15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

USA: Lesní požáry mají zřejmě na svědomí ekologové

Lesníci se museli podřídit zelené ideologii a ponechat lesy divočině. Lesy se neprořezávají, méně se kácí, suché stromy se nechávají na místě. Když pak přijde oheň, není divu, že je požár větší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 27.10.2014 15:23

Re: Jak souvisí

No, to právě není pravda. Žádná škodlivost DDT se totiž po dlouholetém výzkumu NEZJISTILA, zjistilo se jenom, že se ukládá, a v podstatě nic dál nedělá. Zato zaklepalo bačkorama pár miliónů Afričánků na malárii. A dnes už se DDT opět používá, pokud to nevíte.

J. Plzák 27.10.2014 10:01

Re: Jak souvisí

Dík DDT byla malárie už téměř vyhubena. Pak přišel zákaz a mrcha malárie se pěkně vrátila.

P. Khail 27.10.2014 10:12

Re: Jak souvisí

Nemáte pravdu, šlo to i bez DDT jak vidno zde:

http://cs.wikipedia.org/wiki/DDT

P. Mach 27.10.2014 11:48

Re: Jak souvisí

A na to jste přišel jak? Kde jsou v odkazovaném článku, informace o tom, jak úspěšně se s malárií bez DDT bojuje. Realita je taková, že ničím nepodložená hysterii kolem DDT způsobila víc obětí na životech než hitler.

P. Khail 27.10.2014 14:59

Re: Jak souvisí

Čekal bych, že si to dokážete přečíst sám. Nebudu vám počítat věty nebo odstavce od počátku článku.

P. Mach 27.10.2014 18:06

Čekal bych, že se nebudete tak trapně vymlouvat.

V tom odkaze nic takové není. Krom evidentně nesmyslných údajů, jsou tam uvedeny akorát odkazy na další dost podezřelé prameny. Jak to je s malárií a DDT ve skutečnosti se lze dočíst zde. http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=2045

R. Langer 27.10.2014 15:27

Re: Jak souvisí

Ne, bez DDT to opravdu nešlo, a dokonce se začalo znovu používat.

P. Khail 27.10.2014 15:36

Re: Jak souvisí

Pane Langere, dal jsem odkaz na Wikipedii, kde se jasně píše, že to jde a že jsou země kde se s malárií vypořádali i bez DDT. Pokud někdo používá jedy není to důkaz jejich neškodnosti. Ale možná, že si to dáváte doma alespoň jednou týdně na chleba s máslem, jako prevenci proti škrkavkám. Pokud ne, měl byste začít, je to přece neškodné.

P. Mach 27.10.2014 18:09

Prd se tam píše.

Především nebyl podán důkaz o škodlivosti DDT. Něco silného proti škrkavkám by se vám jistě hodilo, evidentně vám vlezly na mozek.

B. Volarik 27.10.2014 19:19

Re: Jak souvisí Wikipedie s fakty?

Wikipedie zdaleka není Ecyklopaedia Brittanica. Spousta faktů je na Wikipedii v pořádku, další spousta informací je pokroucena podle potřeby/názoru přispěvatele.

P. Khail 28.10.2014 8:09

Re: Jak souvisí Wikipedie s fakty?

Prima, jsem rád, že vy v tom máte v té Californii jasno. Já to četl a slyšel mnohokrát, bohužel na to vám odkaz dát neumím. Rád si počtu odkud máte své argumenty vy.

Přeji vám hezký den.

J. Jílek 27.10.2014 10:44

Re: Jak souvisí

http://www.panna.org/sites/default/files/DDTtruthSheet2006.pdf

F. Vokurka 27.10.2014 11:41

Re: Jak souvisí

na tom vasem truthsheetu :))) se mi nejvic libi ta propaganda v cistym podani. cokoliv nehodici ci zpochybnujici danou problematiku je oznaceno jako MYTH ale ta spravna myslenka je oznacena jako FACT. nikoho zasadne nenechat na pochybach co si ma myslet :)))

B. Rybák 27.10.2014 17:40

Re: Slyšel jsem jinou teorii

Pokud se zakáže kácení stromů a křovin, pak příroda spolu s ničivými požáry vstoupí pochopitelně i tam, kde dříve nebyly!

S. Donát 27.10.2014 17:55

Re: Jak souvisí

No to je velmi důležité. Přeci nenecháme lidi, aby si myslel, co se jim zachce... to by byl pěkný pořádek...