3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

ESEJ: Zrození Grety aneb Hledají se zlí Pražáci

Ačkoliv Gretu Thunbergovou zná téměř celý svět a sláva Karla Gotta sahá daleko za hranice Evropy, oblíbeného herce a zpěváka Rudyho Kovandu, který v sedmdesátých letech exceloval na brněnské kulturní scéně, nezná téměř nikdo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 20.2.2020 21:02

pane Mertane,

sám si odporujete.

Ani jeden z uvedených vědců kromě senilního Kutílka nezpochybňuje jev zvaný skleníkový efekt.

A přesně o tom já píšu.

Uvedení vědci polemizují nad velikostí skleníkového vlivu CO2, nikoli nad existencí skleníkového efektu jako takového.

V. Mertan 20.2.2020 21:43

Skleníkový efekt CO2 snáď naozaj nikto nespochybňuje, Prof. Babčan píše, že ho môžeme zanedbať a prof. Lindzen zase že pomerne nepatrná zmena oblačnosti vyrovná skleníkový efekt antropogénneho CO2. Prof. Kutílek určite nebol senilný a v článku vysvetluje, že teplota počas holocénu kolísala viac ako v súčasnosti bez výraznejšej zmeny koncentrácie CO2 a boli obdobia ked teplota klesala a obsah CO2 stúpal. Píše doslova: "Odlišuji skleníkový efekt, tj. fyzikální jev, od skleníkové hypotézy, podle níž by skleníkový efekt způsoboval dominantně současné oteplení, a tedy klimatickou změnu. "

M. Šejna 20.2.2020 9:27

Ozón v koncentraci mnohem nižší chrání pozemský život před tvrdým slunečním zářením.

J. Kalíšek 20.2.2020 6:06

Je velmi poučné si Gretu poslechnout, vřele to doporučuji. Něco vím o vystupování na veřejnosti. Greta je v tom vynikající. Tohle není nic, co bychom měli vrozené. Naopak, má to velmi tvrdě nadrilované. Ten, kdo za ní stojí, je vynikající profesionál v oboru prezentace na veřejnosti.

V. Chrastina 20.2.2020 11:41

Pane Kalíšku, nevím jak vám, ale mne napadá přirovnání projevu Grety s Hitlerem. Obávám se, že na její aktivitu doplatí ještě víc lidí na světě než na Hitlera. Tož tak!

J. Pleva 20.2.2020 12:50

U Gréty se využívá hlavně jeden z jejích kritérií pro diagnosu Asperger syndrom, a sice její totální soustředění na jeden jediný zájem. Je to znak nemoci.

L. Novák 20.2.2020 0:38

Maskot Gréta nejspíš propadne panice v okamžiku, kdy se na nějakém fóru najde dostatek odvážných, kteří ji za její greténský projev vypískají. Jak na to bude reagovat její "manažerský tým", je otázkou...

Každopádně narůstá počet občanů, kteří mají z Gréty Thunberg a jejího vystupování po světě legraci a očekávají, že její uměle vytvořená mediální bublina praskne a Gréta zmizí z veřejného prostoru stejně rychle, jako se v něm zjevila.

P. Dvořák 20.2.2020 1:46

Gretu nejspíš nikdo nevypíská. To je totéž, jako když se účelově sejdou pitomci, tak nikdo z nich nevypíská Mináře.

Nejsem si jist, že někde v ústraní "mít z Grety legraci", propíchne mediální bublinu.

Ono také když vezmete jako fakt, že pubertální a nevzdělaný psychotik ovlivňuje světovou ekonomiku a politiku, není žádná sranda.

Jak nicotné proti tomu bylo, když jiný psychotik Caligula jmenoval římským senátorem koně. Pozn. - historicky nepotvrzeno, na rozdíl od diagnózy Grety.

J. Pokoutný 20.2.2020 10:05

Tedy... jmenováním koně senátorem Caligula nikomu neublížil (navíc mu nechal postavit skvělé stáje). Obávám se, že aktivity G-teamu by nás mohly stát zatrr víc,

R. Tichý 20.2.2020 7:16

Z Gety ma legraci tak 75% obcanu. Jenze stejne budou muset platit jeji vymysl, protoze spolecenske klima ovladlo 10% kriklounu.

R. Langer 20.2.2020 8:53

Grétu nikdy nepostaví tam, kde by ji náhodou mohl někdo vypískat. Takové náhody se nestávají... ;-)