13.6.2024 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

SVĚT: Havel - o čem se nemluví

Proč jeho životopisy mlčí o nejvlivnější organizaci, ve které byl a jejíž program určoval většinu toho, co říkal a dělal? V zájmu historické pravdy bych prosil, aby v jeho životopisech nebyla začerněná místa. Děkuji předem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 24.1.2012 14:37

Vynikající a velmi potřebný článek

To, že "Římský klub" a od něj odvozená "hnutí" se chovají jako nositelé nenávistného, dogmatického, levicového, antidemokratického, na skutečných i vymyšlených problémech lidstva podvodně parazitujícího,... "pseudonáboženství", pro které jsou ekologismus, enviromentalismus, multikulturalismus...pouhými zástěrkami k bezpracnému získávaní bohatství a moci (výhledově ke světovládě) by mělo být v podstatě jasné každému, kdo je objektivně sleduje. Pokud jde o to, jestli toto jejich chování vyjadřuje jejich podstatu a jejich cíle od počátku jsem si musel často vypomáhat úslovím, že "když to vypadá jako "kachna", chová se to jako "kachna", tak je to "kachna"". Děkuji panu Kremlíkovi za to, že teď už nemusím při analýze těchto "mesiášů" používat přirovnání, že jejich podstatu mohu doložit fakty.

P.S. Klíče k pochopení (nedemokratické) "politiky" leží především mezi těmi "věcmi", o kterých se téměř nemluví, protože to o čem se v politice (antidemokratické ideologii) mluví má většinou pouze odvést pozornost od skutečných cílů těch, kteří chtějí získat či udržet trvalou moc.

J. Václavíková 24.1.2012 14:44

Re: Vynikající a velmi potřebný článek

Tak jste si tu nenávistně, dogmaticky, pravicově (?) a antidemokraticky upšouknul. Nějaká fakta by byla? Asi sotva, Vy si s denunciací vystačíte.

J. Muller 23.1.2012 22:17

Další sekta

To že si Havel popovídal s několika blouznivci, kteří mají specifické představy o spasení světa si nezaslouží tolik badatelské energie.  V naší hospodě se řeší ještě důležitější světové otázky.  Na poznatek, že růst nemůže být nekonečný, se nemusí zakládat RK.

B. Hudzieczek 23.1.2012 21:11

Není to náhodou klub Romů?

Zvonku to tak naozaj vyzerá: veď o Rímanoch sa ta nehovorí. A čo je Roma, to hadám pozná každý.

J. Václavíková 23.1.2012 19:42

Pane Kremlíku, nedávno o roce 2012 mluvil dost podrobně Grygar.

Je snad také esoterik?

V. Kremlik 23.1.2012 20:44

Re: Pane Kremlíku, nedávno o roce 2012 mluvil dost podrobně Grygar.

Grygar a esoterik? To bych se dost divil. Na webu Sisyfa vpravo nahore zjistite, ze na konec sveta 2012 v Sisyfovi neverime.

J. Dobrý 23.1.2012 20:46

Re: Pane Kremlíku, nedávno o roce 2012 mluvil dost podrobně Grygar.

Mate pravdu, staci si precist primo nazor JG, citace z http://www.ceskatelevize.cz/chat/chat.php?id=976:

Honza.B: Přeji dobré ráno oboum Pánům chtěl bych se zeptat co je pravdy na přepolování země-jeli to možné a co říkate na pověry kolem roku 2012.planeta x nimiru atd děkuji a přeji hodně úspěchů do dalších let

Jiří Grygar: Přepólování magnetického pole Země proběhlo v minulosti mnohokrát bez nějakých škodlivých následků pro život. Jistě k tomu bude docházet i v budoucnosti. Pověry ohledně r.2012 jsou trapné. Není mi jasné, jak je to možné v době informační společnosti tvrdit, když je to směšná kachna.

J. Václavíková 23.1.2012 21:34

Re: Pane Kremlíku, nedávno o roce 2012 mluvil dost podrobně Grygar.

Pánové, já samozřejmě vím, jak mlluvil J. Grygar o roku 2012, jen jsem reagovala na zmínku:

Budapestska pobocka RK na svem webu ma dokument "The State of Global Emergency", kde o roce 2012 mluvi

B. Rybák 24.1.2012 14:42

Re: Pane Kremlíku, nedávno o roce 2012 mluvil dost podrobně Grygar.

Vy víte jak mluvil pan Grygar a možná i jiné věci. Jenom jste se pokusila nás obelhat (je esoterista?". Inu nepovedlo se. Určitě zkusíte něco jiného. Jste za to placená?

