15.7.2020 | Svátek má JindřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KLIMA: Vnímáte změnu klimatu?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 85, poslední: 13.3.2017 14:51, přehled diskusí

Stačí přejít na atom a problém je DEFINITIVNĚ VYŘEŠEN:
Autor: P. Vaňura Datum: 10.3.2017 20:30

Právě proto zelaná sebranka "jádro" tolit nenávidí! TEČKA!

Tohle už moc netáhne:
Autor: P. Hlosta Datum: 10.3.2017 18:36

Daleko účinější je v současnosti tvorba nového člověka. Multikulturalita je nové politcké náboženství. Záchrana planety Země před ničivým člověkem už ustoupila do pozadí a je upřednostněna tvorba nové globální multikulturní společnosti. Kdo nechápe nutnost se změnit k obrazu předurčenému, ten je označen za zpátečníka, ničitele zářných zítřků.

Je tedy zbytečné se oddávat diskuzi na téma klimatických změn na planetě. Nyní je nezbytné přijmout nevyhnutelnost desítek milionů imigrantů na území Evropy a tím humánně zachránit chudý rozvojový svět i za cenu sebezničení evropanů.

Do každé dědiny imigrantské rodiny!

;-))

Hitlere vrať se, vše odpuštěno!:
Autor: P. Vaňura Datum: 10.3.2017 20:32

Jak dlouho bude trvat, než se tato nadsázka stane realitou???

Jen eskymák:
Autor: J. Fleiszner Datum: 10.3.2017 14:19

Když se píše o údajném oteplování, které je prý způsobeno lidskou činností, vždy se píše, jak to bude hrozné, že stoupne hladina moře o celé dva centimentry a možná i o tři! Jak bude hrozné horko tam, kde je dnes jen horko atd. Proč se nikdo z oteplovačů nezaměří i na pozitiva údajného oteplení. Třeba tam, kde je dnes hrozná zima bude po oteplení jen zima a zvětší se tedy část světa, kterou dokázal obývat jen "eskymák".

Vzhledem k tomu,:
Autor: D. Stirský Datum: 10.3.2017 14:18

že v Petrově-Chlomku (Sázava) synovec již před lety vyfotil hada na stromě - šlo o užovku stromovou, musí na změně klimatu něco být. A malá poznámka: Já už dnes raději vůbec nevnímám, neb vnímají všichni: politici, herci, celebrity, novináři... Už jen čekám kdy doktorovi řeknou: "Pane doktore, já vnímám chvění svého konečníku jako průjem." Je to určitě zase z angličtiny: I feel... Neříkáme, "co si myslíte o Zemanovi?", ale "jak vnímáte Zemana?" A tak se uvnímáme k smrti.

ještě k tomu údajnému rychlému oteplení:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 13:21

zde je odkaz na oteplení na konci glaciálu:

http://joannenova.com.au/globalwarming/graphs/vostok-ice-core-50000.jpg

jasně je vidět, že to Bartoňovo rychlé oteplení během pár desítek let ve skutečnosti trvalo minimálně 3500 let.

Odkaz, který zde uvádím, pochází od klimaskeptičky Joanne Nova. To je ta dáma, která je velkým vzorem pro pana Kremlíka, takže doufám že i ostatní klimaskeptici tomuto zdroji uvěří.

Re: ještě k tomu údajnému rychlému oteplení:
Autor: L. Písařík Datum: 13.3.2017 14:48

A kruci - koukám na ten graf a říkám si, sakra, ti neandrtálci měli teda docela přesný měřidla, kampak to před 50tis. lety zapsali, nebo že by to měřili dinosauři?

To, co uvádí graf jsou pouze odhady podle ........ pohledu do ledu?

Něco jakověštění z ledu?

Nějaký podklad toho grafu a vyjádření k realitě měření. Nebylo by?

Tak dlouho budem bojovat proti oteplování ,:
Autor: A. Bocek Datum: 10.3.2017 11:00

až nám z toho bude zima. Nechť diskutují pouze ti, kteří zažili alespoń dva nejmenší Sluneční cykly (2x 55 roků = 110 let). Pro ostatní jsme jen malí mravenci, v malém mraveništi, na okraji malého lesa ,součástí nízkého pohoří malého poloostrova Euroasijské desky.

Několik poznámek:
Autor: K. Drábek Datum: 10.3.2017 10:29

Doba ledová v ordoviku byla v době, kdy obsah CO2 v atmosféře byl o dva řády vyšší. Následovalo pak celoplanetární teplé klima.

V křídě zaplavilo moře velké části kontinentů. Tání ledovců příčinou nebylo, klima bylo po celou dobu teplé.

V minulých dobách meziledových bylo tepleji, než dnes.

Celoplanetární ochlazení nastává na konci horotvorných cyklů.

Nebezpečí není v mírném zvýšení teploty, ale v lidském přístupu. Teplu je možné se přizpůsobit, ale několikaleté období chladu, způsobené třeba výbuchem velké sopky znamená hladomor.

