29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

HISTORIE: Nekamenujme Slováky

Když přijde řeč na Slovensko a na naše slovenské přátele, podléháme často nehezkým klišé. Jedno z nich je, že Slováci žili po staletí pod nadvládou Maďarů, kteří jim nedovolili takřka nic, takže v důsledku toho byli zaostalí, až teprve spojení s českým národem v Republiku československou je povzneslo a vysvobodilo z ghetta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Andrle 7.7.2021 6:49

Čtěte to laskavě pořádně. Odmítám, že by šlo o "mého Pazúra", já jsem pouze poukázal na to, jaké asociace nás napadnou při vyslovení názvu obce Dobšiné, kde bylo dávno tomu již možno získat středoškolské vzdělání. Celý článek nemá s Pazúrem a jeho lidmi dohromady nic společného - letmá poznámka. To je způsob, jak odvést pozornost od podstaty věci. Což je pro historii posledních třiceti let u nás dost typické. A konec konců nejen posledních třiceti let.

V. Novák 7.7.2021 19:37

No, mě napadne Dobšinská ľadová jaskyňa dračia. Nebo je to jiná Dobšiná?

Tak proč jste toho Pazúra do článku, v němž nemá co dělat cpal? Proč odvádíte pozornost? Vy jste autor článku - ne diskutující. Vy matete a odkláníte.

P. Hák 7.7.2021 8:19

R^