1.4.2023 | Svátek má Hugo


Diskuse k článku

KLIMA: Geo-inženýrství a hrozba jeho zneužití

Geo-inženýrství může nepředvídatelným způsobem změnit naši planetu a negativně ovlivnit přírodu a lidské zdraví

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Boháček 8.12.2022 12:00

Pán Šejna a ako sa tie zrážky asi ovpyvňujú? Ako ich opisuje? No predsa pomocou lietadiel, rakiet...

A pomocou lietadiel sa ako úmyslene ovplyvňujú? Že by rozprašovaním z lietadiel? A potom vzniká na oblohe čo? Že by chemtrails? Samozrejme, že na oblohe sú aj contrails.

Šejna, Šejna, viacej uvažovať. ;-)

Ja hovorím, že sa ovplyvňuje počasie aj pomocou lietadiel, čím vznikajú na oblohe chemtrails. A že dopady na zdravie ľudí a na prírodu sú neznáme. A doc. Řezáčová moje tvrdenie vo videu nepochybne potvrdzuje.

Čítajte poriadne.

Ďakujem.

M. Šejna 8.12.2022 12:28

Vy jste doposud nepochopil, že ty čáry za letadly nejsou žádné tajné chemikálie, ale obyčejné vodní kondenzační čáry, které za pár minut postupně zmizí.

Nědělejte z toho záměrné spiknutí. To byste pak musel za spiknutí považovat i smog nad městy, nebo rozpálené asfaltové silnice.

M. Boháček 8.12.2022 12:34

Vy ste doteraz nepochopil, čo povedala doc. Řezáčová v tom videu. Jasne pomenovala (aj) lietadlá ako prostriedok na úmyslené, masové a dlhodobé ovplyvňovanie počasia.

Ak napriek tomu tvrdíte, že chemtrails nejestvujú, tak vysvetlite, akým iným spôsobom sa lietadlá používajú na ovplyvňovanie počasia (zrážok). ak nie napríklad rozprašovaním solí kovov ako kondenzačných jadier?

P. Molík 8.12.2022 13:05

Je dobré slyšet a vidět různé Dušky apod. Člověk si aspoň vytříbí své názory a lépe se orientuje ve smršti dezinformací z Bruselu atd.

V. Novak 8.12.2022 13:57

To jste něco nepochopil.

Ovlivňování lokálního počasí rozprašováním chemikálií do atmosféry nikdo nepopírá - používá se obvykle jodid stříbrný, jehož krystalky zafungují jako kondenzační jádra, na nich se vytvoří kapky vody, která pak spadne jako déšť jinde, než by spadla přirozeně nebo spadne déšť místo krupobití.

V SSSR se to používalo, aby na přehlídky bylo pěkné počasí a na ochranu gruzínských a moldavských vinic před kroupami. Čína to děla taky. V USA s tím přestali, protože ti, kterým nezapršelo, se soudili, že by jim zapršelo, kdyby nezapršelo jinde. A ani "hnojení" hurikánů suchým ledem, pokud vím, nevyšlo.

Kondenzační pruhy za leteckými motory vznikají úplně stejně - spaliny obsahují i mikročástice prachu, které zafungují podobně, jen ne tak účinně. Tedy se nevytvoří mraky a neprší z nich, ale jen proudy v podstatě zmrzlé mlhy, která se rychle rozplyne.

S CHEMTRAILS to nemá nic společného.

R. Dubravský 8.12.2022 14:56

Hm, víte jak je jodid stříbrný drahý?

V. Novak 8.12.2022 16:09

Proto se to taky ujalo jen v některých zemích a ekonomikách.

J. Vintr 8.12.2022 22:44

Jenže ony se některé ty pruhy právě rychle nerozplynou a vydrží na obloze třeba i několik hodin. Což je u zmrzlých krystalků vodní páry ve spalinách leteckých motorů fyzikálně nemožné.

L. Metelka 9.12.2022 10:45

Ale je to možné. Pokud je tam množství vodní páry blízko stavu nasycení nad ledem, může to vydržet i hodně dlouho.

M. Boháček 9.12.2022 13:51

Čo ovšem nevyvracia existenciu chemtrails, ktoré sa bežne a dekády používajú na cielené ovplyvňovanie počasie. Ako dobre viete sám. ;-)

L. Metelka 9.12.2022 13:52

Ne, vyvrací to Vaše nesmyslné tvrzení. Ostatní je Vaše fantasmagorie...

M. Boháček 9.12.2022 13:57

Tak isto, sám viete, že sa cielene manipuluje chemickými látkami s počasím už dekády. A moje tvrdenie to isto nevyvracia, ja som netvrdil, že všetky contrails sa rozplynú za pár sekúnd.

L. Metelka 9.12.2022 14:01

Ano, dělalo se to občas a na malých oblastech a jen za vhodných meteorologických podmínek. A většinou byste to ani nezaregistroval, protože se to rozprašovalo do mraků. Nevím ale nic o tom, že by se to u nás v dnešní době dělalo...

M. Boháček 9.12.2022 14:12

Tak doc. Řezáčová hovorí o pravidelnom a velkom ovplyvňovaní počasia.

To, že by som to nezaregistroval neznamená, že je to zdravotne nezávadné. Dlhodobo.

L. Metelka 9.12.2022 14:15

To jste jen něco špatně pochopil...

M. Boháček 8.12.2022 11:40

Pán Lapil, túto vašu "logickú" dedukciu vysvetlite

doc. RNDr. Daniele Řezáčovej, CSc., z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR, Oddělení meteorologie (https://www.ufa.cas.cz/rezacova-daniela/), ktorá otvorene hovorí o rozprašovaní chemikálií do atmsféry za účelom manipulácie s počasím.

Rozhovor z čt24 s doc. Řezáčovou začína v 23min, 30s.

https://www.youtube.com/watch?v=OFHMZkPb7lE&t=1546s

Vysvetlite jej, že tára hlúposti.

Ďakujem.

;-D

M. Šejna 8.12.2022 11:55

Ona netárá hlouposti, to jen vy táráte blbosti, protože vy z toho společně s Duškem děláte spiklenecké teorie.

M. Boháček 8.12.2022 12:03

Pán Šejna, blbosti píšete vy. Lebo si domýšľate, čo v texte nemám.

Ja hovorím, že sa ovplyvňuje počasie aj pomocou lietadiel, čím vznikajú na oblohe chemtrails. A že dopady na zdravie ľudí a na prírodu sú neznáme. A doc. Řezáčová moje tvrdenie vo videu nepochybne potvrdzuje.

A že nad tým nie je žiadna kontrola. Alebo vy o nejakej viete?

Čítajte poriadne.

Ďakujem.

V. Novak 8.12.2022 13:59

Prostě jste tu Řezáčovu nepochopil a překroutil její vyjádření k obrazu svému. Kdyby mohla, dala by vám pár facek, že jí děláte ostudu.

M. Boháček 9.12.2022 7:08

Keby mohla, tak by vám to vysvetlila ešte jasnejšie. Ale to už nejde. Asi nemáte kapacitu pochopiť jasné, stručné a logické informácie. :-)

L. Metelka 9.12.2022 10:48

No, ono to ovlivňování počasí (hlavně srážek) funguje - ale lokálně a jen za určitých meteorologických podmínek. Tio se ví dlouho a ví to idoc.Řezáčová. Rozprašovat to ale globálně a pořád je i fyzikálně holý nesmysl.

M. Boháček 9.12.2022 13:26

Tak doc. Řezáčová videu hovorí o veľkých plochách, nie o lokálnom ovplyvňovaní. Škoda, že tu reagujú ľudia, čo si ju ani nevypočujú.

