6.12.2022 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

KLIMA: Jsme ve válce, o které se nemluví

Následkem znečištěného prostředí umírají ročně na světě milióny lidí a další desítky miliónů trpí závažnými zdravotními problémy. Ačkoliv jsou čísla obětí srovnatelná s válečným konfliktem, mediální pozornost je minimální.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 26.8.2022 14:11

"Na západ od naší hranice došlo také k přesunu obyvatelstva s venkova do měst" No ale tam to bylo přirozené, moderní zemědělství nepotřebuje tolik lidí a tak si mladí hledali práci ve městě. U nás byl selský stav likvidován uměle. Já ještě pamatuji jak JZD nestihlo osít všechna ukradená pole a když nahnali posledních 5 sedláků do JZD tak nebylo mlíko protože oni dodávali třetinu. Všechno násilně zrychlené musí krachnout. J.L. end

O. Vašíček 25.8.2022 18:29

To už tvrdil starý Řím, že lidstvo je v úpadku a zanikne do konce (desetiletí, století a pod.)

Vždy byly vrcholy civilizace a pak její úpadek. Na troskách zase vyrostla další. A tak se posouváme a zdokonalujeme.

Jen neberme "víru" a chuť do života dalším generacím. Doufám, že si ji ubrání - to je ten generační rozkol. Jim se chce žít a růst a my vidíme rozklad.;-)

V. Pavelka 25.8.2022 18:26

Přesto Evropa nepřijme Modifikované plodiny !

V. Pavelka 25.8.2022 18:21

Rostem a žijem jako jinné organizmy ? Ale už jsme na konci svého zpovykaného života ,zahubíme se sami ? Protože jsme se vymkli vlastním možnostem ..

V. Pavelka 25.8.2022 18:09

Je to v Hrdeli , spějem k zániku ?! Nanočástice jsou všude a nemáme ani možnost je ničit zastavit Rv

O. Vašíček 25.8.2022 17:42

Jak víte, že je to anomálie? Třeba je celkem běžný. Vzhledem ke vzdálenostem se nemusíme "časově" potkat. Možná má Einstein pravdu a cestování rychleji než světlo není možné žádnou kličkou.

V. Kučer 25.8.2022 16:55

Roku 1905 nás bylo 10 milionů a průmyslovými hnojivy se nehnojilo. Kolik obyvatel měla v té době Srí Lanka? Dnes jich je více než 22 milionů.

J. Zika 25.8.2022 15:09

Má snad někdo jiný nápad na řešení než snížení populace druhu HOmo sapiens a návrat před jednorázové obaly a neskutečné plýtvání vším? V tomto počtu lidí se i při nejekoličtějším a nejskromnějším způsobu života (jež docílit je stejně nesplnitlené jako to omezení počtu na Zemi žijících lidí) nedá vymyslet nic účinného. Je tedy jasné, že kolaps životního prostředí a rozsáhlé změny v biosféře, které jej budou následovat, jsou nevyhnutelné. Že tu budou švábi a krysy a jiné odolné organismy, mnoho rostlin atd. je jasné a vyvine se za miliony let nový život jako už po mnoha apokalypsách v histroii Změ. Jen u toho už nebude asistovat Homo údajně "sapiens" - jak se ve své pýše nazval.;-( Než ten všechne zázrka života nakonec stejně Slunce definitivně vypálí, až bude zanikat.

P. Rada 25.8.2022 15:04

Vaše vysvětlení dost možná popisuje zprvu dopady totalitního komunistického myšlení.... a až když zde zavládl totalitně pro změnu kapitál, vzpoměl jste na "dotace"...

Na západ od naší hranice došlo také k přesunu obyvatelstva s venkova do měst ale důsledky pro degradaci půd tam nejsou tak očividné. Tak to vypadá, že si děditství minulosti neseme pod kůží víc než jsme ochotni si připustit.

Také mám zbyteček zahrádky... ale spíš už jen jako připomínku ambic před desetiletími. Přesto vnímám, že tam vypěstované má svou specifickou příchut svébytnosti.

P. Rada 25.8.2022 14:54

Vše? A čím to, že je inteligentní život ve vesmíru taková anomálie? "Má" ta anomálie smysl?

J. Jirát 25.8.2022 14:21

Přečetl jsem odkazy na výzkum NTP ohledně záření z mobilů. Odhalil vyšší výskyt rakovin u krys. Krysy byly vystavovány záření na deset minut, pak deset minut pauza a pak zas záření a tak dokola. Sakra záhul! Navíc autor nezmiňuje, že záření prodloužilo životnost krysích samců.

Inu autor je klasický environmentální alarmista.

O. Vašíček 25.8.2022 11:46

"V sázce jsou desítky miliónů životů a svět, ve kterém budou žít jen dementní lidé s těžkými zdravotními chorobami, bez možnosti rozmnožování."

A tím se vyřeší přelidnění a znečišťování. Zpětná vazba. Vše funguje jak má. :)

O. Vašíček 25.8.2022 11:32

Takže řešení energetické krize je jednoduché. Zrušit povinný výkup energií z OZE. Zrušit povolenky. A zrušit dotace. Trh se srovná a cena bude nízká protože se bude kupovat to nejlevnější.

O. Vašíček 25.8.2022 11:26

Stejný pachatel. Drahá elektřina se dělá z drahého plynu, když se zavřely všechny ostatní zdroje.:)

J. Havelka 25.8.2022 10:02

A což teprve chemtrails :-).

