19.5.2022 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

KLIMA: O trvale udržitelné ekologii

Ekologie byla původně věda zkoumající vztahy v přírodě. Dnes tento pojem znamená cokoli, a tedy nic. Kdyby dnešní slovo ekologie znamenalo vědu (kterou ta původní ekologie stále je), byly by výrazy jako ekologická investice nebo ekologická politika stejně nesmyslné jako filosofická investice nebo matematická politika.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 22.2.2014 1:55

Bravo!

M. Šejna 21.2.2014 10:53

Celkem vtipný článek

ale ty výpočty koloběhu CO2 v přírodě, ty se autorovi evidentně nepovedly. Jako matematik by se auto neuživil ani na základní škole.

V. Halašta 21.2.2014 18:37

Predved svoje vypocty

At muzeme zkontrolovat, jestli dojdes k vysledku 0.1 nebo 0.2 stare bely.

L. Novák 21.2.2014 22:56

Re: Predved svoje vypocty

Šejna? Neumí ani kupecké počty... :-D

M. Mýval 21.2.2014 10:41

pravdivé ale složité

Já bych tuto bandu nenazýval ekology. Slovo se skládá z dvou základů oikos - domov ve smyslu vlast, obec a logos - rozum, smysl.

Já bych je rozdělil do dvou skupin - ekouši - volně přeloženo obecní prdlouši. To jsou ti, kteří se nadšeně a zadarmo poutají ke stromům, neboť jsou většinou z bohatých rodin a o živobytí se starat nemusí. V 19 století se scházeli po kavárnách a snili o spravedlivém komunistickém řádu. Lenin je nazýval užitečnými idioty a věděl, že po uchopení moci je nutno udělat pořádek, malou skupinu lze zaměstnat v tisku - u nás Rudé Právo (anglicky Bloody Law), zbytek poslat do džunglí bojovat za práva hlupáků, kteří nevědí co je pro ně dobré nebo rovnou postřílet. Pokud se tito lidé neztotožní s nějakou vyšší myšlenkou, skončí stejně špatně - statek po předcích propijí a při poklesu teplot způsobeným globálními klimatickými změnami zmrznou v příkopě.

Druhá skupina jsou ekouni - obecní zloun, gauner. To jsou profesionální revolucionáři. Ekologie jim může být ukradená, ale maoismus už nefrčí tak svého Che přestěhovali do centrály Greenpeace. Jeji cílem je buzerovat lidi, střílet jim pod nohy, když vybočí z vyznačené cesty. Klidně prásknou svého otce, bratra, kolegu nebo kteréhokoli souseda, když z toho mají zadostiučinění nebo prospěch.

Většina skupin uvedených v článku je obyčejná mafie, která se vždy etabluje tam, kde lze obejít poctivou soutěž a získat prachy. Jsou to ctihodní občané přisátí na různé dotace a lobující proti korupci. Korupčník je ten kdo se nenechá zlobovat. Ctihodný občan pak oznámí, že je zhnusen, kolik by musel tomuto nenažranému politikovi zaplatit, aby mu šel na ruku. Za pomoci potřebného prokurátora a policajta  je tento korupčník odstraněn a nahrazen pružnějším úředníkem, nejlépe vlastním zaměstancem. Těmto lidem vůbec o ekologii nejde, je jim jedno, jestli změní prales na plantáž palmy olejné, solární park nebo jiný zlatý důl

P. Joch 21.2.2014 14:45

Re: pravdivé ale složité

Mnohem vhodnější je termín meloun - zvenku zelený, venitř červený.

M. Mýval 21.2.2014 19:48

Re: pravdivé ale složité

Kam ale zařadit německé ekology, vycházející z učení vrchního lovčího Göringa? Vyznačují se nenávistí k jaderné energii založené na židovském štěpení jádra uranu a všemu sionistickému. Ti jsou uvnitř hnědí

L. Novák 21.2.2014 22:56

Re: pravdivé ale složité

Socialisté jsou to všichni. :-P

M. Mýval 21.2.2014 19:52

doporučuji

Zajímavý článek http://greenaction.cz/teorie/ekofasismus.html

A. Bocek 21.2.2014 9:36

Proti hloupostem ekologistů

důsledně používat matematiku a fyziku. Ona i ta "Zelená úsporám" nepřináší  slibované úspory, a mnohdy realizace bez papíru je lacinější a rychlejší než s dotací.Mnohdy lacinější dotace na výměnu kotle je příznivější pro okolí než polystyrénové šílenství. Možná i dotace jen na čtyřcestný ventil s jednoduchou regulací kotle by stála za zvážení

I. Schlägel 21.2.2014 8:05

Tomu říkám perfektní výkon.

Že jsem se já blbec včas nepřeškolil na pachatele dobra bezpečně financovaného z veřejných rozpočtů. Byl bych ekologicky finančně zabezpečen až do nejdelší smrti.

J. Jurax 22.2.2014 2:02

Re: Tomu říkám perfektní výkon.

No, víte, aby to ekologické (ekoteroristické) blbnutí fungovalo a padalo z něj platné oběživo, musí taky existovat lidi, co vykonávají opravdu smysluplnou a užitečnou práci.

Stručně řečeno, nemohou všichni páchat dobro, někdo taky musí makat, aby se pachatelům ekoteroristického dobra sypaly peníze.

K. Frauknecht 21.2.2014 7:31

Krása :-)

Dost jsem se pobavil. Při troše "šikovnosti" by autor jistě obdržel nějaký grantík od EU na podrobnější výzkum jednotlivých struktur :-))).

O. Istvanfy 21.2.2014 7:54

Re: Krása :-)

Obávam sa, že EU radšej dáva peniaze všelijakým zeleným vydriduchom. A tí by asi vyskočili z kože, keby autor získal Vami navrhovaný grant.

R. Jonák 21.2.2014 8:55

Re: Krása :-)

Řekl bych, že to by byl docela sice původně nezamýšlený ale docela pěkný důsledek, kdyby všichni ti ekologisti vyskočili z kůže a byl by tady klid (pokud by se ovšem nenašli jiní chytráci, kteří by si vymysleli jiné zhovadilosti).

V. Novák 21.2.2014 15:37

Když kdysi Kahuda dostal od socialistického státu

příspěvek na výzkum nesmrtelné duše... Mohlo by to vyjít...

J. Jurax 22.2.2014 2:04

Re: Krása :-)

Nevadí - žádná hovadina není dosti hovadnou, aby EU nebyla s to ji podpořit grantem nebo rpzkazem prosazovat.

L. Krajíček 21.2.2014 2:28

Velice pěkné.

Ono by to bylo i k zasmání, kdyby to ve skutečnosti nebylo k pláči.