19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

BREXIT: Vítězství pro klimaskeptiky i pro vědu

V čele vítězné kampaně za odchod z EU stáli ti největší klimaskeptici v Británii. Není divu. Jedním z důvodů nespokojenosti s Unií je její tmářská politika ohledně změn klimatu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kavalír 7.7.2016 15:33

Re: pro pana "technika" Langera

Jen toho "neškodného" CO2 bylo tenkrát několikanásobně víc než nyní, takže stačil vykompenzovat i nižší příkon energie od Slunce.

R. Langer 7.7.2016 14:29

Re: pro pana "technika" Langera

Na to už pan Šejna ovšem odpověď nemá.

J. Kavalír 7.7.2016 15:30

Re: pro pana "technika" Langera

Pane Langere, dumejte si nad tím, odkud ten "záhadný" CO2 pochází, ale až potom, až vysvětlíte, co se děje se 30 GT CO2 ročně se spálených fosilníchn paliv. Množství si můžete zpočítat z ročních těžěb uhlí, ropy a plynu, které najdete na internetu za předpokladu, že ovládáte chemické výpočty na úrovni absolventa základní školy. Kremlíkovi jsem to musel vypočítat a poslat, pak si to opravil na svých stránkách.

Š. Hašek 7.7.2016 17:10

Re: pro pana "technika" Langera

Zastanu se zde pana Langera. Vaše otázka se mi zdá až "trochu školácká" - CO2, který vyprodukuje spalování čehokoliv (vč. sopečné činnosti a kompostování) se ihned zapojí do procesů na Zemi. Vzhledemk objemům/hmotnostem žádný problém. Pánové Kremlík i Langer upozorňují na "drobné nejasnosti" těch vševědoucích. Staří moudrové radili. "když nevíš co máš dělat, nedělej nic!!". Dnešní Jaujau říká: já vím všechno a rozkazuje hlava nehlava. Znám jednu profesorku výtvarné výchovy, která ignoruje vykácení lesů Evropy/Řecka před tisícem let, pláče nad zabitým králíkem k obědu, jezdí autem, tvrdí, že naši předkové (myslí sběrače doby kamenné) zásadně nejedli maso (protože ovesné vločky/müsli tyčinky byly i v lednu v regálech) a bude poučovat. To je fakt "boží" debata. Zkráceno.

Trochu nechápu, proč se diskuse mezi p. Šejnou a p. Langerem tak vyhrotila. Nikdo zde nezpochybňuje vzájemné vlivy všech a všeho na Zemi (JauJau jaksi vynechává Slunce, ale budiž to té srandistce odpuštěno), pouze politici někteří mají patent na rozum a roztáčejí miliardy. Zjednodušeno. Vynechme politiku, jen pomalinku a po ověření použijme vědu.

V. Braun 7.7.2016 9:45

Kremlík zaspal dobu, už zase

Tak Boris Johnson pravděpodobně nahradí Camerona? Kremlíku, Kremlíku, je potřeba být při psaní trochu rychlejší a napsat do dříve, než slavní a hlavně nečekaní vítězové zbaběle zmizí ze scény. Jako Johnson a ostatně i Farage.

M. Prokop 7.7.2016 9:48

Re: Kremlík zaspal dobu, už zase

Že vy máte také informace od "londýnské uklízečky", píšete-li o zbabělosti?

R. Langer 7.7.2016 10:12

Re: Kremlík zaspal dobu, už zase

To se ještě uvidí, já bych se ve vyjádřeních k tomu, co vidím v médiích v tomto případě, byl velice opatrný.

J. Šimek 7.7.2016 10:43

Re: Kremlík zaspal dobu, už zase

Tak on Farage neodstoupil a Boris je mezi nominanty na předsedu? Dejte mi link :o)

M. Prokop 7.7.2016 10:48

Re: Kremlík zaspal dobu, už zase

No a k čemu by vám link byl, nechápete-li souvislosti?

R. Langer 7.7.2016 10:53

Re: Kremlík zaspal dobu, už zase

No, když máte tak jasno, tak snad ani žádný link nepotřebujete... :-/

S. Donát 7.7.2016 10:57

Re: Kremlík zaspal dobu, už zase

Šimek má vždy jasno, to je axiom.

J. Šimek 7.7.2016 11:52

Re: Kremlík zaspal dobu, už zase

Vy máte taky prd místo linku, holá hlavo :o)

S. Donát 7.7.2016 12:05

Re: Kremlík zaspal dobu, už zase

Já žádný link nesliboval, trotle. Jen konstatuji, že máte vždy jasno, chcete se o to se mnou přít?

R. Langer 7.7.2016 12:11

Re: Kremlík zaspal dobu, už zase

No hlavně že vy máte link na všechno, že? :-P

J. Šimek 7.7.2016 14:34

Re: Kremlík zaspal dobu, už zase

Na ty vaše kraviny ho stejně neseženete :o)

M. Šejna 7.7.2016 9:18

no to jsou mi věci, pane Kremlíku

o tom, že lidstvo ovlivňuje pozemské klima, nepochybuje nikdo, kdo má technické vzdělání a má IQ v hodnotě minimálně 100. technicky vzdělaný nteligentní člověk jen přemýšlí, zda je efektivnější proti globálnímu oteplování bojovat nebo se mu jen přizpůsobit.

