15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

BLAMÁŽ: Kostka cukru

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kerid 10.9.2008 14:29

On ten topol je opravdu ostuda včech nás.

Drzý,zpupný,arogantní ,lhář atd. Dělám vše aby udržel koalici. To je jeho povinnost. Ale ani papa tunel nevyrostl do nebe a příšlo Sarajevo. Topola to čeká taky. Má kolem sebe samé bezpáteřní rádce a o to bude ten pád víc slyšet a cítit

Jan 9.9.2008 8:40

je to nehorázná kompaň

Souhlas: Alexandr Vodra se  měl spíše inspirovat semtexem!

Poloněmec 8.9.2008 17:36

Půvab obsahu

Bryndání kávy/čaje po stole hozenou kostkou může být ukázka úrovně stolování, ale podstatnější je obsah sdělení. Osladit něco může pouze někdo někomu jinému, je to jiný obrat než osladit si. Autoři zde pravdivě sdělují, že oni (Češi?) se jednak necítí být součástí Evropy a navíc ji nemají rádi. Je to vzájemné?

ceskej Honza 8.9.2008 12:25

ceská nabubrelost

je povestná. Vychloubání se cizím je pro Cechy vlastní. Na druhé strane zavrzení a nepochopení vlastního, na co by se mohlo být hrdo je bohuzel praxí. Za tisíce cechu, kterí museli opustit vlast, kde je nikdo nepochopil uvádím napr. Emu Destinovou, Alfonze Muchu, nebo Ivana Lendla.

MLOK1 8.9.2008 10:29

ZLATÉ ČASY

Zlaté časy, kdy můžeme do alelujá mudrovat nad vtipností tohoto oslazeného sloganu.

       Horší by bylo prchat před ruskými bombami do krytů.

MLOK1 8.9.2008 10:23

Re: Z prdu kulička

! ! !   N E D O U K O V É +  N E V Z D Ě L A N C I   ! ! !

       Kostkový cukr přece vynalezl český genius Jára Cimrman!!!

       Kostkový cukr používal jako poslední vyhazovanou balastní zátěž při průletech jeho experimentální stíhací vzducholodě oblastí námraz, vyskytujících se v okolí Stutgartu. Homole cukru by se mu vyhazovaly obtížně. Proto i slogan "Evropě to osladíme!" pochází od Cimrmana, který vyhazování kostek cukru těmito slovy vždy doprovázel.

       Přeji všem hezký mločí den.

anah 8.9.2008 10:05

Re: vyznam muze byt nekde jinde

Ano přesně- my vám to ukážeme.. Tahle česká nabubřelost jaký nejsme mistři.. Něco tak směšného Evropa skutečně vidí pouze když stávkují železničáři ve Francii...

anah 8.9.2008 10:03

Re: Re: No, a to ještě zapomněli uvést,

:)

Mě tedy spíše než dohady o národnosti objevu kostky cukru (kauza švýcarský, či český zukerín by se mohla v podstatě i ke vnímání Evropy jako celku, kde příslušnost k národu je jazykovým, kulturním a osobním rozhodnutím, vtipně vztahovat- nechápu jak někdo může ve 21.století řešit, že- ojéé, není to české, ale švýcarské, jak podstatné...) vadí ta hnusná záštiplnost v "My vám to osladíme"- takže vtipní? Ale opět negativně, záškodnicky, postraně a posraně? Tohle není švejkovské, tohle je agresivně a podloudně tupé. To výše zmiňované "My si na to posvítíme" mi připadá alespoň na plnou hubu řečené, i když také pitomé. Alespoň z toho nečiší taková malost.

Jinak "reklama" je natočená dobře, pokud by byla natočena jako parodie na naše "předsedání" . Někdo si bezvadně vystřelil a bezesporu si to užil, což je ve vztahu k momentálnímu stavu EU pochopitelné, ale pro jednou bych si přála abychom do toho šlápli nejen neotřele, ale taky sebevědomě a s pozitivním poselstvím.

