16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

KULTURA: Skandál v ČS

Zkratkou je míněn letošní (2017) Český slavík – a skandál je to větší než velký. Protože nejen fanoušci Ortelu (podle mínění organizátora), ale také samotný organizátor manipuloval hlasy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 1.12.2017 17:52

Myslím že je na čase

tuhle normalizační hitparádu utnout. Je čas udělat Pápá...

P. Vaňura 1.12.2017 15:26

"koho nemají dávat na druhou a třetí pozici."

To je vlastně informace, jak se sčítají hlasy. Přiznám se, že to vůbec nevím a dokonce to ani na stránkách Českého slavíka patrně nebylo (mohl jsem to přehlédnout).

Jinýni slovy to asi znamená, "Když, chcete aby vyhrála Vaše kapela, nedávejte na druhé a třetí místo možné konkurenty." Pokud toto přečte příznivec jiné kapely, je to pro něj úplně stejně relevantní informace, jako pro příznivce Ortelu...

M. Moravcová 1.12.2017 14:35

Laďa Větvička to vystihl ze všech

možných komentátorů nejlíp a má sakra pravdu:

Četli jste ty texty? Slyšeli jste je? Mně se líbí, jak všichni říkají – já je neposlouchám, ale... Kdo je označuje za kontroverzní? Multikulturní idioti z kaváren? Pitomci, kteří právě opustili sociologické fakulty s čerstvým titulem za nějakou genderovou tematiku? Placení agenti neziskovek? No tak tyto nuly, které nic nedokázaly, mají právo je označovat za kontroverzní. Kolik jich je? Čtyři procenta? Jaký mají prostor v médiích? Devadesát procent a více? Tady něco nehraje, že? Prostě zase funguje princip akce a reakce. Slyšíme z médií lži. Lžou nám denně, nestydí se za to. Jak se říká v legendárním filmu – „chčijou nám na hlavy a už se ani nepokoušejí předstírat, že je to déšť“. Na textech Ortelu nikdy nic kontroverzního nebylo a není. Když se vrátím k vaší otázce o migrační politice – není nikdo, kdo by souhlasil s migrační politikou Protievropské unie. Kromě těch tří skupin zmíněných výše – multikulturních idiotů, zbytečných pitomců ze sociologických fakult a placených agentů tzv. neziskovek.

P. Vaňura 1.12.2017 15:19

Souhlas

M. Valenta 1.12.2017 14:10

Já bych to shrnul do dvou slov.

Chudák Gott.

Š. Šafránek 1.12.2017 12:38

Problém Ortelu i Ortela

je především ten, že produkují písničky, které jsou legrační a hudebně, interpretačně i textově primitivní. A nemyslím obsahovou náplň - i vlastenecká agitka může mít úroveň -, ale textařské neumětelství. Musím říci, že jsem se u Ortelvých klipů nasmál ještě víc než u produkce Evy a Vaška či Kroků F.J.

Problém Českého slavíka je stejný, jako každé ankety: motivace hlasujících může být zcela jiná, než pořadatelé zamýšleli. Za komančů jsem coby gymnazista hlasoval ve Zlatém slavíku také z politických důvodů, tedy aby co nejvíc hlasů dostaly protestní kapely a zpěváci.

Výsledek ankety by měl být respektován v každém případě.

M. Mikulec 1.12.2017 17:51

Re: Problém Ortelu i Ortela

Zde také hlasuje spousta lidí politicky, protestně- aby Ortel získal co nejvíc hlasů. Už mají dost těch normalizačních zombies.

M. Malovec 1.12.2017 10:18

Pamatuji

Pamatuji jeden čas, kdy hlasovací právo bylo dáno vystřižením kupónu z Mladého světa. Proč nezveřejnit kupóny všude tam, kde bude mít vydavatel zájem, aby si nikdo nemohl stěžovat na zvýhodnění při prodeji, Kupovali by Ortelovci, Gotovci, Kabátovci tisíce časopisů? Je zřejmé, že pouze vážní příznivci soutěžícího by hlasovali.

P. Vaňura 1.12.2017 15:16

Hlasovali by skoro jen ti, kteří si dotyčný časopis stejně

kupují. Jen málokdo by vyhodil peníze za nějaký časopis, který stejně nečte, jen kvůli hlasování. A také by se o tom časopisu musel nějak dozvědět !!!

P. Han 1.12.2017 21:40

Re: Hlasovali by skoro jen ti, kteří si dotyčný časopis stejně

O tom, že existují tištěná média, by jim mohli povědět na Facebooku. Nebo je možná někdy zahlédli v trafice.

P. Lenc 1.12.2017 10:17

Tentokrát

si "korektnost" řádně pokálela vlastní hnízdo.A kňučení o "neférovosti" je smutně úsměvné.Dík Kabátům a Gottovi.

R. Johnová 1.12.2017 9:17

Férové hlasování

A kdo zaručí, že management firmy Karel Gott nezajišťuje hlasy pro svůj značkový produkt už několik desetiletí? Vždyť je to nejlevnější reklamní kampaň.

Nebo si myslíte, že české a německé seniorky nemají na práci nic jiného, než posílat sms do Slavíka?

Ale jinak poklona panu Gottovi, že se přidal na stranu Kabátů.

K. Zelený 1.12.2017 9:05

Jsou to fakt pitomci !

Už jenom proto, že na takovou ptákovinu, jakou je sčítání hlasů, mají pravidla, dokonce s min. pěti paragrafy jak lze usoudit, přičemž sčítání se učí už v první třídě.

To komické zastírání skutečnosti, že mezi posluchači popu je minimálně stejný díl vypatlanců jako v celé populaci (viz výsledek posledních voleb) to jen potvrzuje.

M. Prokop 1.12.2017 8:26

Pořadatelé si z politickokorektních důvodů nakakali na hlavu

To je asi tak vše.

J. Lepka 1.12.2017 10:05

Re: Pořadatelé si z politickokorektních důvodů nakakali na hlavu

Ale kdeže, ještě si to pěkně rozmazali!

O. Dvořák 1.12.2017 7:47

Příznivci Ortelu využili pouze

dostupných možností k hlasování. Mluvit u nich o jakémkoli podvodu je nesmysl.

Z. Rychlý 1.12.2017 5:58

Problém má své jádro v tom,

že přece MUSÍME být korektní !

J. Pospíšil 1.12.2017 2:30

A co když se domluví pět fanynek u skleničky.

A přemluví další holky u sousedního stolu, kterým je to v podstatě jedno?

Fankluby skupin jsou tu skoro tak dlouho jako skupiny. Proč s nimi bojovat?

Celé je to jen hloupý způsob, jak umlčet texty, které se nelíbí samozvaným rozhodčím v disciplíně, která ani snad rozhodčí nepotřebuje, stačí sečítači.

A rozčilovat se nad tím, z jakých důvodů kdo pro co hlasuje? To má vert pouze pro některé diskutéry na webech. Ti o tom strašně rádi diskutují a namlouvají si, že umí rozlišit hlasy dobré od špatných, kvalitní od nekvalitních, stojí o to, aby kvalitní a dobré se počítaly s větší váhou. Ale lidi, co píší do anket, hlasují prostě jak chtějí, někteří protože ocení hudbu, jiným se líbí texty, jiným se líbí chlapci z kapely, někdo hlasuje zlomyslně, někdo protože ho k tomu někdo vyzval. Nikdo nepozná je-li hlas milovníka dechovky jinými nástroji nebo něcofoba. A je to věc hlasujících.