3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

EVROPA: (Ne)přimíchávej biopaliva, zachráníš planetu!

V evropské legislativě máme již od roku 2009 závazně stanovený cíl dosáhnout do roku 2020 v celé EU 10% podíl biopaliv na celkové spotřebě v dopravě. Toto je platná evropská směrnice, kterou se musí řídit všechny členské státy EU včetně nás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Zuckerová 3.5.2013 9:43

Re: Souhlasím !

Tyhle příkaz, které mají "zachraňovat" planetu, jsou něco tak šíleného, že jsme si to nedovedli zatím představit. Jdeme vstříc úplnému zničení - bez války a krvavých konfliktů, jako ti raci, které kuchař nejdřív strčí do studené vody a pak ji ohřívá, až je uvaří. Toto je taktika EU.  Bohužel je zde dost vykuků, kteří na těch absurdních příkazech hrabou (fotovoltaika, ale i "zvelebování" krajů pomocí bazénů, akvaparků - všichni to známe) i eurohujerů, kteří v předklonu před europanstvem visí vrchnosti na rtech, aby předběžně vyplnili, co ještě ani nebylo vyřčeno. Chce to bič a pryč - ale bohužel není tu žádná jednota.

L. Křivan 3.5.2013 13:12

Re: Souhlasím !

Lepší než bič je SA58

P. Vaňura 3.5.2013 9:56

Možná právě toto je CÍLEM

"Hlubinní ekologové" chtějí drasticky snížit počet lidí na zeměkouli "ve prospěch rozvoje mimolidských forem života."

Lidé si NAPROSTO NEODDŮVODNĚNĚ myslí, že se o nic takového nepokusí, protože se jim to zdá příliš šílené.

Pokud by si Neville Chamberlalin PŘEČETL Mein Kampf, a VZAL HO VÁŽNĚ, nemohl by NIKDY uvěřit Hitlerovi, že anexe českého pohraničí je "opravdu už poslední Hitlerův požadavek."

Protože v Mein Kampfu Hitler zcela otevřeně píše, že hodlá dobýt rozsáhlé oblastí východní Evropy tak, aby zněkolikanásobil rozlohu Německa, přičemž obyvatelé tohoto území mají být NAHRAZENÍ etnickými Němci.

To tam stojí černé na bílém!!! Jenže demokratickým politikům se to zdálo moc šílené a nevěřili, že to myslí vážně...

V. Novák 3.5.2013 10:14

Chamberlainovi Hitlerův zájem deklarovaný v Mein Kampfu vyhovoval.

1) Na východě Evropy byl SSSR, který vadil Britům mnohem víc, než nějaký kapitalistický diktátor, nepokoušející se změnit společenský řád.

2) Expanze na východ znamenala menší pravděpodobnost expanze na západ a do kolonií.

3) Posílené Německo oslabovalo Francii, která vyšla ze světové války na britský vkus příliš silná díky reparacím a omezením síly právě Německa. Vyvažování byla britská plitiky někdy od dob války o španělské dědictví.

P. Vaňura 3.5.2013 12:20

On si Hitler opravdu myslel, že

Británii může získat jako spojence pro své plány podle hesla "já Britům ponechám vládu na moři a oni mě za to přenechají vládu nad kontinentem." Jenže to bylo v naprostém rozporu právě se zmíněnou zásadou britské politiky "neumožnit žádné mocnosti evropský kontinent ovládnout."

Všechny spekulace o tom, jak Britové chtěli nasměrovat na východ ztroskotávají na tom, že mu, naposledy koncem srpna 1939, přímo tajným memorandem sdělili, že pokud napadne Polsko, vzhlásí mu válku. Což také udělali.

S tou "příliš silnou Francií" máte z části pravdu, to ale už neplatilo koncem r. 1938.

Mimo to, Británie byla celý rok (červen 1940 až červen 1941) ve válce proti Německu osamocena, ale přesto odmítala Hitlerovy "mírové nabídky." Britský historik J.M.Roberts napsal, že "možná největší Hitlerovou jednotlivou chybou bylo, že si neuvědomil jak moc naštval Brity,"

V. Novák 3.5.2013 12:53

Neztroskotávají. Koncem srpna 1939 se situace velmi změnila.