A je celkem vostuda, že jediné osobnosti, co většina i tu na diskuzi zná jsou Jágr a Maxová. To je tedy sakra k zamyšlení o nás samotných. Ocukrovaná kvalitka skutečně... Ach jo, aspoň se někdo dozvědel, že třeba taková Klimentová, Jiřičná, Pešek existují... Jsou opravdu dobří a jsem ráda, že se tam octli. R^ Spot každopádně probudil ledacjaká témata a to je skvělé, ale spíše o nás a pro nás (v ČR), bude mít i širší dopad? Těžko a když, tak spíš negativní.

ferdinandeste 7.9.2008 22:18

kostkový cukr

v Dačicích se nevyráběl lisováním, nýbrž sekáním odlévaných tyčí. Lisované kostky se u nás začaly vyrábět teprve v 70. letech minulého století.

Mida 7.9.2008 21:18

A nejsou v těch Dačicích hlupáci?

Byl nebo nebyl onen pán Čech? A co na to jan Tleskač?

pozn.: prezentace ČR pomocí cukru mi připadá ubohá

Johana 7.9.2008 20:47

Ten klip se mi líbí

a ještě víc se mi líbí schopnost diskutérů vyvolat kvůli kostce cukru bouři ve sklenici vody.

doktor 7.9.2008 18:43

Re: Re: Re: Z prdu kulička

Než o někom něco napíšu, tak si to ověřím. Náš vynikající chemik Doc.RNDr.Holý, DrSc. NENÍ profesorem. Vynálezce kostkového cukru ho vynalezl v Dačicích v době, kdy náležely k Předlitavsku v rakouskouherském císařství. Kostkový cukr byl proto vynalezen v Rakousko-Uhersku.

Jirka 7.9.2008 17:46

Re: Re: Re: Re: kostka nekostka

Pokud je to míněno jako ftip, tak ano. Jenže si to nemyslím. Jsem už dostatečně starý na to, abych už nemusel vědět nic a o nikom. Mohl bych tak akorát povídat jak to bylo za Marie Terezie. Přesto znám nejen Jágra a spoustu dalších novostí,  i když je nemusím. Patří to podle mně ke všeobecnému povědomí (nemluvím o vzdělání). Jsem rád, když si můžu povídat s kýmkoliv o čemkoliv. Prostě chci mít přehled a nechci se poptávat a dávat najevo svoji nevědomost.

Jirka 7.9.2008 17:35

Re: Takže si to shrňme

Je to jednoduché. Topolánek je blb jako poleno, Saša o stupeň horší.

Jiří Chýla 7.9.2008 17:13

Milý čtenáří,

se stejnou logikou je pak ovšem Novosvětská "americká" symfonie a Don Giovanni "česká" opera. I těchto případech bylo "zboží" poprvé distribuováno z New Yorku resp. Prahy. Plzeňské pivo je OK, stejně jako by byl OK "Dačický" kostkový cukr právě proto, že označuje geografický a nikoliv národnostní původ. O něj ovšem pánům T. a V. právě šlo.

J.G. Pašek 7.9.2008 15:00

Název článku měl být . .

Přitroublé video a pravda o kostce cukru.

Jakub S. 7.9.2008 13:23

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě jedna oprava

Ale to by přece byl okamžitě oheň na střeše s Polskem, a dřív s Německem - 90 % Slezska je přece tam - ! Už půltřetího století...

Dúdlebsko - nad tým sa treba zamysleť...

Rudolph 7.9.2008 13:18

Re: Re: Re: Re: Ještě jedna oprava

Ne ne, pane, dneska mušíme bejt politicky korektní. Tak pěkně: Českomoravskoslezko! (+Doudleby?) ;-D

Jakub S. 7.9.2008 13:17

Ježíši - Třebová pochopitelně. Vůl. Já.

