Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

IF

I98v19o 19F70e21n33c32l

1. 7. 2024 20:40

Už napsali jiní (o jeho zachycení 68). Nebo myslíte tu právě vydanou Totožnost? ...... I na tu již určitě vzniklo v Evropě recenzí plno.

JJ

J28u21r33a 54J53u91r97a59x

1. 7. 2024 11:34

No jo, kniha o mé studentské generaci. Rád si ji přečtu, až ji seženu v elektronické formě.

LP

no jo - takhle přeci vyhodili profesora Druláka, Ševčíka, Turánka - a spoustu dalších, o nichž nevíme. Manuál vnitra zvaný KRIT = prověrky ideonázorů zaměstnanců státní zprávy, s ofiko výzvou , ať se sami mezi sebou ideoudávají a s popsaným návodem,jak s ideozávadnými zatočit. ** Jé, pardón, to není vlastně komunistická dikatura, to je hen tá fialová liberální demokracie - a tak to je správné, tak to má byť :).

MK

Zrovna u pana Ševčíka bych se pozastavil. Snaha se ho zbavit za jeho politické názory je nehorázná,na druhou stranu by mne zajímalo, co že to produkuje ta "jeho" Národohospodářská fakulta? Vzhledem k stavu našeho národního hospodářství by bylo na místě zrušit tuto fakultu,pak by si pan Dvořák nemusel dělat těžkou hlavu co s panem Ševčíkem.

PH

P24e70t81r 51H24á96k

1. 7. 2024 8:26

Režim, který oficiálně používá etnické nadávky, je hnusný.

FN

Historické romány se píší až poté, co umřou všichni pamětníci. Pak se popisuje, jaká by historie měla být a ne jaká ve skutečnosti byla.

JN

Autor by teď mohl něco napadat o prověrkách Ševčika, to je aktuální. Tolik odvahy asi mít nebude, v totalitě je potřeba.

IF

I44v64o 59F90e31n55c18l

1. 7. 2024 14:33

ŠEvčíkovi v podstatě nikdo nic nedělá. Neni to srovnatelné. Taky mi ataky naň neseděly, ale není to srovnatelné.

Foto

Jiný příklad: Macron taky spával se svou učitelkou a vidíte kam se vypracoval. Poučení - ne.er se do toho, po čem ti nic.

PH

Pokud by někdo toužil po stravitelnější lovestory o té době, tak nutno připomenouti v dobrém Pole šťastných náhod od pana Neffa, kde to přetavil do reálné sci-fi té doby.

On, synáček z komunistické rodiny, ona z rodiny co měla politickej škraloup. Jeho na vejšku vzali, jí ne. Chlapec se bouři proti té nespravedlnosti, odmítá sám to přijetí na školu a odchází tvrdě pracovat jako prostý operátor do výpočetního střediska. ;-D.

No, pak ten děj začíná komplikovať sálový počítač generuje nevysvětlitelné chyby, hrdinův kamarád vše filozoficky vysvětluje svou teorii o tom že neštěstí a štěstí tvoří nerozlučnou symbiózu, kterou lze vyvažovat ve svůj prospěch, příběh pak graduje ve noční /na tu dobu poměrné odvážné/ scéně v počítačovém sálu, a na konci se vše v dobrém obrací :-)

Snad se to dá i dneska někde sehnat, lepší než klasická letní detektivka..

JJ

J72u13r92a 40J56u42r33a36x

1. 7. 2024 12:12

Četl jsem jak to vyšlo. V roce 1989.

A jelikož jsem tehdy pracoval jako programátor-analytik výpočetního střediska na EC-1026, fascinovalo mne, jak autor zpracoval realitu výpočetního střediska (velmi dobře!) a té obrovské bedny již tranzistorové. Bedny z dnešního hlediska s výpočetním výkonem o několik řádů menším než dnešní "chytrý" telefon, tehdy ovšem špičkovém středním členu Jednotného systému elektronických počítačů (JSEP) socialistických států. Už to mělo operační paměť celých 256 kB ve skříni jak šatník a disky o kapacitě 100 MB - až osm, výměnných, každý veliký jak kolo od Fábie. A fungovalo to jenom v klimatizovaném sále, ale utáhlo to přes tucet terminálů. Samozřejmě monochronních. A kromě děrných štítků se to krmilo i šestipalcovými disketami. A jako výstup to tisklo balíky papíru na řetězových tiskárnách; kteréžto výstupy byly distribuovány kabelovým přenosem - balík papíru do kabely a pali pěšky naštorc fabrikou.

A ovšem to pole šťastných náhod bylo fakt scifi a jistá inteligence u té bedny jen vydatná básnická licence. A možná příznak fascinace počítači, jež tehdy najmě u nás byly opředeny tajemným nimbem.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz