Sobota 15. 6. 2024Vít polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 50
  • Poslední: 6.6. 2016 19:02
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Skokan 5.6.2016 18:00

Mne spis pripada

Ze jsme kluci a holky , pokud mame pocit ze nekdo dalsi nas ma chranit pred cigaretovym kourem v podniku do ktereho nas nikdo nenuti chodit. To je pricina celeho problemu. Koureni je svinstvo, ale je kazdemu hovno do toho jestli se v soukrome hospode kouri nebo ne. To mi opravdu prijde detinske - jakoby jsme nebyli dospeli a potrebovali vyssi moc ktera za nas rozhodne.

M. Prokop 5.6.2016 20:44

Re: Mne spis pripada

Ovšemže.

To ovšem není logika dobroserů. Protože když ti někam přijdou, okamžitě se to stane nekuřáckým územím, i kdyby na dveřích bylo deset cedulek.

V. Kolman 5.6.2016 12:22

PROBLÉMEM NENÍ - KDE VŠUDE NĚCO ZAKÁZAT.

Hlavním problémem je t.zv.: "VYMAHATELNOST PRÁVA!"

Ono sice jde do nekonečna zvyšovat pokuty za cokoli (třeba za dopravdní přestupky). Pokud ale nebude dost lidí (policajtů, kamer se záznamem+úředníků) a hlavně SNAHA A VŮLE! ty pokuty také na vinících vymáhat, pak jsou veškeré zákony na nic.

A také uplatňování různého metru při posuzování. Když kmánovi naměří o pár km/hod vyšší rychlost, tak bez milosti pokuta. Co na tom, že nebohý řidič sledoval úzkostlivě tachometr a přehlédl proto přes silnici se belhající stařenku a přejel ji.

Když ale poslanec nabourá několik aut a je z něj na hony cítit alkohol, postačí výmluva, že si natíral bolavý krček francovčičkou. A dalš a další příklady. Drakonickými pokutami se to nevyřeší.

M. Prokop 5.6.2016 20:45

Re: PROBLÉMEM NENÍ - KDE VŠUDE NĚCO ZAKÁZAT.

Pokud něco vadí příliš mnoho lidem, zákaz nepomůže. Viz prohibice.

J. Jurax 5.6.2016 1:30

No, je-li to pravda, je to přece v pořádku

půlmega před hlasováním je odsouzeníhodný úplatek; půlmega po hlasování je pochopitelné poděkování správně hlasujícím poslancům za jejich odpovědnou práci, proti němuž nelze mít ani to nejmenší. Poslancové přece hlasovali nepodplaceni a dokonce proti příkazu Straby - tudíž zaručeně podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Jestli jim to poděkování někdo přislíbil předem, před hlasováním - ale přece byste od poslanců nečekali jednání tak směšně pošetilé jako hlasování pod pouhým příslibem onoho úplatku, pardon poděkování - co kdyby potom s tím poděkováním cukli?

M. Prokop 4.6.2016 20:32

Výborný článek na téma různých zákazů a příkazů

“Černá komedie zákonných opatření”

Přes Googla ho lze najít na PressReaderu.

H. Gene 4.6.2016 12:54

Nesmysl.

O ANO včetně lídra si nemyslím nic dobrého. NIC.

Ale "protikuřácký zákon" po zavedení "kuřáren" není protikuřácký zákon. Nedivím se, že to smetli. Bylo to absurdní.

M. Prokop 4.6.2016 15:08

Re: Nesmysl.

On je to nesmysl od začátku.

Každý si může vybrat, zda vleze do kuřácké nebo nekuřácké.

Jen dobroserové si nedají pokoj.

H. Gene 4.6.2016 15:46

Re: Nesmysl.

Každý si může vybrat i kuřácký a nekuřácký autobus. Co kuřáckou a nekuřáckou nemocnici? Školu?

M. Prokop 4.6.2016 16:31

Re: Nesmysl.

Autobusy zde ne (jinde ano), ale ve vlacích to šlo. I s nemocnicemi by to šlo. Kouření na chodbách ČVUT mám ještě v živé paměti. Lidstvo nevyhynulo.

Ovšem dobroserové chtějí svobodu jen pro sebe.

J. Jurax 5.6.2016 1:39

Re: Nesmysl.

No jo, pamatuji i, že pan docent při zkoušce z pravděpodobnosti velebně báňal Startky, takže místnost po delším zkoušení nabyla vzezření útulné putyky; vida mou rozechvělost, povolil mi zapálit si vlastní BT; a když přicházíval do posluchárny, ve dveřích si dal posledního čouda a vajgla elegantně odhodil do prvních lavic posluchárny ...

J. Jurax 5.6.2016 1:32

Re: Nesmysl.

Absurdní je ovšem celý protikuřácký zákon.

Dobroserové nechť se neséřou do věcí, po nich je jim kulové.

Z. Lapil 4.6.2016 12:12

Nihil novi sub sole

Wericha znáte? U nás svišťů se pořád nesmí něco říkat. Proto my svišti pořád děláme "uííí".

Ve skutečnosti to celé znamená, že už ani nepovažují za potřebné nám "poctivě" lhát, majíce nás buď za blby, nebo, pregnantně vyjádřeno, u p`dele. Nevím, co z toho je horší.

J. Fleiszner 4.6.2016 10:30

Kouření je legální aktivita

Kouření je legální aktivita. Není tedy důvod zakazovat podnik ve kterém ji chtějí lidé provozovat. Příští rok by mohlo nějakého idiota napadnout, že se zakáže v hospodách pít alkohol. Chápal bych snahu lidi přesvědčit, aby kouřit přestali (raději vůbec nezačali). Pak jsem četl spoustu neuvěřitelně hloupých názorů. Několik napíšu:

V hospodách by se nemělo kouřit, protože v okolí mého bydliště není žádná nekuřácká hospoda (nárokuje si PRÁVO na nekuřáckou hospodu). Vadí mi, že smrdím kouřem, když jdu z hospody domů (debil, co leze kam nemusí a vadím mu to). V letadle se taky nekouří (bez komentáře).

H. Gene 4.6.2016 12:42

Re: Kouření je legální aktivita

Proč je v letadle se taky nekouří bez komentáře? Zavedl byste koužení v letadlech?

M. Prokop 4.6.2016 15:09

Re: Kouření je legální aktivita

Pokud lze jednotlivé části oddělit, proč ne?

H. Gene 4.6.2016 15:38

Re: Kouření je legální aktivita

To je teorie. Ze "stavebně oddělené" nekuřácké části přijdeš domů nahulenej.

M. Prokop 4.6.2016 16:33

Re: Kouření je legální aktivita

Pak je řešení udělat to stavební oddělení a vzduchotechniku (tu hlavně) pořádně.

H. Gene 4.6.2016 15:40

Re: Kouření je legální aktivita

Navíc, proč oddělovat? Na nekuřácké letadlo přece taky nemusí být nárok a každý ať si vybere a svobodně podníká.

M. Prokop 4.6.2016 16:34

Re: Kouření je legální aktivita

Jistě, kuřácké a nekuřácké letadlo by také bylo řešení. "Připoutejte se a nekuřte" také ještě pamatuji, při vzletu a přistání.

J. Jurax 5.6.2016 1:43

Re: Kouření je legální aktivita

No, kdysi bývalo kouření i v letadlech povoleno - podívejte se na starší filmy :-) ... nesmělo se kouřit jen při startu a přistání, což oznamovala slušivá svítící cedulka No smoking ... takže klidně zavedl ...

V. Kolman 5.6.2016 12:05

Re: Kouření je legální aktivita

Já bych se pane Juraxi s těmi zapálenými cigaretami v letadle neukvapoval. Domyslete to do důsledků. Třeba: Neočekávané nouzové přistání "na břicho". Na rozsvěcení nějakých nápisů nemají piloti čas a kuřitelé si nějakého nápisu v mezní situaci a rozčílení beztak nevšimnou. Porušená palivová nádrž i trup eroplánu, palivo (v dřívějších dobách pístových motorů = letecký benzin!) rozlévajíci se po VPD a do toho ve všeobecném zmatku vypadlý doutnající čvaňhák.........

Na druhou stranu, i na palubě vodíkem plněné vzducholodi (tuším "Hindenburg") byly pro potřeby gentlemanů a dam zřízeny kuřárny :-)). Nakonec ale ta nešťastná vzducholoď při přistávání v Lakehurstu(?), stejně, i když patrně z jiných důvodů (údajně výboj statické elektřiny), shořela.

