30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Skála 17.10.2020 3:41

Bývaly doby, kdy i profesor matematiky uměl říci: "... své učebnice !"

M. Pivoda 16.10.2020 19:06

Začátek radostného života?

Parafrázuji zde výrok z Bible "Dříve velbloud projde uchem jehly, nežli ..." takto: "Dříve Elon Musk osídlí Mars, než čeští experti a politici uznají potřebu tzv. zelené politiky" na planetě Zemi. Zelená politika EU je naplánována do roku 2050, zatímco pro Muskův plán, ohledně vyslání první jeho rakety na Mars, se jeví jako reálný termín již rok 2024.

Výzva: Chraňte se proto, prosím, před Covid-19, ať se té radostné budoucí kosmické události ještě dožijete. Na Marsu (někde pod povrchem této planety) se můžete cítit jako na Zemi v karanténě.

M. Pivoda 16.10.2020 13:28

Jiné vzpomínky.

Můj dědeček (nedobrovolně) bojoval v době 1. světové války. Měl z ní silné, barvité zážitky. V noci se pak v důsledku těch děsivých zážitků budil, škubal sebou a občas i něco zařval, čímž v noci děsil mou babičku.

Co dědovi utkvělo v jeho paměti z války nejvíce nejvíce? Zůstal prý jednou v boji zcela osamocen, nepřátelský voják prý už už mířil bajonetem na jeho hruď. Děda prý v té zoufalé situaci roztrhl svou košili, vystrčil svou holou hruď vůči vojákovi a zařval: "Bodni!"

Nepřátelský voják se té výzvy prý prý ale zalekl a ucukl.

Závěr: Kdyby ten nepřátelský voják tehdy v minulosti nebyl býval ucukl, já bych se pak evidentně nemohl nikdy narodit. A nemohl by tak začít svůj radostný život.

F. Navrátil 16.10.2020 8:43

To víte, tak jde život. Bylo plno středoškolských profesorů, kteří postupně vytrhávali z učebnic portréty císaře pána, Masaryka, Hitlera, Beneše, Stalina, Husáka a přijde čas, kdy budou vytrhávat z učebnic portrét Havla.

Z. Vydra 16.10.2020 1:23

Inu, časy se mění jako počasí. Jednou jasno, pak zas zataženo. No, ale teď, "po přejití vichřic hněvu, hříchy našimi na hlavy naše uvedeného", jak pravil Komenský, jste si i Vy mohl třicet let radostného života užívat. To není tak špatné životní skóre. Už se ovšem trochu obloha zatahuje nad námi všemi.