2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

ČT: Duel Babiše s Pavlem „překonal“ všechno - i průzkumy!

Zeman na rozdíl od Babiše chodil do předvolebních debat na ČT. ČT se finální duel rozhodla uspořádat 22.ledna. Dlouho nebylo jasné, zda Babiš do debaty přijde a Andrej Babiš na ní k překvapení samotného moderátora dorazil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Doubravský 24.1.2023 12:39

Mandát OSN vám nestačí?

P. Vychodil 24.1.2023 14:02

jaký je rozdíl mezi vrahem s povolením zabíjet a tím druhým ? Cár papíru legitimuje násilí ?

K. Křivan 24.1.2023 10:55

Taky doufám ! R^ ;-D

R. Meišner 24.1.2023 9:24

Řezníčka s jeho hloupými až podlými otázkami by si každý zdatnější rétor namazal na chleba--v tomto smyslu Babiš opravdu pohořel. ale je to skoro jedno, většina lidí už je teď stejně pevně rozhodnuta.

P. Smetana 24.1.2023 9:48

Jeden moudrý člověk řekl: neexistují hloupé otázky, existují jen hloupé odpovědi.

A. Nový 24.1.2023 10:37

Pěkně jste ohodnotil Babiše! Řečeno natvrdo, byl tam za vola.

K. Křivan 24.1.2023 12:43

Řezníček, to byl ten sprostý fracek z televize ?

J. Sedlář 25.1.2023 6:10

On to není kandidát ? Aha me bylo divne, proc když jsou tam 3 kandidáti, tak tomu říkají duel.8-o

P. Kmoníček 24.1.2023 8:56

Před pěti lety jsme si udělali ostudu ve světě, že jsme nepřihlédli k pěti letům předchozím a letos uděláme chybu stejnou, Bartoni. V jedné větě jsem shrnul, Bartoni, Váš článek. Bojím se

J. Plzák 24.1.2023 9:57

Kecání o dělání si ostudy ve světě, hraničí s debilitou.

P. Kmoníček 24.1.2023 10:07

Plzáku, podělte se veřejně s něčím za co jste na Zemana hrdý. Děkuji

J. Plzák 24.1.2023 10:32

Nejsem hrdý, ale líbí se mi, že neblekotá stejně jako EU včele s von der Leyen a Fiala a Adamovou Pekarovou a spol.

K. Křivan 24.1.2023 11:02

R^ R^ R^

M. Šejna 24.1.2023 10:16

No jistě, ;-D

během všech Kmoníčkových cest do ciziny za posledních 5 let mi tam všichni říkali, jak by se měl stydět za našeho prezidenta. ;-D

Chudák Kmoniček. Ten snad ani nevycestoval na Slovensko, jak se styděl. ;-D

Se mnou se o českém prezidentovi v cizině nikdo nebavil, protože ve Francii, Švýcarsku, Británii, Německu, Rakousku a Itálii tamní běžný občan vůbec netuší, kdo je českým prezidentem. :-P

P. Pepax 24.1.2023 10:29

R^

Z. Lapil 24.1.2023 10:44

Ono to přímo nesouvisí, ale vám by se to mohlo líbit.

Šéfdirgentovi Jekatěrinburgské opery několik dní před minulou prezidentskou volbou říkali: "Cože? Volby za několik dní a vy ještě nevíte, kdo bude prezidentem"?

Mám to přímo od zdroje.

P. Pepax 24.1.2023 8:56

Televizní debaty jsou pouhé slova zakrývající myšlenku, zatímco víme co od Babiše můžeme očekávat, u generála víme pouze co od něj nemůžeme očekávat, jisté je pouze že bude pečlivě dbát na svou vizáž. K té otázce o napadení Polska mě spíše napadá co budeme dělat až Polsko napadne nás.

V. Mokrý 24.1.2023 8:58

R^:-)

J. Sedlář 25.1.2023 6:12

;-DR^

V. Kuhaj 24.1.2023 8:07

Řezníček debatu zvládl?! No tak jestli nevadí, že to chvílemi vypadlo, jako by byl třetím kandidátem na prezidenta a neustále do Babiše šil, tak zvládl.

