Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

NADSÁZKA: Sherlock Holmes a Allan Quatermain

A kdo je Zikali? Inu, zlý a satanický africký skřet a šaman, který už Quatermaina kdysi poslal na smrt do „ztraceného města“ Kor.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Existuje 60 případů Sherlocka Holmese od Doyla (Zeman se zasekl na polovině :-) ). Zatím mne žádný z autorů pastišů nepřesvědčil, že bych měl vzít na milost nějaký šedesátý první.

mimochodem poprvé: Klik lidí se může chlubit, že opravdu zná (nejen kdysi četlo) všech těch 56 povídek a 4 romány?

mimochodem podruhé: Na druhou stranu nemám vůbec nic proti filmovým a televizním zpracováním, byť třeba i velmi volně pojatým. Seriál s Jeremym Brettem je klasika, ale Cumberbatchova Sherlocka mám rád taky.

0 0
možnosti
MK

Podepisuji každé slovo a prohlašuji, že jsem přečetl vše - i starší Doylovými povídky, kde ještě Sherlock Holmes nefiguroval, ale docela dobře by mohl.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz