25.1.2022 | Svátek má Miloš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Medvídek 20.4.2007 9:39

Re: Vesmir

To neznamená že neexistuje, to je otázka hledání a našich možností.:-)

Medvídek 20.4.2007 9:36

Re: Re: Trochu tolerance...

Hodně sci-fi filmů, řekl bych že většina  - je nabita strašlivými "vědeckými" nesmysly. Tento zřejmě není výjimkou, s tím nic nenaděláte. Je určen k zábavě. Pro poučení musíte k dokumentárním filmům a pořadům (ne že by se tam nesmysly vyskytnout nemohly).

RomanL 20.4.2007 9:10

Re: Proč

Nevím to taky, ale jedna sci-fi povídka od Asimova je založena na tom, že lidé pro svou záchranu přeběhnou vakuem. No a u té povídky je dodatek, že vznikla ješte v době, kdy vliv vakua na lidský organismus nebyl znám a že to není možné... Tož tak.

RomanL 20.4.2007 9:04

Doufám

že letěli v noci, aby se nespálili... ;-D

F.A.Kekule 20.4.2007 8:55

Re: Re: Trochu tolerance...

Ale no tak, dnes už je také dokázáno, že vlk nemohl spolknoutcelou Karkulku.

www racek 20.4.2007 8:53

no, recenze včera v reflexu

zněla velice dobře ... ono je vždy blbý, když film jako umělecké a zábavné dílo rozeberou specialisté. nezůstane z něho nic. snad jen nezábavný dokumentární film ...

včera jsem četl povídky od mého milovaného van vogha. blbost na blbost. strašně mě to bavilo. prostě skvělé. a povídku netvor jsem už četl snad po stopadesáté, poprvé nekdy v roce 1966 v časopisu radar . stále mě uchvacuje.

www racek 20.4.2007 8:48

Re: Re: Proč

no, z hloubky 10 metrů by se nestalo nic, ale vůbec nic. z hloubky 30 -50 by to ovšem byl problém. z hloubky 100 metrů by asi nastalo to, co říkáte. jinde jsem četl o délce přežití cca 2 minuty, pak se zadusí.

Kočkodlak 20.4.2007 8:22

vyhasnutí slunce?

Když slunce nabere červenou barvu, asi sotva Země zamrzne! Bude naopak pálit a postupně požírat své oběžnice. Je možné, že pohltí Merkur, získá potřebnou energii a zase se na pár tisíc let uklidní a bude normální. Jinak v Bibli - Zjevení Janovo je zmínka o pohromě, kdy slunce bude jeden jediný den zářit silou, kterou by zářilo deset dní a ožehne Zemi, ale život na ní nezničí, ten se vzpamatuje ještě na dalších tisíc let. Teprve po uplynutí tisíce let by se měl rozpadnout celý vesmír i s Nebesy.  Vzato zdravým rozumem, menší sluneční kolaps nelze nikdy vyloučit!

Drakobijce 20.4.2007 8:22

Re: Proč

Mala poznamka - clovek je z 60% slozeny z vody, ve ktere jsou rozpustene ruzne plyny. Co se asi s nimi tak stane, kdyz se dostanou do stylu s vakuem? Ano, hadate sptaven, zacnou se odparovat. Vysledek - pravdepodobne byste oslepl - popraskaly by vam zilky v kuzi, masivni krvaceni do vsech organu, velmi pravdepodobne smrt behem nekolika desitek vterin.

Mimochodem - je to podobne, jakoby potapec, ktery stravi v hloubce 10 metru pod hladinou dlohou dobu, prudce vyplaval na hladinu. Okamzita embolie a prakticky jista smrt.

Drakobijce 20.4.2007 8:17

pro milovniky scifi doporucuji

knihu Sunstorm - od A.C.Clarka - Stevena Baxtera. Je to pokracovani Time's Eye (Oka casu) a prezentuje velmi zajimavou myslenu, proc vlastne jsou na slunci erupce, a co vsechno by se mohlo stat lidstvu. Zajimave cteni bohuzel nejsem si jisty, jestli existuje v cestine.

