10.6.2023 | Svátek má Gita


Diskuse k článku

KLIMA: Geo-inženýrství a hrozba jeho zneužití

Geo-inženýrství může nepředvídatelným způsobem změnit naši planetu a negativně ovlivnit přírodu a lidské zdraví

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 8.12.2022 14:31

Jedním z problémů konspiračních teorií je, že jednotliví konspirátoři nejsou ve shodě s definicí slov. Tady píšeme každý o něčem jiném.

Rozhodně vím o státní/stranické kontrole v Číně, která se pokoušela o krásnější počasí při olympiádě. Rozhodně jsme se ve škole učili o úžasných úspěších sovětské vědy, která jistě brzy dokáže, aby nad mrakem přeletělo pár letadel a vypustilo cosi, snad byla řeč o sloučenině stříbra, co vysráží vodu v mracích a zalije tak vyprahlá pole středí Asie.

Mně z toho všeho plyne, že stačí poslouchat, o čem se baví chytří lidé. Tím, že má sebe za nejchytřejšího a ostatní za blbce dokáže člověk jediné: udělá blbce sám ze sebe.

Mmch - do odkazovaného videa jsem nahlédl spíš zběžně, ale znám pana Duška a dokonce si ho z několika hledisek upřímně vážím, ale tvrdá věda opravdu není jeho obor. Ale rozhodně díky za odkaz, on je rozhodně z lidí, které stojí za to poslouchat, aby se člověk srovnal v hlavě oponenturu; "je to celé nesmysl" seriózní oponenturou není.

V. Novak 8.12.2022 14:00

A střílelo se do mraků! Nejen ve středověku - u nás to zatrhl až Josef II.

V. Novak 8.12.2022 13:59

Prostě jste tu Řezáčovu nepochopil a překroutil její vyjádření k obrazu svému. Kdyby mohla, dala by vám pár facek, že jí děláte ostudu.

V. Novak 8.12.2022 13:57

To jste něco nepochopil.

Ovlivňování lokálního počasí rozprašováním chemikálií do atmosféry nikdo nepopírá - používá se obvykle jodid stříbrný, jehož krystalky zafungují jako kondenzační jádra, na nich se vytvoří kapky vody, která pak spadne jako déšť jinde, než by spadla přirozeně nebo spadne déšť místo krupobití.

V SSSR se to používalo, aby na přehlídky bylo pěkné počasí a na ochranu gruzínských a moldavských vinic před kroupami. Čína to děla taky. V USA s tím přestali, protože ti, kterým nezapršelo, se soudili, že by jim zapršelo, kdyby nezapršelo jinde. A ani "hnojení" hurikánů suchým ledem, pokud vím, nevyšlo.

Kondenzační pruhy za leteckými motory vznikají úplně stejně - spaliny obsahují i mikročástice prachu, které zafungují podobně, jen ne tak účinně. Tedy se nevytvoří mraky a neprší z nich, ale jen proudy v podstatě zmrzlé mlhy, která se rychle rozplyne.

S CHEMTRAILS to nemá nic společného.

M. Boháček 8.12.2022 13:49

Zlé nápady sa zvyčajne nepreskakujú, ale podliezajú, keď už ľudia ryjú hubou v zemi. :-/

V. Novak 8.12.2022 13:47

V letech 70. a 80., když bylo hitem globální ochlazení, navrhovali terraformovači posypávat arktické a antarktické ledy sazemi za účelem snížení albeda a tedy ohřátí Země.

Samozřejmě o nejdřív, aby náhodou nebylo pozdě...

M. Boháček 8.12.2022 13:14

V. Mertan: Ak sa nemýlim, tak optimálne hodnoty CO2 pre fotosyntézu sú 2000 PPM.

P. Molík 8.12.2022 13:05

Je dobré slyšet a vidět různé Dušky apod. Člověk si aspoň vytříbí své názory a lépe se orientuje ve smršti dezinformací z Bruselu atd.

P. Molík 8.12.2022 13:03

Bolševici chtěli poroučet větru-dešti. Ovšem současní zelení fašisté jsou mnohem ambicióznější, oni chtějí poroučet klimatickým změnám a tak se snaží nalézt klimatické či spíš zelené propagandistické perpetuum mobile. Gretensko-klimatičtí hlasatelé dogmat z katechismu gretensko-klimatické věrouky se snaží nalézt svatý grál klimatického vládnutí. Zatím jen ovládají mysl několika miliónů lidí, kteří mají vážné problémy s logickým myšlením a nechají se tahat na vařené nudli uhlíkové stopy, uhlíkové neutrality a dalších propagandistických pitomostí. To třeba Václav Klaus už byl lepší, tomu se podařilo najít svatý grál podnikání, jímž je maximalizace zisku za všech okolností, tedy i bez ohledu na morální přikázání a oprávněné zájmy dalších zainteresovaných stran atd. Hrozby zneužití různých záměrů a plánů či objevů se nyní ve 21.stol. množí tempem nevídaným, platí zásada - čím převratnější objev, tím více zneužitelný. Též je znepokojující fakt, že lidé jsou stále víc poddajní a méně imunní vůči trendům, které prosazují největší nepřátelé demokracie (zejména z Bruselu).

M. Boháček 8.12.2022 12:50

Pán Šejna, ako obyčajne, opäť nechápete, čo tvrdím, lebo si domýšľate vlastné predstavy do mojich tvrdení. Alebo to už máte z vašichh reakcií na mnohých diskutujúcich v tejto téme v hlave tak domotané, že si ma s niekym mýlite. :-)

Ja celý čas tvrdím, že vplyv na ľudí na otepľovanie je zanedbateľný. Nikdy som netvrdil, že je nulový, ani že je rozhodujúci. Súčasné zmeny teploty a CO2 ľudí nijako neohrozujú. Preto mňa osobne zmeny klímy nezaujímajú. Ale zaujíma ma zneužívanie tohto prírodného javu na presadzovanie Green Dealu.

Skúste mi prestať radiť, čo mám robiť a dajte si do poriadkuchápanie písaného textu, alebo pamäť. Alebo oboje.

P.S.: Chemtrails nie je konšpirácia, ale viditeľný dôsledok klimatického inžinierstva. A ich vplyv na klímu nie je preskúmaný, aspoň ja neviem o žiadnej štúdii. Ale to nie ste schopný pochopiť práve tak, ako nie ste schopný vysvetliť použitie lietadiel na ovplyvňovanie počasia (doc. Řezáčová) tak, aby nevznikali chemtrails.

V. Mertan 8.12.2022 12:35

Iste, ten prepočet je už spomenutý v mojom predchádzajúcom príspevku. Ak by bol tlak na Marse rovnaký ako na Zemi, tak by jeho atmosféra obsahovala 2500x viac CO2 ako Zemská. (100% oproti 0.04%) Ak je tam tlak 100 násobne menší, stále obsahuje 25x viac CO2 ako na Zemi. Tlak atmosféry klesá na Marse v zime, keď časť CO2 zmrzne na ľad. Vtedy má možno 150x menej ako na Zemi.

M. Boháček 8.12.2022 12:34

Vy ste doteraz nepochopil, čo povedala doc. Řezáčová v tom videu. Jasne pomenovala (aj) lietadlá ako prostriedok na úmyslené, masové a dlhodobé ovplyvňovanie počasia.

Ak napriek tomu tvrdíte, že chemtrails nejestvujú, tak vysvetlite, akým iným spôsobom sa lietadlá používajú na ovplyvňovanie počasia (zrážok). ak nie napríklad rozprašovaním solí kovov ako kondenzačných jadier?

M. Šejna 8.12.2022 12:31

;-D;-D;-D;-D;-D

Takže celou dobu tady melete o lidském ovlivňování počasí a klimatu, o spinleneckých chemtrail atd., abyste nakonec prohlásil, že vliv lidstva na klima je marginální.

Zkuste aspoň udržet myšlenku, abyste nevyvracel sám sebe v přímém přenostu. ;-D

M. Šejna 8.12.2022 12:28

Vy jste doposud nepochopil, že ty čáry za letadly nejsou žádné tajné chemikálie, ale obyčejné vodní kondenzační čáry, které za pár minut postupně zmizí.

Nědělejte z toho záměrné spiknutí. To byste pak musel za spiknutí považovat i smog nad městy, nebo rozpálené asfaltové silnice.

M. Boháček 8.12.2022 12:24

Vôbec nie. Mne osobne je jedno, či sa pláneta otepľuje, alebo nie, lebo to nenímam ako hrozbu. Tým článkom som chcel potvrdiť marginálny vplyv človeka na klímu.

O. Vašíček 8.12.2022 12:23

Nápad to je dobrý. Máte nějaký návrh, jak "přeskočit" ty špatné nápady? :-)

Většinou rozumná domluva nepomáhá.

M. Boháček 8.12.2022 12:22

No, to netvrdím ani ja, že chemtrails slúžia na sterilizáciu. Ani si to nemyslím. Ale dlhodobé dopady chemtrails na ľudské zdravie nie su zdokumentované. Aspoň o tom neviem. A zdraviu to rozhodne neprospieva. Ale či mu to škodí, prípadne nakoľko, to je veľká neznáma.

No a opakované, masívne rozprašovanie solí kovov do atmosféry sa mohlo prejaviť na teplote atmosféry viac ako CO2. Ale aj nemuselo. Opäť: Nepoznám žiadnu štúdiu, ktorá by sa tým zaoberala.

M. Šejna 8.12.2022 12:18

Na Marsu je sice v atmosfeře 95 procent CO2, ale to číslo jsou procenta. Zkuste si zjistit, kolik je tam toho CO2 skutečně.

Pro začátek vám připoměnu, že atmosfera Marsu je zhruba 150 krát řidší.

O. Vašíček 8.12.2022 12:10

Děkuji za upozornění. Asi jsem neměl nejlepší ráno na převody jednotek. Obvykle se mi to stává tak jednou za 10 let. :-) Omlouvám se.

Ty údaje jsou v uvedeném odkaze na wiki a je tam per person, viz: Final consumption in most using countries and per person.

Taky se mi to nezdálo, ale v roce 2018 jsem počítal jen 7 mld. :-)

Pozor, je to veškerá energie, kterou vyrábíme i na výrobu elektrické energie, spálíme v autech a pod. Číslo je to obrovské.

Hledal jsem právě údaj o veškeré energii, kterou vyrábíme a všude byl jen převod na elektrickou energii. To je ale jen malá část.

Těch 57w je opravdu základ, když člověk nic nedělá a jen "vegetuje". Při běžné činnosti je to právě i více. Beru to jako takový odhadnutý průměr. Ale není to až takový problém, jestli generujeme 50 nebo 100W. Spíše, že to teplo se generuje a jestli je s ním někde počítáno? Moje chyba GW - TW už roli hraje. :-)

Ale pro uvažování koncentrace populace ve velkoměstech. Jen Praha má cca 1000 000 obyvatel. Což je tepelný výkon 100MW na relativně malém území. Pokud by jsme k této energii přičetli i energii pro "obsluhu" obyvatel, tak to klidně můžeme vynásobit 3x (ohřev vody, topení, vaření, čerpání, doprava, ...) a to bude ještě střízlivý odhad. Neřešme výrobu této energie, ale jen spotřebu těmito obyvateli a že se při její "přeměně" většina přemění na teplo.

A Praha je jen větší vesnice. Jsou podstatně větší megapole. Toto musí, minimálně lokálně, dost ovlivňovat klima. A to lokálně nemusí být vyloženě na Prahu. :-)

I přes Vámi vytýkané chyby jsem nechtěl ohromovat publikum. Jen jsem poukázal, že nějaké teplo generujeme.

J. Hajský 8.12.2022 12:09

Ale my dva si neprotiřečíme, také vysvětlení paní docently plně chápu a důvody, které ohledně počasí (hlavně srážek) uvádí nijak nezlehčuji.

Co zlehčuji jsou konspirační teorie, že kromě ovlivňování počasí jsou pomocí chemtrails zozpračovány i částice ovlivňující zdraví a případně i jednání lidí tak jak si to představijí exponenti NWO. Však v mém úplně prvním příspěvku v diskisi jsem to naznačil.

M. Boháček 8.12.2022 12:03

Pán Lapil, píšete blbosti. Ja nepíšem o sterilizácii, otrvavách.

Ja hovorím, že sa ovplyvňuje počasie aj pomocou lietadiel, čím vznikajú na oblohe chemtrails. A že dopady na zdravie ľudí a na prírodu sú neznáme. A doc. Řezáčová moje tvrdenie vo videu nepochybne potvrdzuje.

A že nad tým nie je žiadna kontrola. Alebo vy o nejakej viete?

Čítajte poriadne.

Ďakujem.

M. Boháček 8.12.2022 12:03

Pán Šejna, blbosti píšete vy. Lebo si domýšľate, čo v texte nemám.

Ja hovorím, že sa ovplyvňuje počasie aj pomocou lietadiel, čím vznikajú na oblohe chemtrails. A že dopady na zdravie ľudí a na prírodu sú neznáme. A doc. Řezáčová moje tvrdenie vo videu nepochybne potvrdzuje.

A že nad tým nie je žiadna kontrola. Alebo vy o nejakej viete?

Čítajte poriadne.

Ďakujem.

M. Boháček 8.12.2022 12:00

Pán Šejna a ako sa tie zrážky asi ovpyvňujú? Ako ich opisuje? No predsa pomocou lietadiel, rakiet...

A pomocou lietadiel sa ako úmyslene ovplyvňujú? Že by rozprašovaním z lietadiel? A potom vzniká na oblohe čo? Že by chemtrails? Samozrejme, že na oblohe sú aj contrails.

Šejna, Šejna, viacej uvažovať. ;-)

Ja hovorím, že sa ovplyvňuje počasie aj pomocou lietadiel, čím vznikajú na oblohe chemtrails. A že dopady na zdravie ľudí a na prírodu sú neznáme. A doc. Řezáčová moje tvrdenie vo videu nepochybne potvrdzuje.

Čítajte poriadne.

Ďakujem.

M. Šejna 8.12.2022 12:00

Ta data z Central Parku jasně prokazují, že se otepluje.

Jestli jste chtěl těmi daty vyvrátit oteplování, tak jste to oteplování naopak potvrdil.

Z. Lapil 8.12.2022 12:00

Paní docentka je v pořádku. V pořádku nejste vy, který nerozlišujete veřejnou snahu o ovlivňování počasí a tajnou snahu o poškozování (otrávení; sterilizaci) lidstva.

M. Šejna 8.12.2022 11:55

Ona netárá hlouposti, to jen vy táráte blbosti, protože vy z toho společně s Duškem děláte spiklenecké teorie.

M. Šejna 8.12.2022 11:53

Boha jeho. ;-D

Pořad s magorem Duškem, kterrý je sice vynikající herec, ale jinak je to paranoidní konspirátor. V jeho pořadu je uveden pořad s Řezáčovou, ve kterém o žádných chemtrails nemluví. Hovoří tam o ovlivňování srážek, což je ale úplně něco jiného, než co se nám tady snažíte vy a Dušek vykládat.

M. Boháček 8.12.2022 11:51

Celá "hrozba" CO2 a otepľovania je taká istá stupidita ako hrozba covidu, lockdowny, rúška a neotestované vakcíny.

https://climatesciencenews.com/2022-11-08-current-atmospheric-carbon-dioxide-not-a-threat.html

M. Boháček 8.12.2022 11:46

Aktuálne otepľovanie trvá oveľa kratšie, ale to nevadí.

Čo hovoríte na tento článok pán Šejna?

Pasca klimatickej zmeny

Európska legislatíva. Už to nie je len o meraní zakrivenia banánov. Stále viac sa amerikanizuje. Snahou je dostať sa čím skôr na úroveň nášho vzoru, kolísky antidemokracie.

.....

Toto nie je predpoveď. Toto sa už reálne deje. To všetko údajne kvôli zvráteniu trendu klimatickej zmeny.

Ak chcete klimatickú zmenu pochopiť, treba sa pozrieť na dáta. Nestačí vnímať, že posledné tri letá boli v Európe teplejšie, ako iné, lebo to nasledujúce také už byť nemusí. Klimatickej zmene nekraľuje ani oxid uhličitý, ani , pardón za výraz, “prdiace kravy”. Kraľuje mu bezkonkurenčne slnko a jeho pravidelný cyklus slnečných škvŕn. Náš “Oskar” s drvivou štatistickou prevahou valcuje všetky ostatné faktory.

A “Oskar” sa predvídavo rozhodol, že od roku 2025 bude chladnejšie a pravdepodobne aj suchšie. Paralelne s ním sa rozhodla Európa, že bude menej pestovať a chovať. Už to chce len to, aby sa ľudia rozhodli prejsť na “pránu”. Alebo umrieť od hladu.

Nechajme hovoriť dáta. https://www.weather.gov/media/okx/Climate/CentralPark/monthlyannualtemp.pdf (merania teploty od roku 1869 v New Yorku). Takto to vyzerá v grafickom vyjadrení.

https://akw.sk/pasca-klimatickej-zmeny/

M. Boháček 8.12.2022 11:43

Dnes je klimatické inžinierstvo vedný obor, pán "geoinžiniersky odborník" Hajský.

Doc. RNDr. Daniela Řezáčová, CSc., z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR, Oddělení meteorologie (https://www.ufa.cas.cz/rezacova-daniela/) otvorene hovorí o rozprašovaní chemikálií do atmsféry za účelom manipulácie s počasím.

Rozhovor z čt24 s doc. Řezáčovou začína v 23min, 30s.

https://www.youtube.com/watch?v=OFHMZkPb7lE&t=1546s

Vysvetlite jej, že tára hlúposti.

Ďakujem.

;-D