V. Vlach 23.1.2012 18:56

Nikdo nemůže za to,že většina diskutérů

se jeví jako zapšklí, konzervativci a beznadějní materialisté,kteří se bojí změny paragigmatu,vypnutí elektriky na půl roku,rebelií(jak je prezentuje vládnoucí establišment),ustavení celosvětové Víry anihilující náboženství a ztráty ekonomiky jako zákl.hybatelem života.Tento jejich vyhoukaný realismus,jakkoliv pravicový,je vlastně marxismus navlečený do hnědé uniformy.

J. Václavíková 23.1.2012 19:40

Re: Nikdo nemůže za to,že většina diskutérů

Straší tu totalitními režimy, přitom dovedně používají jejich metody a myšlení.

V. Braun 23.1.2012 16:41

Podvody levičáků a pana Kremlíka

No, nechci obhajovat Římský klub, nějak jsem se jím doteť nezabýval, ale strávil jsem cca 30 minut ověřováním některých tvrzení pana Kremlíka a tam mám celkem jasno, viz parafráze výroku jednoho z diskutujících v názvu příspěvku.

Jen dvě ukázky jak pan Kremlík pracuje s fakty:

1. V odkazu Přibývá přírodních katastrof připojil p.Kremlík podtitul "ŘK se připojil k okultním esoterikům, kteří blouzní o roce 2012 a mayském kalendáři" Přitom text odkazu toto nikde nedokazuje, ještě nejblíže je tomu podtitul na stránce odkazu, ale ten určitě není citací ŘK.

2. Zajímavá je také upoutávka u odkazu na knihu The first global revolution "Z této jejich knihy stojí za pozornost zejména kapitola "Vakuum", která vrcholí větou: Naším nepřítelem je tedy lidstvo samo" přečetl jsem inkriminovanou pasáž a není to výzva k boji s lidstvem. Ten povzdech na konci kapitoly lze shrnout tak, že nepřítelem je neschopnost lidstva včas se přizpůsobit změnám.

Můj závěr: u autora článku vede idelologie nad fakty

V. Kremlik 23.1.2012 18:05

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

Spatne ctete. Budapestska pobocka RK na svem webu ma dokument "The State of Global Emergency", kde o roce 2012 mluvi. Upozornil jsem na to v clanku "Pribyva prirodnich katastrof?" ...Co se tyce lidstva jako nepritele, mylite se. Jestlize lidska spotreba prirodnich zdroju predstavuje "nepritele", proti kteremu se bojuje, pak to znamena, ze RK chce tem lidem vzit, co dnes maji. Hnat lidi bicem z prirody, utahovat jim opasky atd. 

V. Braun 23.1.2012 18:48

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

Váš dodatečný komentář bohužel jen potvrdil můj původní názor, podívejme se na to proč.

Nevím co má na webu Budapešťská pobočka a ani jsem to nezkoumal. Zkoumal jsem odkaz, který jste umístil do svého článku a ten o vztahu ŘK a roku 2012 neříká vůbec nic. Pokud o vašem tvrzení vypovídá web Budapešťské pobočky, měl jste odkázat na něj (a uvést, že Budapešťská pobočka a ne celý ŘK se hlásí k roku 2012)

Dále v uvedené kapitole The vacuum. Tato kapitola pojednává o určitém vakuu odpovídajícího politického systému, zejména po pádu socialistického bloku (při polemice s knihou by bylo etické uvést, že je ze začátku devadesátých let a poplatná dané době). O spotřebě zdrojů se v dané kapitole vůbec nemluví a ani se nevyzývá k zavedení nějakého autokratického režimu. Charakteristická je věta ze strany 72 dole "The crucial need is to revitalize democracy and give it a breath of perspective that will enable it to cope with the evolving global situation."

Takže nevím, kde jste četl svoje výroky o vyhánění bičem z přírody a podobně. Ještě k vaší větě "spotřeba přírodních zdrojů představuje nepřítele ...". Jak jsem řekl, neobhajuji Římský klub, na to o něm vím příliš málo, ale můj dojem je, že spíše než proti spotřebě zdrojů je proti jejich nadměrné spotřebě, což vůbec není totéž co jste napsal a i s menší spotřebou se můžete mít lépe - viz napřklad nižší spotřeba dnešních lepších aut proti autům před pár lety.

J. Václavíková 23.1.2012 19:41

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

Vynikající anylýza.