Re: Několik poznámek:
Autor: J. Kavalír Datum: 10.3.2017 11:35

Chce to také trochu zabloudit do astrofyziky. Sluneční činnost není konstantní, ale roste cca o 10% za miliardu let. V ordoviku tedy musel vyšší skleníkový efekt CO2 kompenzovat nižší množství energie přijímané od Slunce. Záleží také na tom, v jakých zeměpisných šířkách se tenkrát nacházelo území, na kterém se našly stopy zalednění.

V křídě pokračoval rozpad Pangey a vznikaly nové oceány. Lehčí zemská kůra "plave" na těžším plášti a záleží na tom, jak hluboko se do něho zanoří (izostáze).

Jak bylo v minulých dobách meziledových se dá jen odhadovat s menší přesností, než je měření teploměrem. Například vyšší obsah CO2 v atmosféře (ve vrtech do ledovců) než v předindustriální éře může indikovat teplejší oceány. Záleží také na aktuálních parametrech oběžné dráhy Země.

Celoplanerární ochlazení nastává krátkodobě po impaktu nebo výbuchu supervulkánu, dlouhodobě po snížení obsahu skleníkových plynů (oxidace metanu, vznik ložisek černého a hnědého uhlí). Oteplení naopak po dodání CO2 do atmosféry extrémní sopečnou činností po odeznění sopečného ochlazení (sibiřské bazalty, Dekan).

Klima:
Autor: J. Hanzal Datum: 10.3.2017 9:21

Taky sleduji klima dost pravidelně a dneska mě pěkně nasr..lo.

No ikdyž... Měl jsem naplánovanou nějakou práci na zahradě, ale nejspíš to skončí gaučinkem u svařáku, nebo u čaje s rumíkem.

Přeji všem hezký víkend.

Já bych to vyjádřil asi tak.:
Autor: F. Lesniak Datum: 10.3.2017 8:36

Bartoňovy starosti a Rotschildovy peníze. Ale je alespoň o čem psát.

Nemusel jste sem psát,:
Autor: P. Klíma Datum: 10.3.2017 9:51

že jste hlupák...

A vida - napsal jste.

zábavná diskuze:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 8:25

Problém globálního oteplování není v tom, zda existuje či nikoli. Globální oteplování je prokazatelná skutečnost. Prokazatelné je i to, že za to může lidská činnost. Zcela zásadní ale je, jak se lidstvo k této realitě staví.

Už mnoho let tady tvrdím, že bojovat proti oteplování je zbytečné, protože to nemá vůbec žádný efekt . Výsledky tohoto boje (velmi drahého boje) jsou minimální. Proto tvrdím, že lidstvo se musí na následky teplého klimatu adaptovat. Peníze musíme investovat do adaptace a nikoli do boje.

Jenže dnes se tady na Psu opět sešla hromada ignorantů, kteří svůj oprávněný a logický odpor k finančně nákladnému a zbytečnému boji proti oteplování prezentují zhruba takto: "žádné oteplování není, a pokud ano, nezpůsobuje ho člověk, protože skleníkový efekt je nesmysl".

Re: zábavná diskuze:
Autor: J. Tachovský Datum: 10.3.2017 9:28

Nemate pravdu. Zdaleka neni prokazano, ze za oteplovani muze lidska cinnost. To je jen zbozne prani konzumentu protioteplovacich penez. Sklenikovy efekt nezpusobuje CO2, ale hlavne H2O. Podil CO2 nebo CH4 na nem je marginalni.

opravdu?:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 9:54

Tak to nám, pane Tachovský vysvětlete, proč se otepluje. Prosím, prosím.

:-D

Sluneční aktivita už 60 let klesá a vodní páry je v atmosfeře tak nějak pořád stejně. Takže odkud se to oteplování bere?

Tak do toho, pane Tachovský.

Jinak jste právě předvedl to, o čem píšu o kud výše. Místo polemiky o tom, zda má smysl proti oteplování bojovat, budete radši popírat skleníkový efekt.

Bojovat se musí!!:
Autor: J. Dusitko Datum: 10.3.2017 10:05

Nejlépe v nějaké šikovné neziskovce a PŘEDEVŠÍM za cizí peníze!! A nesmí se za žádnou cenu ochladit, jinak jsme bez kšeftu...

Re: opravdu?:
Autor: P. Zinga Datum: 10.3.2017 14:11

Otepluje se, protože přibývá teplejch...

Šejna,:
Autor: P. Klíma Datum: 10.3.2017 9:53

voni nejsou jednostranný hlupák!

Voni jsou hlupák všestranný! Jste rád?

Klíma:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 9:56

něco k tématu globálního oteplování by se našlo?

Vaše reakce vypovídá hlavně o vaši duševní úrovni než o mě.