V srpnu 1939 podepsalo Německo smlouvu o neútočení s SSSR, takže bylo zřejmé, že nějakou dobu se bude Německo realizovat jinde než tam, kde ho chtěli Britové mít.

Mohli si za to sami - veškerá britská politika utvrzovala Stalina v tom, že západní demokracie kují pikle proti SSSR. Anschluss, Mnichovský diktát, neslaná-nemastná reakce na obsazení zbytku ČSR, jednání-nejednání o kolektivní bezpečnosti i o vzájemné pomoci při napadení. Britové byli ochotni ještě tak se "zavázat", že povolí SSSR pomoci jim, bude-li Británie napadena, ale rozhodně odmítli poskytnout jakoukoli záruku své pomoci při napadení SSSR. Proto od května či června jednal Molotov (který nahradil propagátora kolektivní bezpečnosti a bytostného antinacistu Litvinova) s Ribbentroppem.

Ještě začátkem srpna 1939 bylo vše otevřené. V Moskvě se měla konat schůzka SSSR, VB a Francie o nějaké podobě smlouvy o vzájemné pomoci v případě napadení. Britové nemohli dát lépe najevo, jak je to nezajímá - poslali subalterní úředníky, bez práva cokoli podepsat a navíc je poslali linkovým parníkem, ač sovětský velvyslanec v Británii žádal o rychlost - očekával cestu delegace letadlem nebo aspoň rychlým křižníkem. Francie to brala vážněji, ale to už sovětské vedení vědělo, že francouzská smáda je sice velká, ale k ničemu. Nejspíš to vědělo lépe, než francouzská generalita.

A tak došlo k tomu, co jsem napsal na začátku. Hitler si pokryl záda, obsadil Polsko ke Curzonově linii a Británie s Francií dřepěly ve svých pevnostech a "bombardovaly" Německo letáky. Proti Goebbelsově propagandě trapně neúčinné.

Mírové nabídky odpovídaly situaci Británie - tedy země skoro poražené a porážené na všech bojištích od Atlantiku po Barmu a Kokosové moře.

J. Jurax 3.5.2013 19:37

Re: Neztroskotávají. Koncem srpna 1939 se situace velmi změnila.

Píšete:

Mimo to, Británie byla celý rok (červen 1940 až červen 1941) ve válce proti Německu osamocena, ale přesto odmítala Hitlerovy "mírové nabídky."

Mírové nabídky odpovídaly situaci Británie - tedy země skoro poražené a porážené na všech bojištích od Atlantiku po Barmu a Kokosové moře.

No, postavení Británie v uvedeném období nebylo růžové, byť potopili Admiral Graf Spee a Bismarck, ovšem v Barmě a Kokosovém moři ještě porážena nebyla.  V Barmě se bojovalo od  konce roku 1941 (Japonci zahájili ofenzivu) a Kokosové moře neznám - a gůgl mi vyhodil akorát Kokosové ostrovy -  u těch se bojovalo akorát v první světové - australský křižník HMAS Sydney tam potopil německý korzárský křižník SMS Emden - a Kokosový ostrov u kostarického pobřeží, kde ve dvacátém století nebojovalo vůbec.

M. Prokop 3.5.2013 21:38

Re: Neztroskotávají. Koncem srpna 1939 se situace velmi změnila.

Normální průběh u rusofila. Má v tom hockey, přímo mistrovství.      :-P

P. Vaňura 3.5.2013 20:45

Pořád opomíjíte do hlavní - nasměrovat Hitlera na východ požadovalo

obětovat mu Polsko a ne mu kvůli němu vyhlásit válku. Pokud by se Hitler se Stalinem přátelsky setkal na Curzonově linii by nijak nevylučovalo poddější útok, to přece všichni víme a ukázal to i Chaplin ve filmu Diktátor.

