Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

OBČANSKÁ VÁLKA V USA: Fikce nebo proroctví?

Zajímalo mě, zda má Garlandův film ambice být nejen hollywoodským thrillerem, kde je občanská válka pouhou kulisou, ale varovným proroctvím. Zde následuje, k čemu jsem se dobral.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JF

„Rusko zvítězí i přes krvavé dolary.“ Medveděv popřál „bastardům v USA“ novou občanskou válku

Síla a pravda stojí za námi,“ napsal Medveděv na svém Telegramu. ... Někdejší prezident Ruska dále pokračoval s přáním, aby v Americe vypukla další občanská válka s nasazením raket a všech dalších zbraní. „Vzhledem k rusofobnímu rozhodnutí si upřímně přeji, aby se USA co nejdříve vrhly do nové občanské války. Ta se, doufám, bude kardinálně lišit od války Severu proti Jihu v 19. století a bude vedena s nasazením letadel, tanků, dělostřelectva, MLRS, všech druhů raket a dalších zbraní. A nakonec povede k potupnému pádu podlého impéria zla 21. století – Spojených států amerických,“ napsal Medveděv.

https://echo24.cz/a/HwsWQ/zpravy-svet-medvedev-reakce-ruska-na-pomoc-ukrajine

Miťka Medveděvů ji Amíkům přejícně věští - tak si dejte bacha, Amerloci! ;-)

0 0
možnosti
SG

Film je holywoodský škvár, v půlce jsem usnul.

0 0
možnosti
KK

Kalifornie je nej 8-o. No jen všeho dočasu. V Kalifornii je jen velká řvoucí menšina. Až se většina nakrkne, bude Texas umírněným státem.

0 0
možnosti
LP

Krajně pravděpodobné! Levice musí být radikálnější a radikálnější! Aktivisté vypouštějí zkušební balónky a levice, při malém odporu společnosti je prosadí silou! Konzervativní člověk je eee! a konzervatismus ( označený jako produkt starců nebo ultrapravičáků) vysmíván, “konzervy” jsou propouštěn z práce , šikanovány na školách a dokonce obžalován levicovými státními zástupci?! Pravice i křesťanství zůstává zakořeněno vysmívaným rednecky a jsou majoritou mezi bílými obyvateli zhusta farmáři?! Minulé volby byly divné a stávaly se divné věci! Psychicky nevládnoucího Bidena hlasitě odmítají i dřívější voliči a pokud přijde balík volebních lístků po tisících ( zase) pro Bidena a žádný pro Trumpa, ne klidně možné si občanskou válku ( tentokrát opravdu pravice vs. levice) představit. Představit si lze i rozpad USA jako reakci na “divné” volby, v jejichž čistotu nebude ( anebo bude) věřit většina. Levice dobře zná Stalinovo heslo: Není důležité, kdo jak hlasuje, ale kdo to sčítá!

0 0
možnosti
Foto

Film jsem viděl. Ve filmu jen náznaky, žádné vysvětlení. Mám zato, že válka je zde jen jako pozadí pro osvětlení charakterů a pohnutek hlavní čtveřice, proč dělají to, co dělají. První půlka filmu mně poněkud nudila, druhá už byla záživnější. Jak napsal autor, boje byly zmáknuté velmi realisticky

0 0
možnosti
Foto

Krajně nepravděpodobné! Rozděleni společnosti v demokratické zemi je běžný jev. V USA bylo riziko nepokojů spojených s erou hippies mnohem vyšší. Navíc by to tehdy rádi podpořili rusaci. Nestalo se celkem nic. Dnes má pár studentů a pomatenych aktivistů řádově menší možnosti rozpoutat válku. Je to módní vlna, která ovlivnila USA a postupně opada. Bude vystřídala další "revolucni" kratochvili tak jak se stridaji generace.

0 0
možnosti
KK

Tak jo. Když to říkáte.

0 0
možnosti
PB

P98e96t14e 78B59r68i85c79h

29. 4. 2024 11:12

Technická: "... v potencionální občanské válce, ..."

Co je to potencionál?8-o

0 0
možnosti
RL

Nic, ale to blbec neví. ;-)

0 0
možnosti
IS

Texas a Kalifornie by mohly stát společně v opozici vůči centrální vládě. Z dlouhodobého hlediska se sbližují politicky, protože levicoví voliči utíkají do Texasu za lepšími podmínkami. A i teď by oba státy chtěly větší nezávislost na centrální vládě. Kalifornie by chtěla otevřenou hranici do Mexika a potrat do tří let věku dítěte. A Texas zase pořádné hraniční ploty, ideálně s četnými kulometnými hnízdy.

Reálnější je ale překlopení USA do divoké latinskoamerické politiky, kde se za levicové sny utratí předem i peníze pravnoučat a pak se demonstruje za další.

0 0
možnosti
RT

Myslim, ze blize k obcanske valce je zapadni Evropa plna skupin nenavidejicich "sve" staty.

0 0
možnosti
Foto

Asi bylo naivní hledat v hollywoodském filmu "pravdu". Tam jde jen o divácký úspěch, jen výjimečně se podaří adaptovat nějakou kvalitní předlohu. Amerických dystopií je celá přehršel, z hlediska popisu občanské války možná stojí za zmínku Heinlein s motivy náboženskými či gerontologickými nebo třeba francouzský Merle s nadvládou žen.

Ale většinou jde vlastně o popis vzpoury proti již existující diktatuře, což by odpovídalo třeba sérii Hunger games. Pravidla jsou (nespravedlivě) stanovená předem a utlačovaní bojují proti nim.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz