Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KNIHY: Návod k použití Evropy

Spisovatel Jaroslav Rudiš (*1972) má, a to ať se na mě nezlobí, dvě základní charakteristiky. Evropskost, ajznboňáckost. To zjednodušuji, ale nelžu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PL

Jaroslav Rudiš - to je ZJEV. ;-) Co kniha - to osobnost. Zajímavá je jeho oblíbenost i u Němců. Byv vyzván třetím programem německé TV, aby jim představil "jeho" Prahu, posadil štáb se zapnutou kamerou do klasického žlutočerveného dvojspřeží T3 běžné linky 22 na Bílé Hoře a skoro celou hodinu jízdy až do Hostivaře jim z okna ukazoval a vyprávěl o lidech, historii a architektuře. Třicetiletá válka, národní obrození, okupace, dvouletka i pětiletka... Bylo to mnohem lidštější, osobnější a pohodovější, než je tahat po Karlově mostě, Zlaté uličce či spisovatelských kavárnách...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz