Děkujeme za pochopení.
lucinapes
patrně
patrně žádný z těch zmiňovaných úměleckých výtvorů není přímo spojený se zmiňovanými umělci, nebo snad ano? mám na mysli náhrobek rodičů, případně vlastního dítěte atd. Rozplývat se nad smrtí obecně nebo na divadle (případně v TV, i nefingované) je něco jiného než prožitek rodinné tragedie, a k pochopení fenomenu smrti to nepomáhá. Osobně nedokážu pochopit, jak mohl Eric Clapton vytvořit skladbu na smrt svého syna a dodnes na ní vydělávat, právě tak, jako ghúlismus medií nad smrtí Lady Di a (patrně tehdy vzniklou) módu, kdy úplně cizí lidé nosí svíčky a HRAČKY k místům úmrtí i dospělé osoby. Zdá se mi, že je to spíš exhibicionismus, než projev piety.
Han
Osobně nedokážu pochopit, jak mohl Eric Clapton vytvořit skladbu na smrt svého syna a dodnes na ní vydělávat,
Tu skladbu neznám, ale znám Stabat Mater, kterou A. Dvořák údajně složil pod dojmem smrti své dcery. Dnes patří toto dílo mezi světovou hudební klasiku. Jen nevím, jestli na tom A.D. něco vydělal.
Jinak máte pravdu, lidé se dnes rádi dojímají neštěstím druhých, tak jim to media servírují horem / dolem každý den.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz