3.2018 12:23

Myslím, že je to jinak...

Jsem přesvědčený eurofederalista, přesto bych považoval vystoupení z EU sice za krajní možnost, ale ne za nezodpovědnost. Mám pro to jeden zásadní důvod:

Z hlediska organizačního a právního systému je EU nelogický hybrid mezivládní spolupráce nezávislých států a federací. Přestože takový systém občané čl. států i jejich vlády chtějí, je nefunkční. Není možné předstírat hru na společné instituce, obsadit je bezmocnými úředníky a pak je ovládat ze stranických sekretariátů vládnoucích stran členských států.

Středně závažné krize (interní i externí), jako např. Finanční, Řeckou nebo Migrantskou, proto EU nedokáže účinně řešit a už vůbec ne vyřešit. EU je schopná jen velmi těžkopádně reagovat a je velmi labilní. Větší krize se může proto velmi snadno změnit v chaos s fatálním koncem. Nejde o to jestli bude, ale kdy příjde...

Je proto nutné přestat stupidně žvanit o návratu k EHS nebo propadat idiotskému EUfilství. Je třba začít vést rozumnou diskusi napříč společnostmi EU o její podobě. Pokud opravdu dojdeme k těmto dvěma nesmyslným extrémům, je nutné EU rychle rozpustit.

M. Pesat 14.3.2018 11:27

jak rikam, panbickari/cirkve jsou 1000 x horsi nez rudosi

"Opakuji dobře známé argumenty, ale považuji za nezbytné je připomínat: V Rusku žádná opozice není. Respektive je, ale je zcela vyšachována z možnosti ovlivňovat život v zemi parlamentní cestou. V Rusku jsou jen poslední zbytky nezávislých médií. V Rusku nejsou nezávislé soudy. V Rusku jsou likvidováni nekonformní novináři, takže z hlediska bezpečnosti novinářů je na tom Rusko hůře než mnohé státy třetího světa."

jak rikam, panbickari/cirkve jsou 1000 x horsi nez rudosi, soudruh pater Drapal by za ty lzi zaslouzil par facek. Cest :-(

"While IPI was able to link four of the 14 killings in Mexico in 2017 to journalists’ work, the other 10 deaths remain unsolved. Moreover, none of the cases have led to a conviction of those responsible for committing or masterminding the crimes. Around the region, journalists were also killed in Honduras (4), the Dominican Republic (2), Colombia (2), Guatemala (1), Peru (1) and Brazil (1).The Middle East and North Africa remained the second most-dangerous region in 2017, although the number of deaths dropped from 41 last year to 23, all of which came in Iraq (11), Syria (9) and Yemen (3). The majority died while covering armed conflict or in explosions attributed to violent extremists."

https://ipi.media/mexico-most-deadly-country-for-journalists-in-2017/

Z. Koutecký 14.3.2018 11:19

Stručně řečeno

jsme členy dobrovolného spolku, ze kterého se však bojíme vystoupit, protože by nás stihla krutá pomsta. Prima pocit.

F. Houžňák 14.3.2018 11:11

To je přece úplně jedno, za zpupnost trestali

pozemšťany všichni bohové, co jich bylo. Ateisti si za "zpupnost" můžou dosadit "chování, které se příčí přírodním zákonitostem řídícím biologické systémy, najmě pak společnost" a za Boha či bohy ať si dosadí evoluci. Vyjde to nastejno.

P. Khail 14.3.2018 11:08

Re: Vystoupit z EU by byla ekonomická sebevražda.

Zkuste tohle:

http://www.info.cz/cesko/bude-cesko-oplocenym-skanzenem-proc-by-byl-czexit-katastrofou-stoleti-23760.html

nebo

http://video.info.cz/strunc/opravdovy-diktat-eu-pocitime-po-czexitu-lidi-nevidi-vyhody-a-je-to-nase-chyba-rika-spicar-24147.html

když už si to nedokážete najít sám.

J. Anděl 14.3.2018 11:03

Re: Nejsou problémy Evropy Božím soudem?

Autor je evangelík. Tak odhaduji, že Krišna či Radihost to nebudou.

P. Khail 14.3.2018 11:02

Re: Autor uvedl všechny možnosti

Můžete uvést, kteří čeští ekonomové (prosím konkrétní odkaz) předpovídali zhroucení Slovenska? Já se pamatuji na předpovědi o horším ekonomickém stavu a ten horší byl.

P. Khail 14.3.2018 10:59

Re: Takový názor,

Nikde nenapsal, že skončí svět, takže hloupá je vaše věta. A vražda je když vás zabije někdo jiný, sebevraždu pácháte sám. Czexit bychom spáchali sami. Ekonomicky výhodné obchodování dělá každý, viz např. prezident Trump, problém pro ostatní je, že ho dělá každý výhodně pro sebe, to si lidé jako vy neuvědomují. EU bude jen chránit své zájmy stejně jako my, naše možnosti jsou ale mizivé.

P. Khail 14.3.2018 10:52

Výborný rozbor

díky pane Drápale.

A. Alda 14.3.2018 10:45

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Čím dříve z EU vypadneme, tím lépe pro nás.

J. Anděl 14.3.2018 10:38

Re: Za co Bůh trestá nevinné chudáky?

Bytosti se svobodnou vůlí, schopné vlastních přání a tužeb, s více či méně fyzicky a duševně limitovaným vnímáním a uvědomováním, ve fyzickém světě tvořeném dynamikou protikladů, se nemohou vyhnout jevům, které vnímají jako zlo.

Náboženské termíny jako zkouška, trest, ba i karma, jsou ošemetné, pokud je aplikujeme na posuzování života a osudu druhých. Nikdy nemůžeme vědět, proč jsou druzí v nějaké situaci. Taková pojmenování se dají zneužít k manipulaci. Nazveme-li to trestem či karmou, snáze se tím manipuluje směrem k necitelnosti a lhostejnosti, nebo i krutosti. Nazveme-li to nespravedlností, snáze se tím manipuluje k pocitu viny za cizí utrpení a povinnosti pomáhat. Obě cesty vedou k otroctví ideologii, která si přivlastňuje právo pojmenovávat jevy.

My ale nevíme, proč v takové situaci jsou, a je na svědomí, rozhodnutí a zodpovědnosti každého jednoho z nás, jak se k tomu postaví. A my sami, každý jeden z nás, se můžeme nějak postavit spíš ke konkrétní situaci v našem osobním životě. Nikdo jeden z nás nemůže zachránit kontinent, planetu, národ. Na to máme málo rukou a krátké nožičky.

A. Zajícová 14.3.2018 10:38

Re: Vystoupit z EU by byla ekonomická sebevražda.

vážně si myslíte, že vám to tu na prostou sprostou otázku někdo bude servírovat rozbory a analýzy? Zbytečná práce, pane Hejno. Počkejte si na realitu.

V. Čermák 14.3.2018 10:28

Re: Za co Bůh trestá nevinné chudáky?

Bůh řeší Vývoj Člověka ve Světě a Zlo k tomuto zdárnému Vývoji patří....