19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

KLIMA: Velekněz Timmermans káže

Tak jsme se od místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse dozvěděli, že za nedávná tornáda a povodně může člověk, ale Evropská komise má dokonalý klimatický plán: Omezíme tyto hrůzy, když v Evropě přejdeme na elektromobily!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ganaur 22.7.2021 9:42

Máte pravdu, ta zvětšující intenzita je vidět v TV.Dříve nebyla TV, tak nebyly ani ty katastrofy!;-D

P. Milan 22.7.2021 9:58

Ano, před 100 lety bylo v TV té intenzity méně.

So geht das.

T. Hraj 22.7.2021 10:07

No to říkáte úplně správně. Lepší varovné systémy, predikce počasí, a také lepší zdravotní a záchranná péče a její koordinace. To všechno jsou totiž REAKCE na nastalé situace. A dle čísel to funguje velmi dobře (protože adresně). Investovat místo toho astronomické částky do "příčiny" všech těchto jevů a pak stejně nebýt jakkoli schopen změřit účinek (protože je sekundární, terciární, ...) na ty jednotlivé události ba ani jejich statistickou četnost a intenzitu, je obrovským plýtváním i kdyby vše bylo míněno výhradně dobře a neexistovala na světě žádná korupce.

Mimochodem hladomory dnes na světě neexistují (kromě těch z politických důvodů, tj. vynucených) a i absolutní chudoba globálně klesá naprosto závratným tempem. Mnoho z těch trendů z knihy M. Tupého je velmi optimistických. To se dnes ale bohužel jaksi nějak nenosí a proto se o tom většinou neví. Mnoho lidí by např. velmi překvapilo slyšet, že zeleň globálně narůstá nebo že se Sahara zmenšuje.

P. Milan 22.7.2021 8:42

"Nečekal bych, že se takových manipulací a faktických blábolů dočkám od vlivného představitele Evropské komise."

A to já zas jo. Potřeba ovládat lidi je u vládnoucích struktur běžná a strach je velmi účinný prostředek.

J. Ganaur 22.7.2021 8:49

R^A není jediný!Ani EU není jediná, kde se to praktikuje, jsou i mnohem horší.Ano ruďásci, přesně tam....(p.Prokope to není na Vás:-)).

M. Valenta 22.7.2021 8:54

Je fajn, že máte na představitele Evropské komise vyšší nároky než na ostatní politiky.

P. Han 22.7.2021 9:02

Aha, "vládnoucí struktury" jsou pro vás pouze představitelé EK?

M. Valenta 22.7.2021 9:15

Tohle jste z toho opravdu vydedukoval?

P. Han 22.7.2021 9:29

Já ne, vy. Přečtěte si původní příspěvek a svoji reakci.

P. Milan 22.7.2021 9:04

Jak jste na tu hloupost přišel? V uvozovkách je citace autora a já píšu naprosto neutrálně o vládnoucích strukturách.

Co se týče nároků, u mne rostou s mírou možnosti ovlivnění mého života. Čím větší možnost, tím větší nároky. Nebo také s mou možností ovlivnění jejich výběru. Ta je v případě struktur EU přímo mizivá, systém je, IMHO úmyslně, nastaven tak, aby na něj měl volič vliv pokud možno minimální, až skoro žádný. So geht das.

J. Jurax 22.7.2021 8:56

Takové manipulace a faktické bláboly jsou u vlivného představitele Evropské komise naopak zákonité.

Co jiného od něj lze čekat?

J. Jurax 22.7.2021 7:56

Stručně - Timmermans je blbec s mozkem prožraným zelenou plísní. Bohužel díky nepříznivému úradku zlomyslných bohů nám vládne.

Bohů, jsou-li jací, ne lidí, neboť členy EK lid nevolí, ty blbečkové z brusele po pečlivém výběru jmenují k obrazu svému.

P. Milan 22.7.2021 8:44

Bohy bych vynechal. Jsou to jen a jen lidé, i když různými oklikami. Příklad, Špidlu i Jourovou do té Brusele vyslal někdo zde zvolený.

J. Ganaur 22.7.2021 8:51

I toho T.někdo zvolil.:-(

J. Jurax 22.7.2021 8:58

Taky pravda.

Volíme si voly ...

V. Vaněk 22.7.2021 7:49

Koniáš ?

P. Rada 22.7.2021 7:48

Meteorolog Šálek už druhý den za sebou bagatelizuje narůstající klimatické problémy projevující se v dynamice počasí - ačkoli sám jejich řešení ani nenastinuje. Jako by se pro něj klima měnilo nevýznamě a počasí bylo dostatečně predikovatelné. To co se tedy evidentně už nyní s klimatem děje (tání ledového pokkryvu Arktidy a takto navozené změny dynamiky podnebí) je mu nejspíše málo. Pravdu má přitom v tom, že součastné aspekty jsou jen střípky v širším klimatickém nadhledu. Ten však ale může fakticky předznamenávat počátek nevratné civilizační katastrofy.

https://www.databazeknih.cz/knihy/sest-stupnov-posledne-varovanie-454316

Š. zjevně neváhá v komentáři k ústnímu projevu konkrétně Timmermana používat metod nadneseného zesměšnování (Velekněz...). nebo překrucování původního smyslu:

... počasí je nevyzpytatelné po celém světě a je to důsledek lidské činnosti...

- na: ...."za nedávná tornáda a povodně může člověk, ale Evropská komise má dokonalý klimatický plán: Omezíme tyto hrůzy, když v Evropě přejdeme na elektromobily!"....

Používá tedy metodu, jakou praktikují děti rády si efekty řetězového zkomolování užívající ve hře "tichá pošta". To vše ale na portálu pro dospělejší kde taková jiskřička u některých podněcuje až daleko vulgárnější odezvu. Věcné diskusi se ale Š. vyhybá.