M. Prokop 5.6.2016 20:49

Re: Kouření je legální aktivita

Domyslet možno, ale ono to bylo a fungovalo.

J. Schwarz 5.6.2016 21:41

Re: Kouření je legální aktivita

Uvedl jste opravdu kuriózní příklad s tím přistáním "na břicho" kdy posádka ani nemá čas na nezvyklý manévr upozornit cestující aby típli žvára... Co je podle vás start a přistání? Jen ten časový úsek, kdy letadlo není výš než 20 m nad zemí nebo než dostoupá do letové výšky?

J. Jurax 6.6.2016 19:02

Re: Kouření je legální aktivita

No, ad neočekávané přistání na břícho - zamyslete se: při startu a přistání se nekouří a jedině tam hrozí opravdu neočekávané přistání na břicho. Jinak případné přistání na břicho nemůže z principu být zcela neočekávané.

A ještě - pokud jsou při havárii porušeny nádrže a prýští z nich palivo, netřeba čvaňháku. K zapálení paliva nebo lépe jeho par je k dispozici dostatek zdrojů - horké součástí motorů, porušená a jiskřící elektrická instalace, rozpálené kotouče brzd podvozku, byl-li vysunut a brzdilo se nebo teplo vznikající třením masy desítek tun o zem; a to jsem jistě mnohé zapomněl. A samozřejmě taky požár na palubě, jenž byl primární příčinou nouzového přistání :-)

A ano, jaksi oficiální teorii zkázy Hindeburgu v Lakehurstu byl únik vodíku způsobený proražením jednoho z balonetů prasklou výztuhou nosné konstrukce vztlakového tělesa při průletu bouřkou, jež tuto konstrukci vystavila velkému namáhání. Plyn unikal z balonetu pod vnější plášť, kde se vzduchem tvořil třaskavou směs; ta byla zapálena výbojem statické elektřiny, když se zvlhlá a tudíž vodivá kotevní lana dotkla země. Tolik ve stručnosti; arciť ovšem všelikých teorií od reálných po fantaskní byly vysloveny tucty.

Kuřárnu na Hindenburgu samozřejmě měli; vodík je plyn lehčí vzduchu a tudíž by se obtížně dostával z balonetů do kabin umístěných pod nimi (mohl tam samozřejmě být "nafoukán" tlakem vzduchu při nějaké poruše), nicméně tohle zas takové riziko nebylo; navíc v kuřárně byl udržován o něco vyšší tlak a měla plynotěsné dveře. Spíš šlo o obecné riziko požáru v kabinách etc. - cestující tam z principu nebyli pod stálým dohledem jako v kabině letadla, kde se není kam schovat a nepozorností zapálit vyjma toalet.

P. Khail 4.6.2016 16:23

Re: Kouření je legální aktivita

I pití alkoholu je legální aktivita a přesto je leckde zakázáno.

M. Prokop 4.6.2016 16:35

Re: Kouření je legální aktivita

A je to správně?

P. Khail 4.6.2016 16:50

Re: Kouření je legální aktivita

Třeba to záleží na úhlu pohledu, když vám opilý řidič zabije autem příbuzného, jak to uvidíte?

M. Koutný 4.6.2016 17:53

Re: Kouření je legální aktivita

pletete si pojmy s průjmy. Opilý řidič ohrožuje lidi, kteří si kontakt s ním nevybrali (pokud si tedy dobrovolně a vědomně nesedli k němu do vozu). Nemůžu si říct: "Tudu nepojedu, řítí se tu opilec." Do kuřácké hospody vstupujete dobrovolně a když se vám to nelíbí, můžete kdykoli odejít (samozřejmě po zaplacení).

Z tohoto pohledu lze respektovat třeba i zákaz telefonování za volantem. Stejně tak chápu zákaz kouření na ZŠ nebo na úřadech, kam občan vstupuje, neb musí. Navíc pokud je stát vlastníkem nemovitosti, ať si rozhoduje o režimu ve svém majetku. Ale hospoda je soukromý prostor a nikdo mě nenutí do ní chodit.

P. Khail 4.6.2016 19:59

Re: Kouření je legální aktivita

Jste schopen sledovat vlákno diskuze, máte problém s porozuměním psanému textu nebo jen tak exhibujete? Četl jste příspěvek na který reaguji? To je totiž důležité, víme?