L. Metelka 9.12.2022 13:31

Velká plocha nerovná se třeba kontinent. Může to být v desítkách nebo stovkách km2. Používá se to hlavně aby se vznikající konvektivní systém "vypršel" dřív, než doroste do stadia krup nebo přívalového deště. Nic víc.

M. Boháček 9.12.2022 13:42

No a to sú tie chemtrails, o ktorých mi tu tvrdia, že nejestujú. Používa sa to dekády a masovo a pravidelne v severnej Amerike, Európe, Rusku, Číne... A keď o tom niekto hovorí, tak je paranoidný konšpirátor. Kua, veď ja nehovorím o sterilizácii pomocou lietadiel.

Aká je kontrola používaných látok a ich vplyvu na prírodu a človeka? Krátkodobo a dlhdobo? Krátkodobé negatívne vplyvy na zdravie pokladám za nepravdepodobné, ale čo dlhodbé, vrátane kumulatívneho efektu?

L. Metelka 9.12.2022 13:48

Ne, to nejsou chemtrails. Používá se jodid stříbrný, letadla, která by to rozprašovala snadno poznáte, mají (většinou na křídlech) rozprašovací zařízení, Dopravní letadla nic takového nemají a tyhle látky rozprašovat nemohou. To, co vidíte na obloze (když je jasno), jsou contrails, proč vznikají, na to stačí jednoduchá fyzika (je zajímavé, že zastánci chemtrails prakticky bez výjimky mají se základní fyzikou nepřekonatelné problémy). Mimochodem - bylo by zbytečné rozprašovat něco do míst, kde nejsou mraky. A za druhé - Vy sám produkujete totéž, co jsou údajně ty "chemtrails". To Vám nevadí?

M. Boháček 9.12.2022 13:55

„Najčastejšie sa používa jodid strieborný, no môžu to byť aj iné reagenty, ktoré nepoškodzujú životné prostredie,“ vysvetľuje klimatológ Milan Lapin, vedúci Oddelenia meteorológie a klimatológie FMFI UK. Takouto metódou sa navyše dá zabrániť aj vzniku veľkých krúp. - k tej bezpečnosti. To sa tvrdilo aj o DDT, alebo freónoch, napríklad. A potom sa zistili nové poznatky...

Ja produkujem iodid strieborný, alebo iné reagenty? :-)

Takže lietadlá rozprašujúce rôzne soli do atmosféry nezanechávajú viditeľné stopy?

L. Metelka 9.12.2022 13:58

1. Produkujete to, co považujete za "chemtrails". Běžte ven, dýchejte, uvidíte...

2. Pokud jde o letadla, rozprašující třeba jodid stříbrný, tak ta žádné takové stopy nezanechávají. To množství je poměrně malé, částečky mikroskopické a jakákoli stopa za letadlam brzy zmizí a rozptýlí se. To, co považujete za chemtrails jsou běžné kondentační pásy.

M. Boháček 9.12.2022 14:08

OK. I keď s tým vaším "dýchejte" je to lacný argument. Sú látky, ktoré môžete dýchať denne 8 hodín a nič vám nebude. A za 30 rokov budete mať pľúca ako tuhý fajčiar. :-/ A k tej bezpečnosti?

„Najčastejšie sa používa jodid strieborný, no môžu to byť aj iné reagenty, ktoré nepoškodzujú životné prostredie,“ vysvetľuje klimatológ Milan Lapin, vedúci Oddelenia meteorológie a klimatológie FMFI UK. Takouto metódou sa navyše dá zabrániť aj vzniku veľkých krúp. - k tej bezpečnosti. To sa tvrdilo aj o DDT, alebo freónoch, napríklad. A potom sa zistili nové poznatky...

L. Metelka 9.12.2022 14:10

S tím dýcháním jsem vůbec nemyslel to, co si asi myslíte, je to něco, s čím každý žije od narození (a vlastně ještě před ním). Tak to je hlavní složka těch Vašich "chemtrails".

M. Boháček 9.12.2022 14:13

Opäť ste mi neodpovedal na otázku o možných zdravotných rizikách.