Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VN

V. Novák

13. 6. 2011 20:15
Chápu, že se spojení eugenika a Německo hodí do propagandy,

ale v zájmu pravdy by se nemělo zapomínat, že v meziválečné době byla eugenika zcela salonfähig nejen v Německu, ale i v Británii, Švédsku nebo USA. Všude se zakládaly ústavz a zkoumalo se, přijímaly se zákony - po válce "se" pak rádo zapomnělo. I když zrovna Švédsko postupovalo podle předválečných eugenických zákonů ještě v 70. letech. O pár let později se nestačilo omlouvat a sypat si popel na hlavu.

Pravda, jenom Němci dotáhli své zákonodárství a hlavně realitu až ke zplynování "méněcenných" osob a ras. Ale nucená sterilisace v USA sloužila po válce jako metoda obhajoby méně exponovaných služebníků (i tvůrců) režimu. Zejména právníéků,kteřé Norimberské zákony tvořili a s německou důkladností prováděli.

Ne že bych s vámi nesouhlasil ohledně drastických důsledků momentálního německého hobby - Atomausstiegu... Doufejme, že tentokrát bude vytlučení pitomosti z teutonských lbí stát jen pot a slzy a ne miliony životů.

0 0
možnosti
VK

V. Kremlik

13. 6. 2011 23:44
Re: Chápu, že se spojení eugenika a Německo hodí do propagandy,

Souhlas.Tehdy nebyli sami a ani dnes nejsou sami, kdo si pohravaji s temi myslenkami. Jde o to, ze tehdy sli Nemci v cele. A dnes jdou zase v cele. Proc zrovna oni?

0 0
možnosti
VK

V. Kremlik

13. 6. 2011 17:52
John radi, jak ridit EU

Mozna vas uklidni, ze John se svymi velkolepymi plany radi i sefum EU, jak maji ridit Evropskouunii. http://geogovernance.de/en/people/prof--dr--hans-joachim-schellnhuber-cbe" target="_blank" rel="nofollow">http://geogovernance.de/en/people/prof--dr--hans-joachim-schellnhuber-cbe 

Member of the High-Level Expert Group on Energy & Climate Change advising José Manuel Barroso, President of the European Commission;Global Change Advisory Group for the 6th FP of the European Commission

0 0
možnosti
VK

V. Kremlik

13. 6. 2011 13:48
Nemecko

V diskusi jsem narazil na nazor, ze mlatit Nemce po hlave nacismem znovu a znovu je podpasovka. To se ale mylite. Nacisticky rezim v Nemecku byl jen jednim z rady autoritativnich a agresivnich rezimu. Prusko Bedricha Velikeho. Bismarck. Hitler. K Nemecku tohle z nejakeho duvodu patri a nevim proc si myslite, ze uz to skoncilo. Schellnhuber a sila nemeckych Zelenych ukazuje, ze to u konce zjevne neni.

0 0
možnosti
VH

V. Heidlerová

13. 6. 2011 15:19
Re: Nemecko

Tak to je argument jak z hovna kula.  Rusko Ivana Hrozného, Petra Velikého, Lenina, Stalina, Putina - to je rovněž důkaz, že Říši zla" rovněž konce není. To mne zajímá víc, než "totalita" v dnešním Německu.

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

13. 6. 2011 13:22
Ten článek je velmi zajímavý svými fakty,

jsem ráda, že jste jej napsal. Nemusí člověk se vším stoprocentně souhlasit, ale je dobré si tyhle argumenty uvědomit. Je o čem přemýšlet.

0 0
možnosti
PR

P. Ryšavý

13. 6. 2011 12:23
Pro pana Kremlíka

Pane Kremlík, díky za vytrvalost, kterou nutíte lidi přemýšlet. Nemusím s Vámi ve všem souhlasit, ale jsem rád, že to děláte.

0 0
možnosti
VH

V. Heidlerová

13. 6. 2011 12:19
Vypilovaný zastrašující článek

Jak případné pro naše pány vlastence pozvednout alespoň jedenkrát do roka prapor pozdního odboje proti západním sousedům, ač pravdou je, že totalitní režimy ještě zdaleka nezanikly na Východě a jsou možná větším ohrožením demokracie, než si myslíme.

Pro osvěžení paměti všem dobrým rodákům uvádím, že komunisté do základu zničili, vysídlili, proměnili ve vojenský či těžebný či jinak strategický prostor 1.200 prosperujících vesnic v českém pohraničí., o čemž dodnes svědčí opoždění vývoj a rozvoj této oblasti. Pláčeme právem nad Lidicemi, Ležáky, Ploštinou - ale kolik jsme my sami, ano - my Češi - zničili v mírové době hodnot???? Začněme každý od sebe. Totalitu v sobě nemá  Německo, ale my, v každém je jí kousek a většina z nás po jejím návratu touží. Nazdar.

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

13. 6. 2011 13:24
Vybydlené pohraničí je, bohužel, pomstou za r. 48

0 0
možnosti
ŠH

Š. Hašek

13. 6. 2011 12:18
Snažím se, abych byl nad věcí.

Ale závidím mnoha oponentům pana Kremlíka jejich optimismus, "že se nic nemůže stát". Pak se většinou něco stane.

Jakmile politikové začnou řídit výrobu všeho, začnou "v rámci obecného blaha" docela hezky buzerovat bezúhonné plátce daní a začnou si "chovat" prostý lid, tak to špatně dopadne.

Článek pana Kremlíka beru jako ev. varování, jako takový povzdech, že největší lumpárny přicházejí v rouše beránčím.