J. Lukavsky 25.8.2022 9:00

To, že většina polí je v nájmech lze snadno vysvětlit. Komunistům se podařilo zničit selský stav. A potomci těch sedláků už se živí něčím jiným a statky jsou přestavěny. Takže bývalý jezedáci si najali pole a hospodaří stylem "to není naše, to je jézédovic..". Jistěže ne všichni, ale dotace je k tomu nutí. Já mohu hospodařit tak akorát na zahrádce, víc nemám. J.L. end

P. Rada 25.8.2022 8:28

Jak si Vy jako praktický znalec agrární situace vysvětlujete, že oněch 80% půd je doposud v nájmech?

Proč konkrétně Vy nepokračujete v tradici jak Váš děd? Mohou za to bioplynky či řepka?

Typuji, že je za tím právě ta "nafta" a další neobnovitelnosti, které relativně snadno s vysokým efektem těžíme a navozujeme tak konkurenční schudnutí až vylidnování venkova. Oproti drancovačce přírodního bohatství je zahrádka až pole spíše o dřině. Mýlím se?

J. Lukavsky 25.8.2022 7:41

Ano, děda měl jedno pole ve svahu a proto každý rok vyvezl forku země zdola nahoru. A oral po vrstevnici a pluh házel půdu nahoru.... to pole mu totiž patřilo. No ještě se nepěstovala kukuřice do bioplynky a řepka do nafty. J.L. end

P. Rada 25.8.2022 7:38

Dávám Vám zejména v problematickém hospodaření na nevlastněném (80%) částečně zapravdu. Nezájem hlouběji nezainteresovaných navíc umocnuje momentálně vyšší ziskovost v jiných oborech vázaných pravidelně na drancování neobnovitelného.

Navíc se ale také podívejte na barvu prakticky všech našich řek v těchto podeštových dnech. Právě tudy v důsledku růstu narůstající dynamiky podnebí odtéká i úrodná půda směrem k oceánům.

J. Lukavsky 25.8.2022 7:25

"vyvození závěrů s následných zátěžových testů tamních reaktorů" zajímavé je, že momentálně německá vláda uvažuje o prodloužení provozu svých atomek neb zátěžové testy to umožňují.... K těm Kinžalům: Rusko nemá žádnou atomku na kterou by mohla odpovědět US či NATO přesná raketa? J.L. end

P. Rada 25.8.2022 7:24

1. Lidský věk se v řadě zemí prodlužuje v důsledku lepší ekonomické situace která je však dominantně vázána na technologie a neobnovitelné surovinové zdroje. Relativně největší přínos v průměrném dožití přinesla antibiotika.

2. Hlavní problém není - jak se mylně domníváte: ... "desive premnozovani lidstva v zemich tretiho sveta".

Za zhruba století totiž vzrostla spotřeba rozvinutého světa zhruba o dva řády - kdežto populační četnost v třetím světě sice zatím na rozdíl od stagnujícího rozvinutého roste, pro někoho možná varovně, ale řádově pomaleji.

Ilustrativně se říká - není problémem miliarda a půl čínanů - ale to, že jim zachutnalo maso namísto rýže.

J. Lukavsky 25.8.2022 7:22

"Bonita vlastní půdy na polích ale průběžně klesá" no klesá bonita PRONAJATÉ půdy. Můj dědeček byl sedlák a kdyby mu někdo začal kázat o ekologii tak by se asi křižoval a pak vzal bič. Pro něj bylo samozřejmé, že hnůj se zaorává do pole, močůvka vozí na louku... i kadibudku měli na hnojišti, nic nepřišlo nazmar. Inu proto, že chtěl statek a pole odkázat synovi v nejméně stejném stavu v jakém to dostal od svého otce. Ale dnes velkofarmáři hospodaří na pronajatém = cizím. A neví kdy jin smlouvu majitel vypoví, čili logicky - šetří. J.L. end

P. Rada 25.8.2022 7:08

Lhát může jen ten který zná pravdu. Pokud někoho zajímá pravda o vývoji výživové situace lidstva, tak ten je za poslední století popsán např. zde:

https://www.databazeknih.cz/knihy/prorok-a-carodejnik-dvaja-priekopnicki-vedci-a-ich-protichodne-vizie-buducnosti-nasej-planety-473337

L. Novák 25.8.2022 6:09

Putin a Zelení v Německu.

L. Novák 25.8.2022 6:04

Dostal jsi od redakce příležitost, kam umístit své dementní prdy, tak se snaž, abys nezklamal! :-P

R. Holub 25.8.2022 4:17

Jak vysvetlite, 1. jak J L tek', ze lidsky vek se profluzuje, a 2. ze hlavni problem je desive premnozovani lidstva v zemich tretiho sveta?

L. Novák 24.8.2022 23:20

Zelení ;-O dementi jako ty svou vylhanou propagandou nedovolili spustit prakticky hotovou JE Zwentendorf v Rakousku. Teď musí spalovat uhlí... Rv ;-D

L. Novák 24.8.2022 23:17

Plácáš hovadiny - viz zemědělci v Holandsku a jejich protesty proti likvidaci rozvinutého exportního zemědělství zelenými magory jako jsi ty a Greenpeace.

L. Novák 24.8.2022 23:14

Lžeš!

J. Novotny 24.8.2022 23:08

Zavirani domluvil Shroeder kratce pred tim, nez sel otevrene pracovat pro Rusko.