19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

KLIMA: O globálním oteplování v Chicagu

Než jsem odlétal z Prahy do Chicaga, v rozhovoru se skupinou svých známých jsem se zmínil, že budu vystupovat s projevem na této konferenci. Zareagovali zhruba takto: "Globální oteplování? Není to už dávno zapomenuto? Zajímá to ještě někoho?" Zdá se mi, že takovéto postoje jsou v Evropě převládajícím názorem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 3.7.2012 10:48

Re: Evropa

Jistě. Každý za svoje!

P. Pruner 3.7.2012 7:33

globální nesmysl

Je to dobrý příspěvek na téma klimaalarmismu. Bohužel také pozoruji, že na západ od našich hranic přesvědčení o globálním oteplování ovládlo mysl většiny občanů, bere se to jako fakt o kterém se nediskutuje.

Nediskutuje se také o tom, že i kdyby existovaly účinné lidské postupy jak snížit průměrné teploty, tak že by to musel být celosvětový přístup - ale co Čína, Indie, Jižní Amerika, Afrika...

Mlčí se o tom, jaké jsou ekonomické náklady tohoto zbytečného snažení a jaké doprovodné škody tato opatření způsobují na životním prostředí. Přehlíží se i skutečnost, že kvůli oněm opatřením se rozvíjejí v zemích třetího světa špinavé technologie například pro výrobu solárních panelů či se kácí lesy pro plochy na pěstování těch "správných" plodin. Ptačí mrtvolky od větrných elektráren nikdo nepočítá.

P. Rada 3.7.2012 13:51

Re: globální nesmysl?

Ono se o důsledcích GW nediskutuje ani zde a ani pan Pruner fakty k diskusi fakticky nepřispěl. Jen k tomu jeho tvrzení "Ptačí mrtvolky od větrných elektráren nikdo nepočítá"..

Naopak počítá - např: ... http://www.calla.cz/data/energetika/seminare/vte/Kocvara.pdf

http://www.casopis.ochranaprirody.cz/zvlastni-cislo/vliv-globalnich-klimatickych-zmen-na-vyvoj-pocetnosti-ptaku-v-cr.html

http://www.josefovskelouky.cz/index.php?ID=1957

http://www.novinky.cz/veda-skoly/229436-vetrne-elektrarny-ohrozuji-ptaky-mene-nez-se-soudilo-kocky-jsou-mnohem-horsi.html

P. Rada 3.7.2012 5:05

Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Svého času během přísahy president cosi slíbil všemu lidu. Ještě předtím se ale v televizním duelu se Švejnarem vsázel, že za deset let se o problému GW přestane mluvit. Aby se ale asi nezapomělo vydal poté svou "modro  - zelenou" kontraverzní přírůčku. Takto nejen doma ale i ve světě dál v rozporu s přísahou presentuje nikoli národ ale jen sebe samého. Své teze navíc vydává s podporou i nadnárodních mafiánsky řízených korporací jako je LUKOIL. a pokud jede za státní výdaje někam dál,  rád se kontraverzností svých tvrzení dál staví na odiv světové veřejnosti. Takto průběžně provokuje jen aby se na něj nezapomělo a to je ostuda nejen pro panovníka ale i jeho zemi - které cosi přísahal ale která si křivost jeho jednání dosud nechává líbit.

Vědecká obec sice postupně zpřesnuje předpovědi - ty však Klaus povýšeně ignoruje.:

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ok/klimazmena/files/vav_TECHNICKE_SHRNUTI_2011.pdf

http://www.dmc.fmph.uniba.sk/public_html/main9.html

Vstupte - O změnách klimatu (14. 12. 2007, ČRo Leonardo)

V. Němec 3.7.2012 6:50

Re: Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Pane Rada, vy jste nepochopil podstatu? Pokud vím, nikdo netvrdí, že klima je konstantní. Dokonce ani pan prezident tento fakt neignoruje. Co ignorujete vy je to, že není prokázané, jestli na ten "fakt  klimatických  změn" má (a jaký) vliv lidská činnost.

M. Prokop 3.7.2012 9:52

Re: Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Pana Rada tradičně chápe alternativně.

P. Rada 3.7.2012 9:57

Re: Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Pane Prokop alternativou ve vědění je diskuse k Faktům a argumentování skrze Fakta - nikoli tvrzení o chápání tradic.

P. Rada 3.7.2012 9:55

Re: Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Pane Němec odkazy jsem uvedl proto aby byl právě onen vliv na klima vysvětlen. Pokud odkazy nemíníte studovat, stačilo by alespon si poslechnout vyprávění pana Cílka v tom posledním. Jste ale zřemě ignorant podobný jak ten Klaus a tak právě naopak projevujete své nepochopení podstaty.

I. Schlägel 3.7.2012 7:50

Re: Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Člověče Rado, už toho mektání nechte. Pletete hrušky s jablky a sám se v tématu topíte jak nedorostlé kotě. Můžete sem naskládat stovky odkazů na cokoliv, ale podstatu problému stejně nepochopíte, neb jste silně věřící člověk a slepá víra zatemňuje mozek, víme?

P. Lenc 3.7.2012 8:05

Re: Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Zbytečné.Pokud se Al-Kajda přihlásí k zeleným, Rada se stane jejím členem.

P. Rada 3.7.2012 9:59

Re: Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Zbytečné je spamovat, pomlouvat a pomáhat si odkazy na fanatiky, když znalosti dotyčným chybí.

B. Uhlich 3.7.2012 21:43

Re: Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Vám Rado, chybí i základní znalosti z české gramatiky... když někdo neumí ani základní věci, které běžně umí i děti 5té třídy obecné školy..jak to pak musí vypadat s tím ostatním??????

P. Rada 3.7.2012 22:18

Re: Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Uhlichu Vám nechybí základy gramatiky ale slušného chování a především tolerantnosti. Nevyčítám to, jen konstatuji, že do půlitru se vejde jen půlitr a tak když je někdo lingvista a mohl by se živit jako textový korektor..... může se mu snadno stát, že nemá hudební sluch a přesto pracuje v hudebním nakladatelství.  Slyšel jste o vzláštnosti, že i někteří hudebníci neznají noty a přitom je radost si je poslechnout?

Já když se snažím přemýšlet tak k tomu gramatiku nepotřebuji. K tomu abych ale někoho přesvědčil by se mi mnohdy i tato znalost a vycepovanost mohla hodit - vzláště pokud bych publikoval - nikoli diskutoval. Zároven také platí, že chytrému stačí napovědět a ignorantům naopak nestačí snést celé stohy knih.

 Takovéto trucovité ignorování různorodosti ve schopnostech jiných, vede v důsledcích diskusí ke kýženému přehlížení faktů, které někomu prostě nejdou pod nos. A o tom to v případě pana Uhlicha právě je - i když na své gramatice si zakládá.

B. Uhlich 4.7.2012 0:56

Re: Trucovité a ostudné ignorování faktů.

Ano, Pane Rado, opravdu jste mě potěšil..pokud se pokládáte za (cituji) hudebníka , který nezná noty a přesto mu to pěkně ladí...tak věřte, že ten pocit máte jen a jen Vy..nikdo jiný...ve skutečnosti tady skřípete až Pán Bůh brání.... ale to je vaše věc , že tady ze sebe děláte permanentního komika...  Ale jinak dobrý, mé příjmení jste už naučil skloňovat poměrně dobře..snaha se cení.... ještě tak u těch druhých..tam to nějak furt drhne, co? To víte Rado... když tu vystupujete jako centrální mozek lidstva, prezident všech prezidentů a eko-guru nejpovolanější... tak bych byl rád, abyste alepoň tu češtinu neprznil, víme? K čemu je Vám tolik vyčteninek, když neumíte látku 5 třídy obecné.... to se na mně nezlobte.. to potom dojem celého vystoupení kazí, nemyslíte?

Jinak Vás ještě chytnu za slovo, ano ..opravdu Vaše trucovité ignorování skutečnosti si myslím, že vám škodí ještě víc než ona gramatika... Víte ono se to celé má asi takhle: Já, na rozdíl od Vás si zde nečiním nehynoucí zásluhu v šíření svých pomatených myšlenek a jsem si vědom, že mé názory i pravopis mají své meze....to ovšem na rozdíl od Vás, člověka od kterého se jeden nedočká (mimo jiného) ani elementárního pravopisu....  :-)