28.9.2020 | Den české státnosti


Diskuse k článku

BEST OF HYENA: Hodní pejskové

Nevím, co se stalo. Z Gari a Nory se stali hodní pejskové. Ráno nestrkají čumáky pod peřinu a nedolují osazenstvo ven. Trpělivě počkají, až lidé vstanou, vyčistí si zuby, natáhnou župany a přejdou do kuchyně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 3, poslední: 12.2. 2020 15:35, přehled diskusí

J. Kraus 12.2.2020 9:38

Konrad Lorenz někde píše o dvou psech, kteří za měsíce a léta, jeden pobíhaje na zahradě kolem plotu a druhý zvnějšku na ulici sem a tam, si k sobě vypěstovali zuřivý odpor. Nenávistí, řečeno dnešní mluvou, se mohli sežrat. Stalo se, že jeden konec plotu byl ve správce, tedy chyběl. Doběhli plni hlasité zloby až k tomu chybějícímu konci, pohlédli udiveně na sebe a celý běh si zopakovali. K.Lorenz nepíše, zda a jak to pokračovalo.

Obhlížel jsem škody po vichřici a Gusta, malý podvraťák za plotem, byl nabitý energií. Jeho zklamání, že nemám v kapse piškot, bylo očividné. Neviděli jsme se někdy od listopadu, nezapomněl. Některý pes zapomene po týdnu, je to zvláštní. Stalo se to v pondělí. U nás ve Kbelích tu noc vichřice vyčistila ovzduší od negativních závojů a vše bylo radostnější. Takových dnů je pár v roce.

L. Písařík 12.2.2020 15:35

Ani náš pejsek Meggy, kterého chovají naši mladí v poschodí, nejde ven na procházku, dokud od mé ženy nedostane piškot, ale mnohdy podvádí a když se vrátí, žadá další piškot a dělá, jako by piškot vůbec nedostal.

P. Boublíková 12.2.2020 6:51

Hodní pejskové - co se stalo? Inu, i pejskové stárnou. Dovádějí o něco méně než zamlada.