0 0
možnosti
VH

V. Heidlerová

13. 6. 2011 12:20
Re: Snažím se, abych byl nad věcí.

Já bych řekla, že v rouše medvědím.

0 0
možnosti
JF

J. Friedlaender

13. 6. 2011 11:04
Dezinterpretace

Rozhodně nepatřím mezi protiatomové fanatiky a demagogy udržitelných zdrojů. Ale Váš článek zaslouží medajli za dezinterpretaci. Opravdu nejsem schopen vystopovat v těch citátech Třetí říši, která mě připravila o téměř veškeré příbuzenstvo. Její návrat připravují především Ti, jejichž snahou je kopnout si do Němců, kde to jen jde.

0 0
možnosti
VH

V. Heidlerová

13. 6. 2011 12:22
Re: Dezinterpretace

Klobouk dolů před takovým názorem. Já jsem také z rodiny postižené nacisty, ale i komunisty a osobně větší nebezpečí spatřuji v lidské blbosti a snaze východní mocnosti po původní nadvládě.

0 0
možnosti
BB

B. Binka

13. 6. 2011 9:33
rozpaky

Dlouho jsem přemýšlel, zda na takový text reagovat, člověk má důležitější věci na práci. Ale nakonec deset minut obětuji. 1. V seriózním textu se odlišují citace přímé a nepřímé. Pan Kremlík buď toto rozlišení nezná, nebo nerespektuje a jediné seriózní zdroje, které cituje cituje (s výjimkou E. Britannica) špatně, tzn. bez odkazu na stranu v knize a tedy bez možnosti ověření spolehlivosti. Na několika místech uvádí přímé citace bez jakéhokoliv zdroje, což je ještě horší. Ale to jsou drobnosti, které odkazují jen na lajdáckost autora, nebo chvat v psaní. Horší je struktura argumentace a celková mentalita textu. To co charakterizuje Hitlera a vůbec většinu totalitních vůdců je: 1. Vidění protivníků jako čistého zla bez jakéhokoliv rozlišení - kdo není se mnou je ryzí zlo. Není těžké ukázat, že naprosto stejně neuvažují zelení (já třeba rozlišuji mezi panem Kremlíkem a jinými odpůrci zeleného myšlení a ty další mohu i ocenit (např. Lomborga či v určitém slova smyslu i Simona)) ale právě Kremlík. Jeho texty jsou nekončící litanií o tom, že vše co je na druhé straně je zlo. Což je ze své podstaty blbost. I komunisté měli mezi sebou zajímavé myslitele a dokonce i ti nacisté. Je to divné, v určitém slova smyslu nepříjemné, ale je to tak. 2. Další charakteristika totalitního myšlení - každý argument se hodí bez ohledu na pravdivost. Opět - nekdy v sedmdesátých letech a pak znouvu v první půli let osmdesátých existoval v zeleném hnutí proud, který tento zvrácený přístup uznával. Je dávno pryč. Ale u pana Kremlíka jsem znovu tu mentalitu poblázněných zelených našel v každém odstavci - je to prostě argumentace bez ohledu na skutečný stav věcí - Kremlíka nezajímá realita, ale jen potvrzení jeho názoru, což je vysloveně smutné. Nechci a nebudu si zelené idealizovat - mám mezi nimi (a to se sám považuji za vlažného zeleného) hodně odpůrců, ale jejich texty jsou povětšinou dva řády nad tímto. A to je co říci. 

0 0
možnosti
VK

V. Kremlik

13. 6. 2011 13:39
Re: rozpaky

Vazeny pane Binko. Je mi z vas smutno. Vy jste schopen napsat, ze moje citaty se nedaji overit. Pritom moje clanky s odlisuji od vetsiny blogu prave tim ze dusledne uvadeji odkazy na zdroje. Aspon si kazdy udela obrazek o tom, jak duveryhodne jsou vase vyroky... Nemusi se vam libi, co pisu, ale pokud jste schopen uprit mi i to, co je hlavni prednosti mych textu, co si o vasi argumentaci myslet?

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

13. 6. 2011 9:12
Německo a Rusko

""Německý meziválečný režim proslul tím, čemu říkáme sociální inženýrství. To je představa elit, že lidmi můžeme podle libosti postrkovat jako laboratorními krysami, že je můžeme hníst jako těsto podle svojí vůle. Práva jednotlivce musí ustoupit zájmu Kolektivu.""

Hitler se hodně inspiroval od vůdců SSSR (reflektoval jejich hospodářaské a kulturní úspěchy, SSSR byl v těch dobách "vzorem" uplatnění idejí "komunismu"), což je málo připomínáno lidem v ČR.

Kdo si přečte Palackého Dějiny . . ., pochopí vliv Němců a Rusů na národy (státy) kolem nich.

0 0
možnosti
BB

B. Binka

13. 6. 2011 9:47
Re: Německo a Rusko

Váš příspěvek považuji za beze zbytku pravdivý, jen se sluší dodat následující - existují přinejmenším dva typy sociálního inženýrství - výborně o nich píše K. Popper ve své knize Otevřená společnosti I. + II. - a bolševické Rusko či nacistické Německo používalo ten první - ten co si dělá nárok na neomylnost a chce vše dirigovat. Druhý - který mimochodem Popper obhajuje - je v současnosti využíván ve většině vyspělých států - včetně Německa, Švédska, V.B., Dánska, Francie atd. atd.. Dávat tento typ sociálního inženýrství do rovnítka s nacistickým a bolševickým totalitarismem je jako srovnávat kočku a lva - oba druhy jsou savci a šelmy, ale to je tak asi všechno.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz