9.7.2020 | Svátek má DrahoslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Rozumnější ekologové jádro podporujíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 12.7.2011 14:42, přehled diskusí

Panu Kremlíkovi:
Autor: V. Václav Datum: 12.7.2011 14:42

 Vážený pane,

budiž ctěn váš názor, dodnes se neumíme demokraticky chovat. Ae myslím si, že vaše bohorovné názory, zatracující názory jiných, mi poněkud připomínají současného prezidenta, který rovněž bohorovně a neomylně kafrá do věcí, kterým nerozumí. Souihlasím s vámi, že mezi  "Ekology" je množství pouze nadšených, snadno zneužitelných a zfanatizovatelných jedinců, jejichž výzbroj je pouze jejich nadšení. O to vehementněji však, možná z komplexů méněcennosti mnohých, hájí věci, kterým nerozumějí.

 Slovo EKOLOGIE již dávno ztratilo svůj původní význam. Bohužel fanatici tvoří dva protipólné tábory- superzelení a superbetonoví. Oba tábory jsou však velkým nebezpečím lidstva.

Nevidím velký rozdíl,:
Autor: P. Skřivan Datum: 7.7.2011 21:02

mezi zeleným a jaderným fanatikem.

Ten první neví, proč se začalo pálit uhlí.

Ten druhý si myslí, že nebezpečí radiace se přehání, vždyť mají ty obálky a filtry a tak hezky jim to houká a pípá. Samozřejmě do chvíle, než jeho dítě dostane rakovinu a on nebude tušit, zda za tím ta radiace je nebo ne.

Řekl bych, že Fukušima jasně ukázala, jak moc je stávající jaderná energie nebezpečná. Je možné lhát, zlehčovat to, ale tím se realita nezmění. Pokud Merklová ví, že do dvaceti let bude Tokamak, tak se jí nedivím, že nechce stavět další jádra a ještě potom stávající odstavit. Však proč stavět v Německu obtížně zlikvidovatelné vykopávky, když si je jiní hlupáci ještě rádi postaví a proud do Německa budou prodávat. :-)

Re: Nevidím velký rozdíl,:
Autor: P. Rada Datum: 7.7.2011 21:20

Fanatismus je nebezpečný fenomén at na sebe bere háv jakékoli barvy či víry.

Němci mají na rozdíl od nás přístup k moři a po něm k surovinám po celém světě atd. Pro nás i pro Japonce je udržení jádra daleko více bolestnou nutností a dnes tím bolestnšjší čím více se výstavba takovýchto zdrojů,technologií.. dnes prodražuje. Tyto drahé koncentrované zdroje asi nenahradí ani technologie tokamaku.

Dnes se s tohoto oboru pro obludnost růstu nákladovosti mnohdy stává technologická past. Takováto past je nebezpečnější s klesající sériovosti výroby JE a právě i nám v případě další výstavby akutně hrozí.

Pro zajímavost odkaz jak havárii ve Fukušimě vidí přední světový fyzik a zároven japonec:

http://www.youtube.com/watch?v=QQa2Ivz8i8I&feature=player_embedded#at=59

Re: Nevidím velký rozdíl,:
Autor: D. Seibt Datum: 8.7.2011 8:31

Rad bych upresnil informaci ohledne prodrazovani stavby JE. Zde se bohuzel stale a dokola opirate o problem vystavby prvni JE 3+ generace od Arevy ve Finsku. Zde opravdu dochazi ke zpozdovani a prodrazovani. Nicmene je nutne si ujasnit nekolik podstatnych veci. Nejde jen o prodrazovani novych JE, ale to stejne se deje u novych nadkritickych uhelnych bloku, to stejne deje i u novych morskych VE. JE typ EPR je prvni sveho druhu, je to pomerne slozita stavba a uz neni moc odborniku z oboru, kteri maji dostatek zkusenosti. Ta stejna vystavba 2 bloku EPR v Cine ovsem probiha podle casoveho planu a v mezich rozpoctu (3 mld usd). Co je tedy to nejdulezitejsi na vystavbe JE? Jsou to zkuseni lide, zkuseny management, dodavatele a to v Evrope trosku upada. Udelat vrtuli to jeste umime, ale postavit JE nam jde mene a mene. Vystavba bloku AP-1000 probiha v Cine take v rozpoctu a v case a dokonce jste levneji nez EPR a to stejne se deje i v USA na JE Voghte. Takze pausalizovat ohledne vystavby JE nejde. No a pokud si chcete neco skutecne fundovaneho precist o havarii na JE Fukusima, tak zkuste treba OSEL a clanky pana Wagnera, to je take predni jaderny fyzik a Cech.

Souhlasím s Vámi:
Autor: B. Rybák Datum: 8.7.2011 17:59

Re: Nevidím velký rozdíl,:
Autor: B. Rybák Datum: 8.7.2011 17:57

Paní Merkelová vystudovala v NDR fyziku a úspěšně se jí živila, z čehož logicky vyplývá, že zná těžko překonatelné přednosti jaderné energie (a tuší, že Tokamak je velmi pravděpodobně slepá ulička vývoje), a tomu až do nedávna také odpovídala její energetická politika, při níž rušila odstavování atomových elektráren započaté předchozí "zelenou vládou". Dělala to až do té doby, než ji zelená mediální hysterie přinutila udělat taneček, momentálně o 180°. Co bude dál, se uvidí.

Žárovka.:
Autor: Ž. Halabudová Datum: 7.7.2011 19:17

Zrovna dneska, jsem pěkně od plic neekologicky nadávala.Praskla mi poslední 100W žárovka.Soudruzi z EU je zakázali,bez náhrady.Tedy ne zcela, bez náhrady.Můžu si koupit ekologickou rtuťovou, elegantně zakroucenou trubičku za více než sto korun jednu.Prý už se tak dlouho nenažhavuje,jenom krátce.Jsem nasraná.Kdybych dostala toho idiota ,co to navrhnul,pod ruku,tak mu vyfackuju hubu,že by jí měl jak sak na hady. 

Re: Žárovka.:
Autor: P. Skřivan Datum: 7.7.2011 21:07

S ignoranty to bylo vždycky těžké. Zkuste se příště, místo nadávání jako hokyně, zeptat na náhradu s halogenem. Něco málo ušetří, má lepší barvu světla a už za totáče se soudilo, že je s podivem, že se klasická žárovka stále používá.

Díky autore,:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.7.2011 19:16

a Vaše "prohlášení", že - Zelení fanatici lžou. Já to musím vědět. Byl jsem jedním z nich.

podepisuji s plnou vážností. Čím si člověk projde a pak pochopí, jakým nesmyslům věřil, to mu dává schopnost daleko hlouběji pochopit dané téma.

pro mně je ekologie o tom, že si nekoupím každou:
Autor: L. Orlita Datum: 7.7.2011 12:36

hovadinu, snažím se třídit odpad (nijak přehněně ortodoxně, ale přece) , neodhazuji papírky a jiné věci na zem, jak se mi zamane, apod.. Ale třeba takové kuřáky, kteří všude dělají bordel svýma odhozenýma vajglama bych zatížil ekologickou pokutou, až by se po.....li. :)))

Re: pro mně je ekologie o tom, že si nekoupím každou:
Autor: B. Rybák Datum: 8.7.2011 18:04

A peskaři, kteří klidně přihlížejí, jak jejich miláčci se.ou na chodníky i do dětských pískovišť Vám nevadí?

Je téměř nemožné zdvořile psát tomuto druhu lidí:
Autor: J. Mrázek Datum: 7.7.2011 7:57

Nicméně držím palce, protože nadcházející Mauderovo minimum a pokles aktivity Slunce bez protiopatření v podobě atomové energetiky a hydroponických farem lidstvo odsoudí k vyhynutí. Pro zelené to bude po právu, ale jak k tomu přijdou ti nevinní...? I když si volbou zelených (snad nevědomky, nedejbože úmyslně) podřezávají svou vlastní větev...

Re: Je téměř nemožné zdvořile psát tomuto druhu lidí:
Autor: R. Gramblička Datum: 7.7.2011 11:44

Proboha jaké vyhynutí??!! Maunderovo minimum 16-17stol. lidstvo v pohodě přežilo i bez elektřiny...

Re: Je téměř nemožné zdvořile psát tomuto druhu lidí:
Autor: M. Bezouška Datum: 7.7.2011 17:37

pane Grambličko, lidstvo tu elektřinu nemělo ještě zhruba dalších třistapadesát let, jenže v tom ta potíž neleží. Ta spočívá v tom, že současný svět se od toho, řekněme, 17. století drobet liší a že případné přizpůsobení se podobným podmínkám (které pilně a vytrvale připravují zelení pomatenci) bude docela obtížné. Už proto, že materiální zdroje tehdejší doby s bídou stačily lidské populaci zvící asi 30% té dnešní. Takže vyhynutí asi nebude na pořadu dne, jen něco dost podobného ...

Re: Je téměř nemožné zdvořile psát tomuto druhu lidí:
Autor: P. Rada Datum: 7.7.2011 21:03

Nevim jaká opatření pilně a trvale připravují zelení pomatenci (možná má přehled pan Bezouška, Kremlík ... co je dobře znají) ale jako pomatenost celospolečensky zavedenou považuji ideál extenzivního rozvoje bez hranic. Dnes např jen ČR spotřebovává tolik energie co celá válečná nacistická říše v maximu svého rozmachu co zahrnovala prakticky celou tehdejší Evropu.

Pomatenost pak např. spočívá v pohodlné víře konzumentů, že s vyšším koeficientem měrné spotřeby na obyvatele nutně roste i bytostná kvalita energií více krmených osobností a protože právě to je rozvojovým cílem pak jedinou možností je budovat další a mohutnější energetické zdroje at to stojí co to stojí....

Re: Je téměř nemožné zdvořile psát tomuto druhu lidí:
Autor: B. Rybák Datum: 8.7.2011 18:09

Tak na to se zeptejte bývalých obyvatel Grónska, jimž jejich Green Land totálně zamrznul. Ono bylo i jinde dost zle. Za chladem přicházel hlad a za ním mor (Doba ledová je doba ledová).