15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

FILM: Vratné láhve

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
lumpík 17.4.2007 9:36

Re: Svěrák

Souhlasím, jen dodávám, že mám Svěrákovi a Smoljakovi za zlé, že mi účastí na televizní stávce zkazili potěšení ze svých  cimrmanovských her.

F.A.Kekule 17.4.2007 11:20

Re: Re: Svěrák

Ach kletě! Tak vy jste autor cimrmanovských her? Chudák čeština!

Jakub S. 17.4.2007 11:27

Ježišmarja, a vy jste co?

Dyť je to jak to mábýt!!! O n i . Zas si někdo dobrovolně naběhl na vidle... proč?

Protože je řada lidí, kteří v životě neuznají, že nemají nejmenší smysl, cit, porozumění pro svůj jazyk. Ale je to tak. Někdo prostě nerozumí genetice, jiný jaderné chemii, jiný sociologii... klidně uznám - ale že bych neuměl česky? - Píše profi jaz. poradce a překladatel.

F.A.Kekule 17.4.2007 11:30

Re: Ježišmarja, a vy jste co?

Omlouvám se, to jsem asi zmastil. Nějak mi to prostě nesedělo. Chyba.

Jakub S. 17.4.2007 11:37

Zdravím - a moje uznání za uznání!

Není tu sakra běžné, že lidi klidně a hned něco uznají - já jsem normálně v jiné, velice elitní a kultivované webové společnosti, tak mě to tu dost bere. Naopak samo o sobě je prima se angažovat - ne se soustředit jenom na svou kuličku (svou...). Tak ahoj!

Jindra 17.4.2007 13:05

Re: Ježišmarja, a vy jste co?

jestli to nebude tím, že i ten s nejmenším smyslem pro jazyk se hravě mateřštinou domluví ale jazykovej přeborník náležitě akademicky vyfutrovanej, pokud mu není zhůry dáno, bude mít nadosmrti problémy s trojčlenkou. I jazykovej poradce by pak měl uznat, že trojčlenka je pro praktickej život mnohem důležitější než přesné rozpoznání třeb avidu nedokonavého :-)

Gábina I. 18.4.2007 15:31

Re: Re: Ježišmarja, a vy jste co?

Ten vid nedokonavý nejspíš pro praktický život tak důležitý není, ale skoro bych řekla, že správné porozumění psanému textu, o něž tady dle mého šlo, je ještě o něco důležitější než ta znalost trojčlenky...

krmič 17.4.2007 11:30

Re: Re: Re: Svěrák

Jakub mě předešel!

A lumpík vyjádřil i můj pocit.

Mír 17.4.2007 14:48

V který buňce jste odbojoval, hrdino?

A že jste zklamanej? Asi jste udělal něco blbě a to je celý....;-P

geomailer 17.4.2007 8:18

No, rudá montgolfiéra mi až tak nevadila ...

osobně mi nejvíce vadily jiné věci jako pád na kole, který byl natočen naprosto nerealisticky a partička důchodců v parku (celé divadlo JC). Našly by se i další scény, kde lze jen velmi těžko uvěřit že by se mohly ve skutečnosti stát. Jinak film nehodnotím nijak vysoko, sice výborný humor a dobré výkony většiny herců, ale to je vše, čekal jsem ještě "něco" víc. Podruhé už bych nešel.

PP 17.4.2007 8:45

Re: No, rudá montgolfiéra mi až tak nevadila ...

Náhodou - ti "důchodci" (DJC) jsou "milí" - takovéhle vtípky ve filmech mám rád. A tady rozhodně ničemu nepřekáželi; ten kontrast s "namyšleným" Tkalounem, marně volajícím do vysílačky, byl nádherný...

Byg 17.4.2007 14:27

Re: No, rudá montgolfiéra mi až tak nevadila ...

Taky jsem kdysi hodnotil filmy velice podle reálnosti, ale později jsem pochopil, že někdy ve filmech jsou nereálné věci záměrně za účelem vtipnosti až grotesknosti, stylizace nebo jiných uměleckých kejklů. Pád na kole byl taková spíš groteska a důchodci v parku mě rozesmáli strašlivým způsobem :-)).

Svěrač 17.4.2007 8:17

Vážený pane,

hlavního stavitele betléma ve velke vanoční revoluci za svoje koryta nesnáším a Nikdy na jeho filmy nepůjdu!

Není vám nápadné, že za komunistů tento haj*lík točil jak divej?

Jimmy Keen 17.4.2007 8:40

Re: Vážený pane,

No tak nechoďte, je to vaše rozhodnutí. Obávám se ovšem, že mnoho lidí se nebude řídit vaším zásadovým postojem. A nejsou proto ani lepší, ani horší nežli Vy.

čtenář 17.4.2007 9:02

Re: Vážený pane,

v které části těla jako svěrač fungujete?

Jakub S. 17.4.2007 11:29

Dobrý - !

R^!!

Jindra 17.4.2007 12:26

Re: Dobrý - !

R^

Byg 17.4.2007 14:28

Re: Vážený pane,

Můžu vás ujistit, že ve filmu o vánoční revoluci nic není a tím že na film nepůjdete ochudíte jen sám sebe. Zkuste to překonat, stojí to za to!

Homolka 18.4.2007 16:51

Nikdy na jeho filmy nepůjdu!

Ale ono to fakt není povinné.

doc 17.4.2007 1:56

a to se chcete zasmát,

nebo žasnout ... ????

J.G. Pašek 17.4.2007 1:36

Kéž by tady napsala recenzi na ten film ta 18ti letá v lodičkách . . . .

.

MP 17.4.2007 8:23

Re: Kéž by tady napsala recenzi na ten film ta 18ti letá v lodičkách . . . .

Byl by to určitě zajímavý pohled jak vnímají stárnutí věku a vztahů osmnáctky. Film jsem viděla a smála jsem se vlastním příznakům stárnutí !

Pamětník I. 17.4.2007 11:38

Re: Kéž by tady napsala recenzi na ten film ta 18ti letá v lodičkách . . . .

Byli jsme na tom v neděli s manželkou od osmi a dcera od půl šesté. Při střídání pravila - vždyť to bylo smutné. A já ji po návratu ještě se chechtajíc potvrdil, že pro ni ta perspektiva může být smutná, ale že pak z toho bude mít taky jenom srandu.

Jakub S. 17.4.2007 12:42

Asi tak... to je ta postupná změna názoru na změny -

Byg 17.4.2007 14:29

Re: Re: Kéž by tady napsala recenzi na ten film ta 18ti letá v lodičkách . . . .

Až bude starší tak pochopí a zasměje se :-))).