Skept/icus Maxi/mus 20.4.2007 8:12

Recenze na nic, film na nic, jak povzbuzující :-)

;-D

TOM 20.4.2007 7:57

Guru tohohle žurnálu

(či jeho předchůdce) taky nechal vypnout elektřinu, když se mu to hodilo, Maxwell neMaxwell. Je jen otázka, zda prostředek je hodný výsledku.

koooo 20.4.2007 7:57

Proč

"Pokud by se kosmonaut ocitl bez skafandru ve vakuu, určitě by to odnesl hůře než jen omrzlinami" Mohl by mi někdo vysvětlit proč? Ona ve vakuu probíhá nějaká tepelná výměna? Jestli ano, tak vyhazuju svoji novou termosku. Naopak bych čekal mírné zvýšení tělesné teploty. Podle mě, by to v pohodě krátkou chvíli přežil. Neexplodoval by, jen vydržet nedýchat.

Fyziku nepěstuji, tak bych byl rád, kdyby se k tomu někdo věci znalý vyjádřil. Díky

Hnyk 20.4.2007 7:15

Dříve se autoři scifi filmů snažili předvídat vývoj techniky

Dnes už jen ukazují jak výkonné počítače mají k dispozici pro trikové sequence filmů.:-(

MeKu 20.4.2007 7:00

Re: Trochu tolerance...

Blbost a ignorance (byť maskována vědeckými poradci) by se neměla tolerovat...

Derik 20.4.2007 6:25

Ale to opravdu nema uroven.

Asi jim na tom nezalezelo, jen aby byla nejaka zapletka a vznikl film. Kde jsou casy kdyz se autori scifi zajimali o vedu a techniku a snazili se predpovidat. A jak USA tak SSSR mely tajne tymy expertu kteri cetli sci-fi aby nahodou protivnik neziskal nejakou strategickou vyhodu.

Ladislav N. 20.4.2007 4:27

Pěkná fotografie Slunce 1024 x 1024 pixelů - 118k - jpg

Slunce (SOHO) 1024x1024 pix

J.G. Pašek 20.4.2007 4:18

Jako by nestačili pomatení rádoby-vědci-klimatologové strašit děti s oteplováním . . .

v biografech straší děti a dětinské o Slunci . . .  Proč ne, peníze se přece nečervenají studem a nesmrdí . . . .

Ladislav N. 20.4.2007 4:06

A není hlavním "zachráncem" Bruce Willis? :-D

Nutno říct, soudě podle nabídek nových filmů na Internetu, že podobných filmů je nespočet a fyzikální detaily pro "průměrného diváka" nejsou příliš důležité. Internet a stahování filmů, byť jejich nabídka legální není, má jednu výhodu - do kina nebo prodejny DVD si člověk zajde "naostro" až poté, co si  ověří,  že  film není  úplná  ptákovina.

Nový film "Sunshine" zatím běží po Internetu jenom jako "kamerový RIP", což je v kině kamerou sejmutý obraz i zvuk a počítačem upravený na přijatelnou datovou velikost (obvykle 700 MB). Jakmile budou k dispozici DVD (distribuce je oproti promítání v kinech záměrně zpožděná), ihned se objeví volně ke stažení.

Takhle vypadá plakát k filmu (v Rusku má film název "Peklo"). ;-) A zde jsou podrobné  materiály z databáze IMDB a foto...

Karolin 20.4.2007 3:41

Vesmir

"I left Earth three times. I found no place else to go. Please take care of Spaceship Earth."

_Wally Schirra, who flew around Earth on Mercury, Gemini and Apollo missions in the 1960s.

Iperit 20.4.2007 1:10

Re: Trochu tolerance...

Jenže v noci by museli mít svíčky.:-)

zalozak 20.4.2007 0:46

Je to film :-)

Ano je to ptakovina... stejne jako byla ptakovina to ze stvorime (v dobe blizke) modul ktery se prokopa do stredu zeme, a stejne jako byly ptakoviny mnohe dalsi...

Podobne jsou ptakoviny temer vsechny "historicke filmy" krome vzacnych vyjimek... Je to proste film!;-D

Poradci, ne-poradci...  krome naprostych vyjimek je hlavnim zamerem rezisera dodrzet svoji vizi kterou videl ve scenari. Poradce ktery by rikal ze je to vize nerealna by nejen nebyl vyslysen ale pravdepodobne ani zamestnan;-D;-D

P_V 20.4.2007 0:25

Trochu tolerance...

1) je to film zábavný, ne naučný, a snaha o alespoň jakés takés vědecké zdůvodnění je plus

2) odehrává se to v budoucnosti, tudíž argumenty že něco není možné dnes, jsou bezpředmětné :-D

3) a znáte ten fousatý ftip o sovětských kosmonautech, kteří přistáli na Slunci díky geniálnímu nápadu, díky němuž se vyhnuli intenzivnímu slunečnímu záření? ;-D