A že kdyby byla situace normální, musel by být prezidentem Fischer? Za prvné nevím, proč zrovna Fischer, za druhé ano, v západní Evropě je normou, že se prezidnety stávají bezproblémoví, hladce oholení eurokývači s příjemným úsměvem a vystupováním. Musíte si počkat, autore, až tahle normalizace dojde i k nám. Pak bude prezidentem Fischer. Takže máte vlastně pravdu. Jen bych podotkl, že co se normalizace týče, už jsme si ji tady husákovsky užívali. A nebylo o co stát.

P. Kmoníček 24.1.2023 9:01

Kuhaji, on do Babiše neustále nešil. On jen neustále opakoval otázku, kterou mu položil a chtěl na ni odpověď, kterou Babiš odmítal poskytnout, protože si nevěděl rady.

V. Kuhaj 24.1.2023 9:37

Vy těžko přesvědčíte mě, a já těžko přesvědčím vás. Jen mě mrzí, že v té Pavlově kampani sehrává ČT obrovskou roli, a vy to nechcete vidět.

P. Kmoníček 24.1.2023 10:11

Kuhaji, představte si pojem 'veřejnoprávní televize' a možná že si i sám odpovíte.

J. Sedlář 25.1.2023 6:16

Ta tv, co ma dany uhel pohledu z hlediska tradic EUropsneho hnusmanismu a (ne)kritickeho mysleni, aby mohla fungovat z veřejných zdrojů. ;-D

Z. Lapil 24.1.2023 10:47

No, hladce oholený Babiš rozhodně nebyl, tak můžeme stále doufat :-).

M. Šejna 24.1.2023 7:29

ČT předvedla mediální manipulaci tak dokonalou, že způsobila mezinárodní skandál. Řezníčka by měli za toto na hodinu z ČT vyrazit.

Babiš se nechal vyprovokovat k pitomé odpovědi, ale na závěr řekl, že bychom samozřejmě splnili naše závazky v NATO. Podobně odpověděl i Pavel. Ten řekl, že bychom tam vojáky poslali, ale jen po dohodě s NATO. Ani on neřekl, že bychom do Polska poslali vojáky hned sami bez konzultací.

Na celé kauze je ostudné, že Řezníček položil zcela provokativní hypotetickou otázku a nutil kandidáty na ni odpovědět, i když Babiš tvrdil že k napadení Polska dojít nemůže.

A ještě záhadnější je, jak se ta Babišova pitomá odpověď dostala tak rychle do světa, když televizní debatu českých kandidátů málokdo v zahraničí sleduje.

Prostě to někdo záměrně iniciativně do zahraničí vypustil s cílem vyvolat skandál.

V. Mokrý 24.1.2023 7:34

žalobníčků přece je, víc než dost

Z. Lapil 24.1.2023 7:46

Stačí, aby ji sledovalo par novinářů. Kromě toho počítám, že na sledování otevřených zdrojů mají nějakého člověka na úplně každé ambasádě. A prezidentská debata ve státě, kde vyslancuju, je zatraceně podstatný zdroj.

Vám snad nemusím vysvětlovat, že důležité je především to, že to Babis řekl, aby byl zvolen neboli protože předpokládá, že podobný názor má podstatná část volicu; a zbytku je to víceméně jedno.

K. A. 24.1.2023 7:51

A co přesně Babiš řekl na závěr? Já jsem se kvůli tomu díval na příslušnou část záznamu, ale nic, co by ten původní výrok zmírňovalo, jsem tam nenašel.

M. Šejna 24.1.2023 8:53

Tak si tu debatu pusťte.

Tak debata o pomoci Polsku skončila totiž tím, že oba kandidáti se shodli na tom, že by muselo dojít nejprve k jednání Evropských lídrů ze států, které jsou členy NATO, a společně s USA se dohodnout na formě pomoci napadenému státu.

Tohle ale už nikdo z novinářů nenapíše a dokonce ani tady na Psu to není. Je tu jen několik prvních vět. Konec diskuze kandidátů k tomuto tématu chybí.