V. Kremlik 23.1.2012 20:41

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

Pane Braun, jak sam pisete, tema Rimsky klub je pro vas nove. Nastudujte si ho, ctete. Najdete si treba vetu "Democracy is not panacea" a souvisejici pasaz. A premyslejte. Oni nechteji demokracii, ale jakousi novou formu demokracie. Asi jako jsme tu meli "lidovou demokracii." O vyhaneni z prirody bicem jsem psal v clanku o Hondurasu a Ugande na svem blogu. Hledejte a ctete. Je to kazdopadne plodne tema k vyznamnym diskusim. Je spatne, se se v CR o RK nevi a nediskutuje.

J. Václavíková 23.1.2012 21:35

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

. VládnutíJe možné efektivně vládnout? Proč nejsou vlády schopny řešit nejdůležitější problémy jako je nezaměstnanost, znečišťování životního prostředí, korupce, kriminalita, terorismus? Jaká by měla být role občanské společnosti v systému vládnutí?

Římský klub identifikoval několik oblastí, kterými je třeba se zabývat: rostoucí komplexita problémů, vzájemná závislost států, potřeba multidisciplinárního přístupu, nedostatek vůdčích osobností a chybějící dlouhodobá vize, ale i nejistota, která je charakteristickým znakem současnosti.

J. Václavíková 23.1.2012 21:36

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

1. Životní prostředíPoškození přírody člověkem dosahuje takové míry, že ohrožuje samotnou existenci lidstva. I když naše znalosti o skleníkovém efektu a ozónové míře jsou stále ještě nedostatečné, je povinností všech vlád, ale i jednotlivců, chovat se tak, aby se zabránilo velkoplošnému znečišťování, které poškozuje vodu, vzduch, půdu a zdraví lidí.

Problém životního prostředí je úzce svázán s problémy energetiky, populační exploze a v rozvojových zemích též s problémy chudoby a zaostalosti.

P. Rada 23.1.2012 19:02

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

Taky Vám pane Kremlík uvedu citaci z níž je zřejmé jaké zájmy ŘK hájí:

...."11. Světový ekonomický a finanční řád ... Globalizace ekonomiky a informací změnila obraz světa, na který jsme byli

zvyklí. Chybí odpovídající pravidla a etika a musíme si říci, jak chceme

žít s touto globalizací, která zvýhodňuje bohaté a ty, kteří mají přístup

ke globálním zdrojům, jaký ekonomický a finanční řád vytvoříme".....Vy ovšem fakt, že 10% populace s naprosto neprůhledným pozadím vlastní 90% zdrojů a diktuje si s titulu tohoto umělého privilegia výhody, vnímáte tak, že korektnější rozdělení zvláště s ohledem na to co zbude dalším generacím po nás, by znevýhodnilo chudé a ti by byli nuceni si utáhnout opasky - že? Já to vnímám zas tak, že opasky si budem muset utáhnout chtě nechtě dříve či později všichni,  pokud se tedy budem chtít vyhnout živelným excesům při přechodu do Normálního stavu společnosti. Ten stav kdy s 80% žijeme jak v bavlnce s nevratné fosilní hypotéky nepochybně končí a u dalších  zdojů jež dostáváme jako dary je tomu obdoně.

J. Dobrý 23.1.2012 20:44

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

Tento vas nazor je podobny paradigmatu RK. A silne pripomina scenku z "Rozmarneho leta" konkretne setrasani kouzelnika z lana.

Proste a jednoduse pokud se situace nevyviji dostatecne spatne, je treba tomu pomoci.

PS: proc se dnes napracuje s plnym nasazenim na jaderne fuzi? Minimalne energeticky problem by byl vyresen.

V. Kremlik 23.1.2012 20:59

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

Tezba fosilich paliv neni jiste hezkym zasahem do krajiny. Ale netvrdte, ze fosilnich paliv je nedostatek. V roce 2011 Mezinárodní agentura pro energii oznámila, že díky novým „nekonvenčním zdrojům“ nám zásoby plynu vydrží nejméně na čtvrt tisíciletí.  Roger Harrabin. IEA doubles global gas reserves estimates. BBCV 20.ledna 2011

M. Kosik 23.1.2012 23:59

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

Jste k smichu pane Kremlik.

J. Charvát 23.1.2012 21:09

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka

Pane Rado, to "korektnější rozdělení" navrhujete (nebo ŘK navrhuje) jak? Revolucí? Nastolením beztřídní společnosti? A že 10 % populace má 90 % zdrojů, to vyplývá z čeho? A kdyby, vzít jim je chcete jak? Pane, Vy budete asi dost nebezpečný pro svobodnou společnost. No a nejde-li o Vaše privátní názory, ale čerpáte je z ŘK, vidím v tom další potvrzení tezí p. Kremlíka. 

