17.6.2021 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

ESEJ: Zrození Grety aneb Hledají se zlí Pražáci

Ačkoliv Gretu Thunbergovou zná téměř celý svět a sláva Karla Gotta sahá daleko za hranice Evropy, oblíbeného herce a zpěváka Rudyho Kovandu, který v sedmdesátých letech exceloval na brněnské kulturní scéně, nezná téměř nikdo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 20.2.2020 9:33

Pochvala autorovi za toto přirovnání - " Co mají Greta a Rudy společného? V prvé řadě je to pevná víra ve své schopnosti. Rudymu nakukali, že výborně zpívá, a on s pověstí „neznámého moravského barda se zajímavým témbrem a skvělým frázováním ojedinělých textů“ tomu všemu věřil."

Grétini loutkovodiči s tou nemocnou dívkou udělali to stejné, jak brněnští recesisti v čele s Frantem Kocourkem..

R. Langer 20.2.2020 9:28

Aha, takže ti co pochybují o extrémním vlivu těchto prakticky stopových plynů v atmosféře jsou neskuteční vědci, ano? Aha. :-D

M. Šejna 20.2.2020 9:27

Ozón v koncentraci mnohem nižší chrání pozemský život před tvrdým slunečním zářením.

M. Šejna 20.2.2020 9:25

Skuteční vědci o skleníkových vlastnostech plynů se třemi a více atomy v molekule nepochybují.

Dokonce znají plyny s tisíckrát silnějším skleníkovým vlivem, než má CO2.

Jestli lidstvo v něčem zhlouplo, tak v tom, že jedni nevěří ve vědům ani to, že země je kulatá, a druzí zas věří blábolům alarmistických pošuků, podle kterých je CO2 mimořádně jedovatý.

M. Šejna 20.2.2020 9:22

Gréta je zrcadlem nikoli sebe samé, ale zrcadlem politiků, kteří ji naslouchají. Nechápu, jak jí mohou na velkých světových kongresech tleskat. Měli by ji poslat veřejně do hajzlu hned poté, co by jim začala vykládat, jak jí zničili život a budoucnost.

R. Langer 20.2.2020 8:53

Grétu nikdy nepostaví tam, kde by ji náhodou mohl někdo vypískat. Takové náhody se nestávají... ;-)

L. Písařík 20.2.2020 8:02

Kam se poděl zdravý rozum? Jak to, že CO2 v tak nízké koncentraci tak silně ovlivní klima? Kde je hlas skutečných vědců, kteří se nestydí podepsat pod svůj názor a doložit ho opakovatelným experimentem. Zhlouplo lidstvo natolik, že se podrobuje hlásání proroků namísto racionálnímu posouzení situace?

R. Tichý 20.2.2020 7:16

Z Gety ma legraci tak 75% obcanu. Jenze stejne budou muset platit jeji vymysl, protoze spolecenske klima ovladlo 10% kriklounu.

J. Kalíšek 20.2.2020 6:06

Je velmi poučné si Gretu poslechnout, vřele to doporučuji. Něco vím o vystupování na veřejnosti. Greta je v tom vynikající. Tohle není nic, co bychom měli vrozené. Naopak, má to velmi tvrdě nadrilované. Ten, kdo za ní stojí, je vynikající profesionál v oboru prezentace na veřejnosti.

P. Dvořák 20.2.2020 1:46

Gretu nejspíš nikdo nevypíská. To je totéž, jako když se účelově sejdou pitomci, tak nikdo z nich nevypíská Mináře.

Nejsem si jist, že někde v ústraní "mít z Grety legraci", propíchne mediální bublinu.

Ono také když vezmete jako fakt, že pubertální a nevzdělaný psychotik ovlivňuje světovou ekonomiku a politiku, není žádná sranda.

Jak nicotné proti tomu bylo, když jiný psychotik Caligula jmenoval římským senátorem koně. Pozn. - historicky nepotvrzeno, na rozdíl od diagnózy Grety.

L. Novák 20.2.2020 0:38

Maskot Gréta nejspíš propadne panice v okamžiku, kdy se na nějakém fóru najde dostatek odvážných, kteří ji za její greténský projev vypískají. Jak na to bude reagovat její "manažerský tým", je otázkou...

Každopádně narůstá počet občanů, kteří mají z Gréty Thunberg a jejího vystupování po světě legraci a očekávají, že její uměle vytvořená mediální bublina praskne a Gréta zmizí z veřejného prostoru stejně rychle, jako se v něm zjevila.