22.9.2021 | Svátek má Darina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J.G. Pašek 13.8.2009 17:20

Neviděl jsem BORAT č. 1 a nehodlám sekoukatna BORAT č. 2 . . . .

Autorko, nechť si každý dospělý rozhodne sám bez pomlouvání či vychvalování . . .

Alena Prokopová 13.8.2009 18:28

Re: Neviděl jsem BORAT č. 1 a nehodlám sekoukatna BORAT č. 2 . . . .

Nepochopil jste myslím smysl filmové kritiky a kritiky jako profese obecně. Neslouží k tomu, aby dospělým (či nezletilcům) rozkazovala, čím se mají zabývat. Jejím cílem není "vychvalování" ani "pomlouvání" - to patří vskutku jen na pavlač či do hospody.  

J.G. Pašek 13.8.2009 19:49

Re: Neviděl jsem BORAT č. 1 a nehodlám sekoukatna BORAT č. 2 . . . .

Snad byste měla psát nezaujatě o čem ten film je a ne co si o tom myslíte VY . . . Nechť si každý rozhodne sám za sebe zda to chce zaplatit za vstupenku  . . .  jsou tzv. "filmoví kritici"  kteří vychvalují do nebes "filmy" od M. Moore a toho BORATA . . . nebo vychvalují nové CD  K. Gotta, jehož kvičení pro mně je zvuk skřípání křídou po tabuli . . . .   

Alena Prokopová 16.8.2009 11:36

Re: Neviděl jsem BORAT č. 1 a nehodlám sekoukatna BORAT č. 2 . . . .

Filmová kritika není a nikdy nebyla o "nezaujatém" psaní - její podstatou je kritikova myšlenková úvaha - což není jeho osobní zvůle, ale prostě jeho profese.

 Vůbec nechápu, proč si myslíte, že vás manipuluji, na co si máte/nemáte koupit vstupenku. Svou úvahu učiníte zcela sám - a můžete to udělat na základě řady nejrůznějších faktorů. Četba filmové kritiky recenzenta, kterému třeba dlouhodobě důvěřujete a můžete se poměřovat s jeho vědomostmi, letitými zkušenostmi a osobním vkusem, může být jedním z těchto faktorů.

Pokud chcete číst jen obsah filmu, musíte se obracet k  jinému typu textů. Myslím ale, že jako čtenáři Neviditelného psa by se vám také příliš nelíbilo, kdyby se vám na těchto stránkách v jiných článcích, které jsou vázány na názory pisatelů, dostalo pouhého "nezaujatého" popisu např. politických událostí.