Podle pořekadla... "nejvíce potěší neštěstí druhého"... to tedy vypadá nadneseně tak, že Š. sám je na tom až tak zle, že jsou mu všechny negativní dopady narůstající dynamiky podnebí pro lidstvo málo a rád by kolem sebe častěji viděl ještě větší zkázu. Takové přání se jemu a jeho okolí může vyplnit.

M. Šejna 22.7.2021 7:55

Pane Rado,

žádné klimatické problémy nepřibývají.

V dobe covidové pandemie je dokonce neměli ani zelení politikové. Řešili důležitější věci.

Zdá se, že už jim otrnulo.

P. Rada 22.7.2021 9:15

Pane Šejno věřím, že pro Vás osobně klimatické problémy nepřibývají nejspíše už proto, že každý nárůst teploty kvitujete s povděkem. Jevy jako změny bonity půd, růst cen a pokles kvality potravin, pitné vody, důsledky rozpadu lesů.... se Vás zřejmě zatím dostatečně netýkají.

Pokud jde o politiky tak ti bývají s hlediska systémového taktování volebního období a tedy i funkčních odpovědností k dlouhodobým problémům v lavírující pozici. Doplatit na to může pro ojedinělost a nevratnost změn systémově i celá společnost.

Tu a tam se politikům zjitřená pozornost veřejnosti dokonce hodí - ale pro dlohodobost a nepřehlednost problematiky jsou s principu věci fakticky spíše mimo hru. Těch kteří vývoj berou vážně, respektují dlouhodobé cíle a chovají se i osobně odpovědně je zatím zřejmě relativní menšina na kterou se navíc právě na NP systematicky poplivává tak, jak to dnes předvedl jízlivým titulem "velekněz" i Šálek.

P. Pepax 22.7.2021 8:08

Pouha hromada žvástů Rado a to hned v ranních hodinách.

J. Ganaur 22.7.2021 8:45

Neštěstí jste vy, PoRado! Tak už víte, jak CO2 způsobuje jihoatlantickou teplotní a geomagnetickou anomálii?Jo, jasně!Odpovědí je : CO2 bubu bu!:-P:-P:-P

P. Milan 22.7.2021 8:47

Pan Šálek píše velmi reálně, zelený Jehovisto. Vám se ty celkem běžné průsery hodí ke strašení. Vám a těm, kdo z toho mají peníze. Což u vás nepředpokládám, to vyžaduje schopnost myšlení.

G. Onion 22.7.2021 8:49

A opět lži, lži, lži a manipulace s fakty. Kdybychom přistoupili na vaše přihlouplé teze tak v Čechách je už klima krize cca 900 let. První opravdu prokázánou povodní byla ta co popsal Kosmas tuším v roce 1118, podle Kosmase povodeň likvidovala celé vesnice takže klidně můžeme tvrdit, že se jednalo o extrémní povodeň.

P. Rada 22.7.2021 9:24

Přihlouplou tezí pro mě není měřitelná změna teplot, dokladovatelné tání oceánského i kontinentálního ledu, pokles bonity půd, pokles dostupností surovin a růst spotřeby i populace zároven. Extenzivita pro mě v uzavřenénm systému nutně vede k přetížení (ekostopou od roku cca 2000) až ke kolapsu.

http://nsidc.org/arcticseaicenews/

https://faktaoklimatu.cz/infografiky/teplota-22000-let

Souhlasím proto s klimatologem Trnkou:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/klimatolog-hruzy-jako-v-nemecku-nelze-predvidat-40366645

J. Hejna 22.7.2021 9:45

"měřitelná změna teplot, dokladovatelné tání oceánského i kontinentálního ledu, pokles bonity půd, pokles dostupností surovin a růst spotřeby i populace zároven"

Jak pejsek s kočičkou vařili kaši.

J. Zika 22.7.2021 11:20

Vůbec nezpochyňuji, že současný způsob života a hospodaření je neudržitelný. Ale jediné, co by lidstvo mohlo skutečně dělat je zarazit další růst populace a vést ke skromnosti a neplýtvání. Vše ostatní jsou nesmysly, a nikdo se nedožije toho, aby mohl posoudit vlivu "Grean Dealu" na změnu klimatu Země. Setrvačnost je na několik generací, i kdybychom to vypli teď hned všechno (což vůbec v plánech šílenců z EU není - rabovat a CO2 produkovat se bude jen jinde než v EU a navíc EU představuje cca 10-15% veškeré produkce, co zbytek světa??), ani naši pravnuci nebudou pociťovat žádný efekt. Ten fanatismus a slepá víra Timmermanovi podobných je skutečně nejblíže fanatikům z nějaké sekty.

J. Prikner 22.7.2021 16:43

Pane Rado, líbí se mi, jak hájíte svého představitele bruselské komise. Všichni na něj nadávají (a to je jen začátek jak se projevoval), nasazují mu psí hlavu a nikdo ho nelituje. A to je třeba, je nutné ho politovat, takovýho zelenýho činitele, který k nám mimořádně zavítal a projevil se tak zřetelně.

R. Tichý 22.7.2021 7:32

Ano, u moci jsou chrochtajici a zdatne jim podkuruji nevzdelani pisalkove. Jako uderne oddily slouzi pubertaci s pocitem "pravdy a spravedlnosti".

R. Vacek 22.7.2021 7:29

Pro nápravu nezbedného počasí fungují lidské oběti. Tak to úspěšně praktikovali Aztékové. Měli bychom se k tomu vrátit a začít obětováním veleknězů konkurenčních vír.

J. Nevrkla 22.7.2021 7:28

Zimmermanem je úchyl, o tom nemám pochybnosti. Běda těm, kterým úchyl vládne.