18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

BEST OF HYENA: Pršelo

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pantlíková 2.7.2022 23:54

Včera za úmorného vedra...

2. 07. 2022 18:09:37

V pátek prvního července bylo úmorné vedro. Domluvili jsme se s vnukem, že budeme odpoledne na chatě s ním a jeho rodinkou opékat špekáčky.

Vnuk pravil, že tam přijedou po čtvrté hodině po příchodu z práce. "Dobrá", já na to, "my s dědou tam budeme o něco dřív, kouknu se na pořádek. Manžel tam jezdí obden, ale stará se hlavně o své záhonky, vnitřek chaty ho až tolik nezajímá".

Přijeli jsme tam v půl třetí odpoledne a hned při vybalování tašek jsem zjistila, že všechno jsme vzali s sebou až ne to hlavní, špekáčky. Ty jsme zapomněli v chladničce. Po krátkém dohadování kdo z nás dvou to zavinil, se manžel uvolil, že se pro ně vrátí. No, máme to naštěstí domů co by dup, jen asi jen půldruhého kilometru. Na chatě byl celkem pořádek a jen co jsem to tam trochu srovnala věci, vrátil se i s uzeninami zpět.

A co si tak povídáme, najednou slyší jakýsi šramot. Vyhlédnu z okna a venku boží dopuštění, leje jako z konve. A přitom je obloha jasná, modrá jako šmolka, jen sem tam se pohybuje tmavší obláček. Vtom volá vnuk, že už jedou. "Davčo, tady začalo pršet, u vás také?" "Ne tady neprší, je tu klidno. Ale to nic, babi, to bude jen taková malá přeháňka". Měl pravdu, pršelo jen krátce, brzy se vyjasnilo a tráva u chaty oschla. A všechno dobře dopadlo, poseděli jsme u ohníčku, opekli si špekáčky, povídali jsme si, a o zábavu se nám postarala naše malá pravnučka.

Jen co jsme se po dvacáté hodině vrátili domů zahřmělo a začalo pršet. Byl to pořádný slejvák s hromy a blesky, ale na štěstí netrval dlouho. No, aspoň nemusím zalívat kytky růžičky před domem, řekla jsem si.

Pak jsme usedli k televizi a na ČT24 se právě objímal premiér Petr Fiala s Ursulou von Leyenen. Přeji jim to - i když...

Přeji vám krásné letní dny. ;-)