K. Nytra 3.5.2013 7:45

skleníkové plyny

A to není jasné jestli zvyšování nebo snižování plynů  je dobré. Zvyšování může do jisté koncentrace vést naopak k ochlazování, což při  200 letém cyklu  snižování sluneční aktivity, který teď začíná , může vést k době ledové, snižování naopak vede k oteplování, jež může být v tomto případě dobré abychom nepomrzli. Spíš se potvrzuje že pokusy člověka nějak ovlivnit přírodu jsou většinou na škodu. Nejlépe pro Evropu by bylo zavřít bruselskou pakáž do blázince aby nedělali další škody.

P. Zeman 3.5.2013 9:02

Re: skleníkové plyny

Tak nějak si říkám, že člověk se může třeba postavit na hlavu, pokoušet se zvyšovat či snižovat skleníkové plyny, řídit počasí, ovládat řeky... – příroda si to nakonec stejně udělá sama po svém :-).

L. Křivan 3.5.2013 13:20

Re: zavřít bruselskou pakáž do blázince

Blázinec není dostačeně jisté místo. Olšany by byly lepší.

J. Průha 3.5.2013 7:27

Hej Fajmon.

"A čo si predstavujetě pod takým slovom absurdní ?"

I. Schlägel 3.5.2013 7:44

Re: Hej Fajmon.

Třeba Váš inteligentní příspěvek, Průha.

A. Bocek 3.5.2013 7:22

Zdravý selský rozum velí :

Pokud se na výrobu jednoho litru MEŘO spotřebuje více než jeden litr nafty je zbytečné ho vyrábět. Je to jako lehnůť si pod strom , flustat hore a chytat to, nic kalého nezrobíš , ale zabavíš sa !

L. Krajicek 3.5.2013 1:49

Zatím všichni počítají s tím,

že se urodí tolik potravin, že je bude možno lít do nádrží aut.

Jenže před několika dny jsem viděl reportáž z USA, kde v důsledku klimatických podmínek (možná již trvalých) hrozí katastrofální neúroda. Co se stane, když z roku na rok se největší vývozce obilí a kukuřice stane jen tak tak soběstačným nebo dokonce bude muset začít dovážet? Troufne si to vůbec někdo odhadnout?

J. Tachovský 3.5.2013 11:21

Re: Zatím všichni počítají s tím,

A nejhorsi je smrt z vydeseni

L. Krajicek 3.5.2013 15:51

Re: Zatím všichni počítají s tím,

Nic mě neuklidní tak, jako setkání s moudrým člověkem. V tomto případě šel asi jinudy.

J. Vintr 3.5.2013 1:31

Není to absurdní

Někdo na tom nekřesťansky vydělává - a ti, kteří to navrhli a prosadili, za to dostali určitě taky dobře zaplaceno ...

J. Jurax 3.5.2013 1:41

Re: Není to absurdní

Ti, kteří to navrhli a prosadili, by měli být lámáni kolem jako zemští škůdci.

Jinak - co taky chcete čekat rozumného od EU? Zplodila blbost a trvá na ní; bude-li přehodnocovat, zplodí další blbost - to už je taková vlastnost EU. Ovšem blbost takovou, aby se na ní vybraní nakapsovali.

Z. Rychlý 3.5.2013 14:00

Re: Není to absurdní

Správný životní postřeh o teorii a praxi šiřitelů všeobecného dobra. Cui bono - platné nejen od Říma. Jak někdo začne mluvit o konání dobra pro lidstvo - na nejbližší větev. Tím opravdu pro lidstvo něco uděláme.

J. Jurax 3.5.2013 19:04

Re: Není to absurdní

Kdo moc mkuví o všeobecném dobru, má na mysli především dobro své.

B. Uhlich 3.5.2013 0:19

Tak nám zbývá jen věřit, že v roce 2050...

..nejenže zde nebude žádná "bezuhlíkatá ekonomika", a doufám, že tu již nebudou ani žádné komise EU spolu s celou slavnou , nesmyslnou a nefunkční EU....

P. Zeman 3.5.2013 9:05

Re: Tak nám zbývá jen věřit, že v roce 2050...

Škoda, že v těch časech už nebudu nejspíš ani já :-).