13.5.2021 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

POVÍDKA: Žít životem žitým...

Ivan nastoupil do svozového autobusu. Sotva se posadi, autobus se rozjel. Ivan zaregistroval rozhovor za sebou:

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 5.3.2021 2:53

No a vzhledem k tomu, že se Ivan zapomněl s kamarády v práci dohodnout, kde se na to pivko (někde v privátu) sejdou, tak skutečně bude muset jít zpátky domů. Jak se ostatně zpívalo v jisté prastaré písni "Běž domů Ivane, běž domů Ivane. čeká tě Nataša"...;-D

L. Písařík 5.3.2021 10:14

Použil jste výraz prastará píseň. To je dobře, že si ji a/ pamatujete b/víte o čem byla proč. Doplním c/ činˇte tak, aby se to už nikdy nestalo.

P. Hatina 5.3.2021 10:30

To máte pravdu Protože, ani za té doby kterou oba pamatujeme, ta vyhlášená opatření, omezující ústavní svobody a práva občanů, nebyla zdaleka tak přísná jako dnes, ta pravomoc vlády je dnes mnohem větší. A kdyby si snad dnes vláda povolala na kontrolu občanů ozbrojené síly z bratrského státu, ani proti tomu by občané nic dělat nemohli..

J. Nevrkla 5.3.2021 11:36

R^:-(

J. Farda 5.3.2021 15:57

Tuhle záležitost "tolerantní" vlády bolševika považujete za co! https://www.euro.cz/udalosti/sedm-mrtvych-srpen-1969-ma-vic-obeti-nez-se-dosud-vedelo-1462709

P. Hatina 5.3.2021 16:23

Tedy, jak jste si jistě všiml, psal jsem o "..vyhlášených opatření, omezující ústavní svobody". Jestli přitom ještě navíc začnou ozbrojené složky střílet do lidí, tak to si bude muset někdo zodpovědět ještě navíc.

J. Farda 5.3.2021 19:12

"Protože ani za té doby kterou oba pamatujeme, ta vyhlášená opatření, omezující ústavní svobody a práva občanů, nebyla zdaleka tak přísná jako dnes, ta pravomoc vlády je dnes mnohem větší." Pravomoc dnešní vlády že je větší než za bolševika? Tak v tom se pane Hatino určitě neshodneme, bo za bolševika neplatila ústavní teorie de iure, ale realita vedoucí úlohy Strany de facto. Jinak uvidíme, co se bude o víkendu dít na Staromáku ... tak se mějte! :-)

P. Hatina 5.3.2021 19:44

No, vzhledem k tomu že i tu dobu pamatuju, tak dobře vím, že hospody otevřené byly, do lesa se člověk mohl jít jen tak projít, přejezd do vedlejšího okresu byl volný a nestály tam vojenské hlídky.. Obchody taky nebyly zavřené, školy taky ne.

To že tehdy vládla Jedna strana to vím taky - ale ten luxus si do vlády zvolit někoho jiného než Babiše a spol. budeme mít až na podzim a kdoví jestli...

J. Farda 5.3.2021 21:26

Nojo, to všechno pamatuji též, ale to nebyla taková pohroma z říše čínských bolšezatloukačů vira! Bojovalo se s imperialistickým broukem a křečkem na družstevních polích, tuberkulozou, brucelozou a pak s kontrarevolucí. A v tom volení proti chaotovi Babišovi nám Pámbu nepomůže ... tak se mějte a palce, nejen proti viru, si držmež ... ;-)

P. Zima 5.3.2021 22:39

S bruselózou že se bojovalo, říkáte? To je hezké :-) Jen mě zatím nenapadlo že už tenkrát ;-)