19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

KLIMA: Oteplení prospěje našemu zdraví

Je nanejvýš znepokojivé zjištění, že lidé nekriticky spolknou falešné informace médií, které tvrdí, že globální oteplení daleko více ohrožuje naše zdraví, než pandemie Covid-19. Vědecké poznatky jednoznačně dokazují, že chladnější počasí je hlavním zabijákem, zatímco v teplejších měsících úmrtnost klesá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 2.4.2020 14:50

Tak jistě, pan Kremlík oteplování nepopíral, jen říkal, že se bude ochlazovat. Logika hodná člověka se zdravým rozumem a technickým myšlením. Gratuluji.

L. Novák 2.4.2020 17:50

Vy evidentně nemáte ani jedno z toho... Ostatně jako většina zelených magorů.

V. Braun 2.4.2020 20:08

Á, modrý trpaslík přišel se svým skvěle propracovaným argumentem, akvaristika vám jde lépe.

M. Hartmann 3.4.2020 1:24

Ano, jeden Kremlík - plivnutí do Stromovky. Že vám to stojí zato...

R. Langer 2.4.2020 11:29

No, tak to ochlazení prostě přijde později, stejně jako se nějak zpozdilo to předpovídané oteplení, u toho vám to snad nevadí? :-)

J. Berka 2.4.2020 14:40

Na dobu, kdy o globálním ochlazování psal v 70. letech náš (tj. komunistický) tisk, si ještě pamatuji. Pochopitelně jsem tomu věřil, protože to psali přece v novinách a netýkalo se to politiky. Stejně tak jsem neměl dobrý pocit z toho, že mělo dojít k přepólování magnetického pole Země. Tento proces měl být ukončen v roce 2000, ale nepropadal jsem žádnému velkému pesimismu, protože panoval všeobecný názor, že Sovětský svaz to nedopustí, protože sovětští vědci najdou do té doby určitě nějaké řešení. Zkrátka "Pusť vsjegdááááá búúúúúdět solnce..." Zmoudření přišlo až později.

Z. Lapil 2.4.2020 18:27

Toho přepólování se možná dožijeme, jak pravil RNDr. Aleš Špičák - "už přenášíme". Je ale naděje, že to nebude extra průšvih, protože z jakýchsi magnetických hornin nebo kýho čerta jsou ta minulá přepólování slušně datována a nekorelují s nějakými dalšími katastrofami. Fakt je, že trilobiti, dinosauři a podobná zvěř omezovala znalosti elektřiny na případný úprk před bouřkou, což se o nás říct nedá.

P. Staronový 2.4.2020 9:51

Změny klimatu trvají co Země Zemí jest. Někdy se otepluje, jindy ochlazuje.

Popírat to může leda nějaký ekovyžírka.

R. Langer 2.4.2020 11:30

Ne, ekovižírka bojuje za "stabilní klima", i když netuší, jaké klima to vůbec je. ;-)

V. Braun 2.4.2020 11:41

Tak "ekovižírkové" (používám stejný termín jako vy abyste věděl o kom je řeč) spíše bojují za zpomalení změny aby se dalo na změnu nějak rozumně připravit. Je to něco podobného jako když vláda nyní zpomaluje postup koronaviru. Lze diskutovat zda je ta reakce moc nebo málo razantní ale rozumný člověk uznává, že nějaká reakce je na místě.

L. Novák 2.4.2020 11:58

Jako komunisti: "Poručíme větru, dešti!

Čím se od nich lišíte?

V. Braun 2.4.2020 15:10

A čím vy?

L. Novák 2.4.2020 17:56

Já na rozdíl od vás poroučet větru ani dešti, natož zemskému klimatu nechci. Drobný rozdíl, že? :-P

R. Langer 2.4.2020 12:07

Jen blb bojuje za zpomalování něčeho, na co z principu nemůže mít zcela žádný vliv. Blb, a věřící. Což je často totéž.

J. Vintr 2.4.2020 12:02

A za pár let bude třeba jen úplný idiot popírat ochlazování ...

J. Jurax 2.4.2020 16:57

Ano.

A proto se pro sichr už nemluví o globálním oteplování potenciálně katastrofickém, nýbrž o globálních změnách klimatu ovšem též potenciálně katastrofických.

Protože oteplování je sporné a může i přestat, kdežto klima se zaručeně nějak mění furt, takže pořád bude proti čemu bojovat.

L. Novák 2.4.2020 8:51

A co je nejpodstatnější - zeleno-rudou propagandou a ovládnutím vládních pozic začalo naprosto šílené rozhazování peněz vybraných státem na daních společně s dodatečným vykrádáním kapes občanů platbami na naprosto nesmyslné účely jako podpora vysokých cen placených za dodávky energie z OZE a všelijaké blbosti typu uhlíková daň. To jsou astronomické částky likvidující ekonomiku. A teď k tomu ještě koronavirus... Zelené blby pověšet na vrtule fofrníků...

L. Novák 2.4.2020 3:08

Chtěl jsem poděkovat autorovi, že máme konečně zase jiný článek, než o koronavirovém nebezpečí... a zírám, že už to tady zase za*ral zelenorudý virus a magor "Rada" svými bláboly.

P. Rada 2.4.2020 6:38

Ano téma pan Zinga přednesl zdánlivě docela jiné .... "a zírám, že už to tady zase za*ral zelenorudý virus a magor "L.Novák" svými bláboly."....

Blábolem proto, že pokud se globálně oteplí - což je pravděpodobné - tak u nás i v zimě s větší pravděpodobností bude dlouho nad nulou, může při dostatku vláhy nastat tuplované velké zdravotní nebezpečí vyvolané také vnitrobuněčně jak od virů ale prvokem vedoucím k MALÁRI proti kterému se lidstvo doposud ani po staletích utrpení nedokáže účinně bránit.

Článek jiný - téma analogické - přidrzlý troubo.

R. Langer 2.4.2020 8:26

Ano, tak doufejme, že se ty prognózy vyplní hlavně na tobě a vám podobných, Zelený bolševiku. :-P

Ale vzhledem k tomu, že ty tvoje nesmyslné bláboly nemají žádnou váhu, asi budeme mít smůlu. :-(

P. Zinga 2.4.2020 9:56

Pane Rado, nevím, jestli lžete nebo o tom nevíte: malárii se lidstvo velmi dobře bránilo, dokaváď idioti nezakázali DDT.

Již jsem zde umístil překlad práce, že tento zákaz zabíjí ročně statisíce lidí.

A podobně teď Afriká úpí pod invazí sarančat, což vedlo k tomu, že některé vlády se rozhodly zákaz DDT (a pod.) ignorovat.

R. Langer 2.4.2020 11:55

Přesně tak, a je nutno podotknout, že to DDT zakázali přesně takoví fanatičtí Zelení bolševici, jako je Rada a jeho soudruzi, v rámci "předběžné opatrnosti", a to zcela bez jakýchkoliv oprávněných důkazů. Takže mají na krku mnohamiliónovou genocidu africké populace, což ovšem jejich hlavnímu plánu na snížení populace na Zemi na 1/10 současného stavu hraje do karet. Teď na to jdou pro změnu přes klima, s cílem zničit světovou ekonomiku a uvrhnout svět do válečného chaosu, též s pro ně zářnou vyhlídkou na redukci počtu obyvatel Země. Že ale takoví tupci jako tady ten místní Zelený bolševik půjdou pod kudlu první, to bohužel netuší... :-(

P. Rada 2.4.2020 12:04

Pane Zingo lhaní se dokazuje ověřitelnou opačnou informací. DDT jakožto insekticid má řadu nebezpečných vedlejších účinků,v biosféře je relativně stálé a potravními řetězci se transformuje dál a dál a přitom koncentruje. Zkuste si alespon ověřit, že v Africe se přes Vaši informaci místy dál používá.

https://cs.wikipedia.org/wiki/DDT

Pokud jde o líbivé obelhávání tak příkladem toho může být právě Vaše vyumělkovaná kalkulace počtů úmrtí s horka která dopady tropických nemocí vůbec neobsahuje. Jen malárie zabíjí ročně kolem půlmilionu lidí.

Daleko horší ale je pochybení kterého jste se v kalkulaci dopustil vzhledem k dopadům na lidnatost s důvodů růstu extrémnosti podnebí na biologickou potravní produkci planety. Např válka v Sýrii byla rozpoutána spolupůsobením klimatického sucha v oblasti které vyhnalo vyhládlé obyvatelstvo ze schnoucích stepí do měst ovládaných ale jiným klanem ....

Už dnešnímu nárůstu vlivu skleníkových plynů bude v budoucnu odpovídat hladina oceánů o 6m výše. To nutně také povede ke ztrátě nejúrodnější půdy v deltách řek a tím k zásadním dopadům na úživnost a tedy lidnatost. Proč s takovými efekty ve své kalkulaci klamě nepočítáte?

R. Langer 2.4.2020 12:11

Nelži, Zelený bolševiku, nic takového se v podstatě dodnes o DDT neprokázalo, proto se také začal znovu používat, a ty tvoje lži tady byly mnohokrát vyvráceny. Jste jenom lháři a vrazi, nic jiného, Zelený bolševiku!

J. Kalina 2.4.2020 13:22

válka v Sýrii byla způsobena snahou kompenzovat vládu šíitů v Iráku, když za Saddáma tam vládli sunité.

Řekl bych, že hlavně v zákulisí Saudi dost tlačili na USA, že mají na hranici najednou šíitskou vládu v Iráku, že jim stačí Írán a Jemen.V Sýrii pokus o odstranění vlády "nesunitů". Proti vládě v Sýrii bojovali převážně sunnitské organizace a podporovalo je Turecko, Saudská Arábie, USA a některé evropské státy. Mimochodem, dlouho jsem nic nečetl o Kuvajtu. Copak to??

J. Lukavsky 3.4.2020 20:04

"prvokem vedoucím k MALÁRI proti kterému se lidstvo doposud ani po staletích utrpení nedokáže účinně bránit." Malárie na našem územ kdysi byla, dokonce byla mnohem severněji. I dnes jí má cca 10 M lidí a cca 1 M ročně umírá. V civilizovaných krajích jí ale silně potlačuje 1) léčení nemocných (dříve chinin, nyní nějaké jeho deriváty) takže komár Anopheles nemá co přenášet 2) eliminace líhnišť komárů. Jsou ale pravda země, kde spousta dětí i dospělých na malárii umírá pořád. J.L.

P. Rada 2.4.2020 0:35

Pane Zingo rozumíte alespon trochu tomu co překládáte a podsouváte dál? S čeho jste např. vyvodil tvrzení: ..."Nižší teploty snižují účinnost našeho imunitního systému"...

Jak si např Vy vysvětluete, že tropické oblasti jsou zdrojem nejnebezpečnějších infekcí? Uvažoval jste vedle tepoty i o souvisejícím vlivu vláhy, UV záření, přízemního ozonu... Slyšel jste někdy, že otužování ve studené vodě má příznivé účinky na imunitu?

Zkuste posoudit věrohdnost tvrzení třeba těchto otužilců: ... https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/otuzilci-otuzovani-uk-20200217.html

: https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/otuzilci-otuzovani-uk-20200217.html

L. Novák 2.4.2020 3:14

Blbe, otužování ve studené vodě přináší organizmu krátkodobou změnu, která jej otužuje a má příznivý vliv na zdraví, užívá-li se PŘIMĚŘENĚ. Zkus se přestěhovat za polární kruh a plavat v moři celý den...

A zapni si už konečně tu češtinu v PC. Se*eš se tady do všeho jako znalec a základy českého pravopisu nezvládáš...

R. Langer 2.4.2020 5:38

Zelený bolševik mimo jako obvykle...

J. Pokoutný 2.4.2020 8:05

Ad druhý odstavec: co třeba kultura a s ní související hygienické návyky? Nevšiml jsem si, že by třeba převážně euroatlantická Austrálie byla zdrojem jakýchkoliv nákaz.