Popírat lidstvem způsobené oteplování může jen nevzdělanec nebo ignorant. Pokud tedy jásáte nad tím, že většina "brexiťáků" odmítá realitu globálního oteplování, pak jste kouzlem nechtěného popsal průměrné IQ brexiťáka.

Já bych to popsal asi takto: referendem o brexitu se globální oteplování neztaví. Nezastaví se tím ani oteplování Británie, protože brexitem Británie z oteplování nevystoupila a nikdy nevystoupí.

M. Prokop 7.7.2016 9:51

Re: no to jsou mi věci, pane Kremlíku

1. Klima se mění neustále.

2. Lidský podíl na tom je předmětem hypotézy, sloužící hlavně k vysávání peněz od lidí do těch správných kapes.

"Brexiťáci" neodmítají realitu změn klimatu.

A. Trick 7.7.2016 10:09

Klima se mění neustále

a je to způsobeno jevy, které jsou cyklické. Vypouštění stále většího množství CO2 cyklické není.

Už tomu rozumíte?

M. Prokop 7.7.2016 10:48

Re: Klima se mění neustále

Nezacyklil jste se?

J. Kavalír 7.7.2016 10:11

Re: no to jsou mi věci, pane Kremlíku

1. Klima se v minulosti měnilo, ale vždy jako reakce na nějakou změnu příkonu sluneční energie.

2. Máte jiné vysvětlení než nárůst sklaníkového efektu? ( viz bod 1.)

R. Langer 7.7.2016 10:16

Re: no to jsou mi věci, pane Kremlíku

1. Klima se měnilo, mění a bude měnit. Vždy jako reakce na něco. Na co, o tom prakticky nic nevíme.

2. Země skutečně NENÍ SKLENÍK.

J. Kavalír 7.7.2016 15:19

Re: no to jsou mi věci, pane Kremlíku

1. Milankovičavy cykly (změny tvaru oběžné dráhy Země, precese...) nebo změny sluneční aktïvity (malá doba ledová) vám asi nic neříkají, že?

2. Bez skleníkového efektu by Země byla jen zmrzlou sněhovou koulí.

R. Langer 8.7.2016 7:53

Re: no to jsou mi věci, pane Kremlíku

Tak znovu, Země NENÍ SKLENÍK, i když se určité interakci Slunce a atmosféry říká "skleníkový efekt". Planetární těleso totiž není uzavřená soustava jako ten skleník.

P. Vaňura 7.7.2016 11:09

Re: no to jsou mi věci, pane Kremlíku

No, ono se množství CO2 mějí JINAK, než "průměrná teplota," ať už tu teplotu definujete jakkoliv.

EU dnes přispívá k světovým emisím CO2 ze 7%.

P. Bures 7.7.2016 9:57

Re: no to jsou mi věci, pane Kremlíku

Ukázkově demagogické argumenty :-) Pokud Vám někdo oponuje, musí být technicky nevzdělaný, s IQ pod 100 a nevzdělanec nebo ignorant. Hm, zkuste se trochu pochlapit a tyhle trapné manipulační techniky vynechte, ju?

R. Langer 7.7.2016 10:13

Re: no to jsou mi věci, pane Kremlíku

Já mám technické vzdělání, IQ mám vyšší jak 100, a o tom, že lidstvo ovlivňuje pozemské klima mám setesakra velké pochybnosti. A jsem si jistý, že k tomu žádné prokazatelné důkazy nemáte.

P. Bures 7.7.2016 10:24

Re: no to jsou mi věci, pane Kremlíku

Pak tedy buď musíte být ignorant, nebo pan Šejna opět uvádí nepravdivé tvrzení, tj. plácá blbosti. Však on si každý udělá obrázek :-)

M. Šejna 7.7.2016 10:49

ano, pane Bureši

pak je to ignorant.

Znám pár velmi vzdělaných lidí s vysokým IQ, kteří odmítají i evoluční teorii a tvrdí, že stvořitelem je bůh, který zvladl stvořit vesmír a život na Zemi za několik dní. Já takové lidi považuji za ignoranty, což je skupina, na kterou jsem zapomněl.

Zakže se opravuji takto: lidstvem způsobené globální oteplování zpochyňuje buďto nevzdělanec, nebo hlupák, nebo ignorant.

R. Langer 7.7.2016 10:55

Re: ano, pane Bureši

Ano, a já za takové lidi považuji jedince, co si myslí, že mohou ovlivňovat klima na celé planetě. Pro mě je to stejná skupina.

Takže se opravuji takto: lidstvem způsobené globální oteplování obhajuje buďto nevzdělanec, nebo hlupák, nebo ignorant.

P. Sulc 7.7.2016 11:12

Re: ano, pane Bureši

Pamatuji, jak pri vetsi bource se v padesatych letech tvrdilo, ze za mizerne pocasi mohou atomove pokusy. Nehnulo s temito blby ani to, ze vsechny atomove bomby uvolnily asi 1-2% slunecni enrgie, ktera dopadne za jeden den na Zemi. Proste: bomby delaji blbe pocasi a basta fidli. Podobni blbove jsou dnesni zeleni. Dokonce si i dali dohromady, kolik methanu krava naprdi a jak se tim padem otepluje..Temto hlupcum to nejde rozmluvit, stejne jako muslimum nerozmluvite islam. Psychiatri by se meli take zabyvat virou, ta muze byt nebezpecna ve svych dusledcich, obzvlaste kdyz tito ''verici'' se dostanou nejak k moci, treba v Unii.