Re: zábavná diskuze:
Autor: P. Lenc Datum: 10.3.2017 9:55

Jaksi jsem si nevšiml, že by "hromada ignorantů" tvrdili, že "žádné oteplování není"atd.Zato jsem si všiml, že každý, kdo si dovolí něco říct o činnosti alarmistů je předem označen v lepším případě za toho "ignoranta".Za posledního glaciálu oteplování netrvalo tři a půl tisíce let, ale pravdu má pan Bartoň,Podle výzkumů za posledních deset let opravdu došlo během desítek, v lepším případě stovek let k nevysvětlitelnému oteplení.Stopy tohoto jevu jsou nalézané po celé planetě, nejvíc v USA, kde došlo ke gigantickým záplavám devastující značnou část dnešních USA.,Další stopy ukazují pobřežní sedimenty na prudké zvyšování hladiny moří během znovu desítek let.Ono je dobře zajímat se také o to, co říká druhá strana, strana těch "ignorantů".Mimochodem,dle posledních výzkumů geologů a vulkanologů se v hloubce 3-7 kilometrů nachází nepředstavitelné množství kysličníku uhličitého a podle vulkanologů má sopečná činnost na obsah tohoto plynu na atmosféru vliv, který si zatím nedokážeme představit.

Re: zábavná diskuze:
Autor: P. Lenc Datum: 10.3.2017 9:56

jejda...tvrdily.

uf, to je snůška hloupostí:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 10:02

takže po pořádku:

oteplení o 6 stupňů trvalo koncem glaciálu zhruba 3500 let. Vy si to pletete s epizodou "Mladší Dryas" před asi 12500 lety, o které se pan Bartoň také zmiňuje. Tehdy se prudce ochladilo, a to opravdu během několika desítek let. Bylo to způsobeno nejspíš tou gigantickou záplavou na Americkém kontinetu, kdy se do oceánu vyvalilo spousty studené sladké vody a změnilo to na několik set let cirkulaci oceánských proudů. Nasledné oteplování zpět pak trvalo asi 1500 let.

A teď mi prosím sdělte, jak se v posledních desetiletích výrazně zvýšila sopečná činnost, když růst CO2 v atmosfeře kladete za vinu sopkám.

Re: uf, to je snůška hloupostí:
Autor: P. Lenc Datum: 10.3.2017 10:30

Uf, to je opravdu stejný Šejna.

pane Lenci:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 11:07

o vás to platí také.

No a teď zkuste polemizovat nad tím, co jsem napsal. Nemám problém uznat, že se pletu, ale mám problém nereagovat na nepravdy, které sem píšete.

Tak do toho, pane Lenci. Podpořte své hypotézy nějakými důkazy. Hlavně to otěch sopkách by mě moc zajímalo. A k tomu si nastudujte epizodu Mladší Dryas. Aspoň si to příště nebudete plést s údajně jen pár desítek let trvajícím prudkým oteplením na konci doby ledové.

Re: pane Lenci:
Autor: P. Švejnoch Datum: 10.3.2017 11:28

"... Nemám problém uznat, že se pletu..."

Cha, cha, cha, cháááá. Škoda, že historie takový případ ještě nezaznamenala...!!! :-D

Re: pane Lenci:
Autor: P. Lenc Datum: 10.3.2017 13:51

Vy jste si asi vůbec pane Šejno neuvědomil že jste si naběhl na vidle.Vaše informace o glaciálu jsou asi dvacet roků zastaralé, ale to není podstatné.Že v glaciálu během několika set, nikoliv tisíců let stoupla hladina moří asi o osumdesát metrů a po velice rychlém ochlazení a vytvořením nových ledovců opět o těch asi osumdesát metrů poklesla vám jak je vidět není známé.Asi proto, že to je teprve několik let novinka. A nyní k tomu vašemu Mladšímu Dr. Podstatné je, že o nečekaně rychlém oteplení jste se vůbec nezmiňoval a na to jsem čekal. Na to samozřejmně odpověď neznáte, neznají ji ani vědci. My "ignoranti" na takové ekologické velikány jako vy, nebo velkoopisovač Rada prostě nemáme.Ano, otepluje se, tak jak se oteplovalo a také ochlazovalo během celé existence Země.Ať tu člověk byl, nebo nebyl.Mimochodem, různých odkazů je tolik, že si dle nich můžete napsat třeba román.

naučte se číst celou diskuzi, Lenci:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 16:12

pak tu nebudete za vola.

O kus výše uvádím odkaz na klimaskeptiky uznávanou a oslavovanou australanku Joanne Nova, tolik uznávanou panem Kremlíkem. Je tam odkaz na její graf, ve kterém ukazuje, jak se na konci glaciálu oteplovalo. O nějakém prudkém oteplení tam není ani stopy.

Ale možná nejen já, ale i Joanne Nova je úplně pitomá, a neznáme poslední vědecké poznatky, které zná jen a pouze mistr Lenc.

Re: uf, to je snůška hloupostí:
Autor: J. Václavíková Datum: 10.3.2017 10:32

Pane Šejno, tady to vypadá, jako byste o klimatu přišel diskutovat do pomocné školy. Marnost nad marnost. Ti lidi mají znalosti na úrovni pračlověka Janečka.

Re: uf, to je snůška hloupostí:
Autor: P. Lenc Datum: 10.3.2017 13:53

Už dlouho jsem nezaznamenal takové moudro.Ještě že vás máme , Václavíková.