B. Rybák 24.1.2012 13:36

Podvody levičáků a ekologistů

Je neuvěřitelné, že pouhých dvacet dva let od pádu tyranie která pod záminkou spravedlivého a vědeckého přerozdělení bohatství zotročila a ožebračila drtivou většinu svých občanů může někdo arogantně plivnout do tváře milionů jejích obětí tím, že obhajuje na ekofašismus nepatrně proměněnou ideu jejich vládnutí. Opět boj proti civilizaci (kterým začínal nacismus). Opět boj proti (aplikované) genetice, svobodě názorů ...

Strašíte nás normalizací (světa)? Nic nového. Jednu už jsme poslali na "smetiště dějin".

P. Rada 23.1.2012 18:45

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka?

Jsem téhož názoru.  Kremlíkovy články jsou pravidelně ukázkou toho jak přes slepou ideovost lze původní fakta sdělit prostému věci neznalému publiku, které si sotva co má možnostověřit, tak, aby efekt u problematiky vyzníval doknce opačně než původní smysl.

Jeli tedy smyslem snažení ŘK najít východisko s s problémů jež se na lidstvo valí a nevidíli signatáři ŘK jiné cesty jak se zavčas smířit s podstatně skromější materiální základnou, pak nevnímám za problematické vyjádření v tom smyslu, že i při nižším HDP lze vést důstojný s mysluplný život. Kremlík s toho ale udělá cílený záměr rozvracečské organizace složené s těch nejodpornějších živlů a založené už takřka samým náčelníkem MKVD....-...

Je ale možné, že i po takto pokroucené reportáži někdo doplní do jakýchsi seznamů Havlových aktivit i stat o jeho vztahu k ŘK.. Jak znám Havlovi práce tak mi sympatie tohoto svobodného a odvážného člověka do kontextu ideí ŘK jednoznačně zapadají a upozornění na to, že se na jeden s důležitých Havlových postojů někde pozapomělo, je vlastně pozitivní aspekt na jinak demagogickém výkladu okolností.

Toho Kremlíka se ale musím ještě v něčem trochu zastat. Mám totiž za to, že jeho články nejsou podvodem v pravém slova smyslu - tedy jako akty člověka jež si je odlišnosti svých tvrzení od skutečnosti plně vědom. Dalšim pozitivem je i to, že se publiku takovéto kontraverzně podaná témata předhazuje a dává tak těm zvědavějším šanci si pokecat nad docela jiným tématem jež je ale ve skutečném pozadí. Všechny Kremlíkovy příspěvky konkrétně ke klimatu pak de facto dávají šanci všem se k tomuto vleklému a komplikovanému problému vyjádřit a s reakcí dalších diskutérů se i něco dovědět.  Vždyt jinak by se pro aktuální ekonomické problémy asi na to co zanecháme následníkům docela pozapomělo. :-)

V. Kremlik 23.1.2012 20:48

Re: Podvody levičáků a pana Kremlíka?

Ano, pojdme vest diskusi, jestli lze mit prosperitu bez HDP. Je rust opravdu jen jakasi rakovina? Jak se ma lidstvo vyvijet dalsi tisice roku? Rust lidstva a civilizace skoncil? Nerika se situaci bez rustu HDP nahodou hospodarska krize? To jsou vazne otazky a nemely by se resit nekde v klubu za nasimi zady mezi lidmi, o jejich clenstvi tam ani nevime. V demokracii maji rozhodovat obcane.

O. Uživatel 23.1.2012 15:52

Uživatel požádal o vymazání
J. Šejnoha 23.1.2012 15:00

namísto pohoršení

Namísto pohoršení by se přispěvatelé měli nad  obsahem článku  hluboce  zamyslet.

Ohledně  stavění pomníků a  přejmenovávání letišť a  nádraží si myslím, že by se vždy mělo počkat tak  10 let po smrti hrdiny,  aby se  jeho odkaz  bez  emocí a  s časovým odstupem vyhodnotil.

Ušetřilo by se tak mnoho peněz  a  zejména zbytečně  trapné  scény.

J. Kanioková 23.1.2012 16:10

Myslím, že to tak vždycky bylo... teď se P&L tak plaší..

S. Vaněček Šauerová 23.1.2012 14:07

Příště bude Adam B. Bartoš, Ondřeji Neffe ??

:-)))