Jakub S. 7.9.2008 13:16

Re: Re: Re: Ještě jedna oprava

Ale to je něco jiného, kamaráde.  Č e s k ý lze chápat ekvivalentně, dneska, taky jako odvozené od Č e s k o (cokoliv so o tom myslíme). Ano? Jinak přirozeně jsme na jedné lodi ohledně přiřazování všeho u nás pod Čechy. Ovšem ouplně nejneodolatelnější je kontrapozice Praha x  v e n k o v : Jó vy ste z venkováá - ? z Moravý, žejó - ? - Ano - já su z takéj dědiny, víte-i, má enem asi osumdesát tisíc obyvatel.. tož to víte... ale už nás setřepali se stromů!

Jakub S. 7.9.2008 13:10

Re: dačice jsou na Moravě

No - s hranicí Čechy/Morava to bývalo a průběžně je komplikované. Ten kousek země úplně na jihu, Dačice - Jemnice - Slavonice, taky zdaleka nepatřil vždycky správně tam, jak historicky. A dnešní kraj Vysočina to pohnojil definitivně. Morava jakkoliv od 49 nebyla zemí, aspoň západní hranice jejích krajů její západní, resp. SZ hranici pořád tvořily. Dnes už ani to ne. Moravská třebová třeba atd. - taky jinak, než byste čekali.

Kukačka 7.9.2008 12:22

Re: A zase ostuda

tak jest

novaz 7.9.2008 11:57

To máš fuk

Kritizovat něco je snadnější, než něco vytvořit. Měl jste pane napsat na vládu několik svých návrhů včas, třeba by je přijala. Takto post to nemá žádný význam a zrelativizovat a popravit se dá úplně všechno na světě.

Franz 7.9.2008 11:32

Celé je to ptákovina

absolutně nehodná našich politických představitelů.

Abonent 7.9.2008 11:05

Další české vynálezy - matonka, becherovka, karlovarský porcelán

Jasně, milý čtenáři.

Na čí dědičné půdě vznikl ten který produkt, toho národa je.

Takže nejen kostka cukru, ale i matonka, becherovka, karlovarský porcelán atd. - všechno ryze české vynálezy a objevy.   R^ >- R^

A věčná škoda, že Eistein nezůstal v Praze o něco déle. I teorie relativity by byla českým dílem.  ;-D

Rudolph 7.9.2008 11:05

Taky v tom nevidím nic nelogického

Taky v tom nevidím nic nelogického. Jeden z největších Čechů, Jára Cimrman se přece také narodil ve Vídni... A co...? Závidí nám ho celý svět. Trochu velkorysosti, prosím ;-)

čtenář 7.9.2008 10:38

Ale, pane Chýlo,

důležité je přece, kde byla ta továrna, kde se s novou technologií začne a odkud se zboží poprvé distribuuje. S vaší logikou byste musel začít označovat např. plzeňský prazdroj za "německé" pivo, protože technologii jeho výroby prý zavedli v Plzni bavorští sládci, to je přece dostatečně známo. A i sami Němci by se vám určitě vysmáli, kdybyste se před nimi začal mluvit o plzeňském jako o německém pivu, to si pište.

král sýrů 7.9.2008 10:14

A zase ostuda

Pravdoláskaři to zase jednou podělali, viď Sašo

MZ 7.9.2008 9:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kostka nekostka

Hurá,

tak na lidovky.cz je o tom spotu nějaká informace, i se seznamem osobností: architektka Eva Jiřičná, primabalerína Darja Klimentová, vědec Antonín

Holý, modelka Tereza Maxová, hokejista Jaromír Jágr, fotbalista Petr

Čech a dirigent Libor Pešek.

Kvik 7.9.2008 9:43

Klip je výborný!

Parta lidí co sou na schůzi kterou nikdo pořádně nevede a oni se kopou do řiti. Lepší poselství evropskému parlamentu ani nelze poslat. Chápu, že samotní aktéři jsou v tom nevinně - na schůzi je někdo pozval a zavřel do zasedačky, aniž by tušili proč. Ale koneckonců i to může být součástí celého poselství...