Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POVÍDKA: Memoriál

Jura byl dobrý kluk. A výkonný sportovec ve skvělé kondici; bez potíží uběhl padesát kilometrů a potom si zaplaval v ledové vodě. Výborný horolezec, stejně dobrý na skalách i v horách.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LK

Zdravím z daleké Moravy. Taky si pamatuji lezení na Macoše, Hřebenáči, Býčí skále atd. Často jsem volala

“ dober”. Čtu ráda všechny tvoje povídky :-P

0 0
možnosti
JF

Pane Adlere dobrý den, či už spíše noc, anebo cokoli časově platno, zdravím Vás do daleké Kenede! Navodil jste mi vzpomínku na léta osmdesátá a mé čekatelování u Horské služby, okrsek Kleť, v jejímž rámci jsem absolvoval týden letní miniškoly. Lezení se odehrávalo v opuštěném lomu nad Strakonicemi směr Volyně, a nástup do stěny cca 12-15 metrů vysoké byl náskokem na prvná stup/chyt ve výši cca 1,25 m vysoko. No, povedlo se mi to, s mou těžkou pérdelí, snad až na popáté, a náš instruktor, snad s praxí z Himaláje (?) zvaný šerpa, shora jen útrpně přihlížel. Pak jsem lezl vzhůru a při každém prověšení prsního úvazku jsem hystericky řval dobírej, dobírej! A nahoře se mne šerpa, určitě ironicky, ptal - Ty už jsi někdy lez ́? S Vašimi vzpomínkami je to jistě nesrovnatelné, ale pro mne je ta má skutečně nezapomenutelná. A fousatý fór tenkrát šerpou vzpomínaný jistě znáte - pod stěnou se ozve naléhavý výkřik - lékař, je tu někde lékař?! Ano, tady, já jsem lékař! A replika: Ten ale leze doktore, žejo! Mějte se! :-)R^

0 0
možnosti
JK

Moc bezvadný článek, díky. Až mě dojal. Taky jsem si podobné vzpomínky zažila..

0 0
možnosti
IL

I33v54o 68L17y10č60k86a

24. 7. 2021 10:07

Nejsem horolozec, ale nějak jsem se u toho zasnil. Nevím proč, asi proto, že je to pěkný clánek.

0 0
možnosti
HR

Moc pěkné povídání pane autore

0 0
možnosti
LF

Krásné. Něco málo z toho jsem také zažil.

0 0
možnosti
AI

Pěkný návrat v čase ....R^

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz