1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Vlna klimatického alarmismu má politické důvody

Erice je seminář o tzv. planetárních hrozbách a pořádá ho Světová federace vědců. Je to vznešená instituce a dorazí tam pár nositelů Nobelových cen za fyziku a podobných lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ganaur 20.8.2019 12:18

Re: potrefená husa Ganaur se ozvala

Nemusíte neustále opakovat, že jste hlupák.Tady už to všichni vědí.

M. Šejna 20.8.2019 13:02

vědče Ganaure

já tady neustále opakuji vaše vědecké objevy, že skleníkový efekt neexistuje a že kyslík je v atmosfeře nikoli díky fotosyntéze, ale díky rozkladu vody.

Pokud se opakováním vašich geniálních vědeckých objevů stávám hlupákem, pak máte pravdu.

:-D

F. Houžňák 20.8.2019 12:47

Že jste vcelku nevzdělaný hlupák, který svá moudra

kopíruje, je o vás známo. Z čeho myslíte, že při fotosyntéze ten kyslík vzniká? Tipněte si.

M. Šejna 20.8.2019 13:12

Re: Že jste vcelku nevzdělaný hlupák, který svá moudra

no přece z rozkládající se vody během fotosyntézy

Jenže Ganaur tvrdil, že kylík se do atmosfery dostává při rozpadu vody a nikoli při fotosyntéze.

J. Ganaur 20.8.2019 13:22

Re: Že jste vcelku nevzdělaný hlupák, který svá moudra

A nejen to, on si na tom trvá.Neboť ví, že produktem fotosyntézy (z vody a CO2) je cukr a "odpadem" kyslík.Pak ovšem nastávají dvě otázky.1) co s tím cukrem,2) kde jsou ty homole cukru, které odpovídají tomu kyslíku v atmosféře.Pak je tu okamžitě otázka třetí, proč je ta příroda tak blbá?

F. Houžňák 20.8.2019 13:28

Cukr sežerou různé breberky, mimo jiné i vy,

povězte, to si děláte srandu nebo to myslíte vážně?

J. Ganaur 20.8.2019 13:51

Re: Cukr sežerou různé breberky, mimo jiné i vy,

A co ty breberky s tím cukrem dělají, opověď, že ho zase vys.... neberu.Aby ho mohly využít, tak zase potřebují ten kyslík.Tedy nula od nuly pojde nebo spíš CO2 +H2O + energie.Nebo si myslíte, že jste perpetum mobile.

F. Houžňák 20.8.2019 13:59

Energii do systému dodává sluníčko,

znáte to, ta žlutá koule na obloze, co ráno vyleze a večer zaleze a mezi tím svítí a hřeje. Perpetuum mobile je něco jiného, to se pletete.

J. Ganaur 20.8.2019 14:12

Re: Energii do systému dodává sluníčko,

Nebyl jste na tom Slunci nějak dlouho?

F. Houžňák 20.8.2019 14:18

Na Slunci jsem nebyl nikdy,

vy ano? A jak jste to udělal?

J. Ganaur 20.8.2019 14:31

Re: Na Slunci jsem nebyl nikdy,

A kde vy, jako organismus, berete energii k pohybu nebo k tomu abyste měl teplotu cca 36,5°C.Nebo jste mlok?

F. Houžňák 20.8.2019 14:45

Z

buřtů.

J. Ganaur 20.8.2019 14:49

Re: Z

Aha, mikrobiolog-lihovarník.

M. Šejna 20.8.2019 15:22

Re: Z

Buřty se vyrábějí v lihovaru?

To pak chápu, že kyslík se neuvolňuje při fotosyntéze?

:-D

J. Ganaur 20.8.2019 15:42

Re: Z

Pokud energii bere z buřtů, tak to napsal ožralej jak rudý šejno.

F. Houžňák 20.8.2019 13:25

Jistě, na to si pamatuju,

nicméně v té fotosyntéze se jedná taky "o rozpad vody", že ano. Akorát jiným mechanismem. Poučení pro vás: zkuste se vyjadřovat přesně.

M. Šejna 20.8.2019 13:31

pane Houžňáku,

je to rozpad vody při fotosyntéze.

Ganurovi se v tom jeho "překladu" ztratila fotosyntéza tak důkladně, že zpochybnil fotosyntézu jako zdroj kyslíku v atmosfeře.

Je opravdu s podivěm, že Vám Ganaurovo nepřesné vyjadřování nevadí, ale mě chytáte za každé slovíčko.

F. Houžňák 20.8.2019 13:45

Ale nikoliv, jak si můžete najít,

tak jsem mu to hned vytkl. No a u vás je to tak: předvádíte, jak jste informovaný a vzdělaný, a takový člověk by se měl vyjadřovat přesně. U někoho se třemi obecnými se na to tak nehledí.

J. Ganaur 20.8.2019 13:39

Re: Jistě, na to si pamatuju,

Jenže to bylo bez té fotosyntézy.Proč by příroda "vynalézala" fotosyntézu, když by byla naprosto k ničemu.Cukr je "palivo", zásoba energie (a stavební materiál) a k jeho využití zase potřebujete kyslík.Nebo si myslíte, že v jedné pikosekundě kvadriliony mikroorganismů zezelenaly (čirou náhodou všechna najednou) a začaly fotosyntézu.Jak jinak by se mohly dostat zpátky k tomu vyprodukovanému kyslíku.Fotosyntéza začala nejdříve před cca 1,8mld. roky, v atmosféře bylo 1% O2.

F. Houžňák 20.8.2019 13:48

Víte co, chyťte si nějakého biologa, nejlépe kytičkáře,

ještě lépe mikrobiologa se specializací na řasy, on vám to polopaticky vysvětlí. Já jsem sice mikrobiolog, co taky dělá do řas, ale nemám na nějaké vysvětlování trpělivost a jak si tak čtu vaše písemné výdobytky, mám neodbytný pocit, že by to bylo asi zcela marné. Taky mám podezření, že jste Šejna pod jiným nickem a pořádáte tady Scheindiskussionen.

J. Ganaur 20.8.2019 14:03

Re: Víte co, chyťte si nějakého biologa, nejlépe kytičkáře,

Zkuste zatajit dech.Jak dlouho dokáže (živý) mikrobiolog nedýchat?A, co vydechujete?

F. Houžňák 20.8.2019 14:20

Vydechuju hlavně dusík,

proč?

J. Ganaur 20.8.2019 14:41

Re: Vydechuju hlavně dusík,

No jo, vám také není pomoci.Ne nadarmo se říká: chytrému napověz ....

F. Houžňák 20.8.2019 14:46

Ale vy taky vydechujete hlavně dusík,

tak proč se tak divíte? I kyslík vydechujete, a argon, a další plyny.

J. Ganaur 20.8.2019 14:55

Re: Ale vy taky vydechujete hlavně dusík,

A taky větší množství CO2.A nižší množství kyslíku.V uzavřeném prostoru byste se udusil.Vy jste nechodil do základní školy?

F. Houžňák 20.8.2019 14:57

Chodil, pak na gymnasium, pak na vysokou

a nakonec jsem udělal doktorát, tedy CSc, z oboru (mikro)biologie. Proč se ptáte? Mám tam něco špatně? A vy jste absolvoval co, smím-li se zeptat? Když tady rozvíjíte takové odvážné geologicko-biologické teorie.

J. Ganaur 20.8.2019 15:04

Re: Chodil, pak na gymnasium, pak na vysokou

Technickou universitu.Ale vy mi, prosím, vysvětlete jak je možné být CSc a nevědět, co je to dýchání....(mikro)biolog.

F. Houžňák 20.8.2019 15:06

A jak jste přišel na to, že nevím, co je to dýchání?

Mám ve svých odpovědích nějakou chybu, ze které byste to byl býval mohl usoudit? Kde a jakou?

J. Ganaur 20.8.2019 15:12

Re: A jak jste přišel na to, že nevím, co je to dýchání?

Jděte si na slunce dobít energii, nějak vám nefunguje, původně jsem chtěl napsat mozek, ale kde nic není, ani slunce nepomůže.

F. Houžňák 20.8.2019 15:41

No, když

myslíte ...