1.2.2023 | Svátek má Hynek


Diskuse k článku

JIŘÍ GRYGAR: Básník Neruda astronom

Fyzikální ústav AV ČR pořádal Dny otevřených dveří a Jiří Grygar, nejznámější popularizátor astronomických objevů v Česku, přednesl v rámci akce přednášku Osmá múza astronomie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 13.11.2022 12:36

1. Nikdy jsem obsahově nezpochybňoval vědeckou práci českých a moravských vědců. Jako občané podléhají tito lidé ale ostatním nedostatkům současné doby falešných informací (fake news).

2. Cituji zde nejdříve autora, jehož jméno teprve musím dohledat v knize, kterou vlastním. Autor knihy (která v Československu vyšla setrvačností po roce 1968), byl inspirován poznatky asi z Indie, když napsal "Ve věcech obecných se hlasování akademického senátu kvalitativně neliší od hlasování nosičů vody. Přes akademické hlasování, to hlasování o věcech obecných vyjde pouze dráže."

Pro naše evropské prostředí můžete "nosiče vody" nahradit například uklízečkami. Výsledek ohledně kvality hlasování je pak obsahově asi stejný.

Konkrétní tuzemský případ: Na Masarykově Univerzitě v Brně oklamaní občané-vědci opakovaně zvolili Jiřího Zlatušku rektorem své univerzity. Ačkoliv, za "vědecké svinsvo", které Jiří Zlatuška udělal vůči někdejšímu konkurenceschopnému projektu umělé inteligence (AGI) doc. Václava Poláka z Brna, měl Jiří Zlatuška být okamžitě vyhozen z univerzity. V takovém světě žijete i dnes, Pepíci!

V. Čermák 13.11.2022 18:03

Kde je Ideologickému Sluníčkáři Zlatuškovi konec? No Bek, Fiala a Nerudová jdou po jeho stopách...Rv

M. Pivoda 13.11.2022 18:43

Možná máte pravdu, Jiří Zlatuška zřejmě vychoval své studenty k obrazu svému.

Já zde ale upozorňuji na přímé ekonomické souvislosti. Konkurenční výhoda se v konkurenčním prostředí tržní ekonomiky totiž získává někdy celá desetiletí. A o tom zde hlavně hovořím! Tzn., jak Jiří Zlatuška poškodil českou ekonomiku. Poškodil její konkurenceschopnost v klíčovém oboru pro naši budoucnost. Nekonkurenceschopná ekonomika také nejvíce trpí v době inflace. ....