16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

EVROPA: Připomínka k 4. září

Kouknu na kalendář a helemese, my máme čtvrtého září. Kdyby si někdo hned nevzpomněl, jak významné výročí připadá na ten den, napomohu jeho paměti: přesně vloni, čtvrtého září 2015, otevřela paní kancléřka Angela Merkel za doprovodu mezitím už legendární věty Wir schaffen das.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 5.9.2016 23:37

Škoda, že doba pokročila

tak daleko, že veřejně podat psychologický obraz té paní Merkel by bylo nebezpečné, aspoň jeden známý si to myslí a jistě nejen on. Přitom ty koutky úst dolů, ten výraz obličeje, ten její pohled k tomu přímo svádějí. Ale i prostý občan poznal v životě ženy, které se jí v něčem podobaly a podobají-li se v jednom, není nepravděpodobné, že i v druhém. Ano, ty šéfky sekernice, kterých se každých bál a přitom byl rád, že tam jsou. Ač blbky, dokázaly drsnou silou a řevem zvítězit tam, kde jemná mužská diplomacie selhala, a přitom byly natolik soudné, že se nepletly do věcí, kterým nerozuměly. Teď mluvím o projekčních a technických kancelářích. Prostý čtenář už je z těch konspiračních teorií tak zpitomělý, že pomíjí vysvětlení nejprostší, totiž že je skutečně hloupá a zpitá mocí. Otázka je, jak se taková figura mohla dostat tak vysoko.

Ten rozpad SSSR, pořád se k tomu musím vracet, to přece nebyl přirozený proces. NKVD, KGB, GRU, taková tradice, takové zkušenosti, výkvět sovětské myšlenkové elity, a takhle si pod sebou podříznout větev? Teď by se úvaha mohla rozkošatit do desítek výhonků, ale zkusme se přidržet hlavní linie, poznáme-li ji. SSSR padl v době, kdy o směřování Západu bylo rozhodnuto. Desítky let trvající indoktrinace, naočkování zrůdného umění, zrůdné hudby, mravní a morální rozvrat, to vše, co dnes jako bažina pohltilo Západ, bylo už tehdy v nezadržitelném rozpuku a čekalo jen na to, až odejdou staré generace. Předešleme, že pan president Putin vidí příčiny a souvislosti jinak než bude dále uvedeno. Mimochodem, proč nám ta ruská propaganda aspoň nepřekládá jeho řeči a projevy a proč to nepatrně co přeloží, má tak ubohou jazykovou úroveň, proč si chudák čtenář musí obnovovat ruštinu? Jisté je, že v SSSR zvítězila idea komunismu leninsko-stalinského, na Západ byla ale implantována idea marxisticko-trockistická. Bylo to ze sovětských peněz, kdyby chtěli, byl by tam ten lenin-stalin taky.

J. Kraus 5.9.2016 23:40

pokračování 1

Tedy idea samostatných národních států, žijících v blahu komunismu, oproti idei permanentní světové revoluce a zrušení států i národů. Další mimochodem, Stalin nezaměnil internacionalismus za vlastenectví náhle po německé agresi, jak se teď píše, to vlastenectví tam bylo, soudě podle předválečné sovětské populární hudby (mají to všechno, tisíce mp3, na internetu), dávno předtím. Odstátnělý a odnárodnělý Západ, jehož dělnická třída selhala, se měl zničit a pohřbít sám, národní státy jako přirozené útvary ale zůstanou. Co plánovalo po roce 1990 samostatné Rusko bůh suď, něco se asi nepovedlo podle plánu a teď jim jde o život. Ale při troše dobré vůle a mírně ozářeni Pavědou buďme vděčni, že tam za těmi horami a lesy jsou. Třeba i nám půjde o život.

Co chtějí a v reálu provádějí západní elity, vidí už i malé dítě. Permanentní světová revoluce a zrušení států i národů, jak jim bylo naočkováno. Pan president Gauck to říká upřímně. V Americe už jsou vzrušeni pachem krve. Ano, to jsou jen figury, ale kde jsou globalisté, dnešní skuteční hybatelé, kde byli v roce 1990? Měli bychom se především na ně podívat, kdo má odvahu, ať to udělá.

Je jeden velký rozdíl mezi původními trockisty a jejich západními následovníky, a to je vztah k armádě. I zde tušíme někdejší sovětskou indoktrinaci, naočkování mírotvorstvím. Trockij byl vrchní velitel vítězných bolševických armád. K boji, i k tomu za zrušení států a národů, ale musejí být dva. USA to dělají dobře, systematicky rozdražďují okolí Evropy. V ní ale odhodlání a odvahu k boji, radost z boje vidíme pouze na straně nábožensky semknutých mas a to se stupňuje, jak druhá strana ustupuje a vyklízí pole. Zároveň roste pohrdání impotentním zbabělcem, který dokonce trestá své poddané, kteří by se snad chtěli bránit. Zde by Trockij jistě tvrdě zasáhl. Chceš revoluci, nech téci krev. Ale možná jsou to skutečně jen nainstalovaní hlupáci zpití mocí, kteří nedohlédnou svůj osud.

J. Kraus 5.9.2016 23:43

pokračování 2

V jakém stavu jsou dnešní západoevropské armády? Soudě podle tabulek, je to i přes všechny minulé škrty síla dostatečná, aby během vzájemného vybití všech domácích i přistěhovalých etnik dokázala ochránit elity, které by se pak ve svých regionech staly jakýmisi oligarchy či feudály. Proti tomu ale vypovídají dvě věci. Jednak více či méně skrytá nelibost z armády jako takové, což se projevuje třeba jmenováním osob zcela podřadných a armádě nepřátelských do funkce ministrů války či zpolitisováním vyšších šarží figurami podobného ražení, podstatně více ale o tom vypovídá pohled do tváří vojáků, ať v dokumentech nebo na přehlídce.

Vojáci z první a druhé války nebo z války o Falklandy byli motivováni vlastenecky a měli ještě přirozenou víru ve vyšší moc, která je řídí. Na jejich tvářích je to vidět. Ještě víc sálá ta radostná víra v sebe, ve vyšší moc, v osud, z tváří na obrazech z válek napoleonských nebo té naší v šestašedesátém. Kdo ji nemá, nemůže zvítězit. Pohled do tváří mužů na fotkách, na obrazech i do tváří těch, které jsme ještě mohli poznat osobně, povznáší a zahřívá. Nikoli tak na současné vojáky od Bagdadu i odjinud. I po letech jsou z těch zážitků, jak jeli v Abramsech po dálnici do Bagdadu a místní po stovkách vybíhali proti nim s flintami a kameny, celí vystrašení a tumpachoví. Stále jsou to ale muži, schopní jít do akce. Doslova otřesný je ale pro sběratele vojenských pochodů pohled do tváří lidí v uniformách na vojenských přehlídkách, zvlášť když několik let, poněkud už tím úpadkem znechucen, abstinoval a teď si zpětně pouští třeba La fete nationale, možná už to přejmenovali. Chlapi a ženské promícháni – to aby se v první linii starali napřed o ty ženské, ale budiž - , ale ty výrazy obličejů! Oni se všichni usmívají, asi jak jsou mírumilovní a nemyslí to s tou válkou doopravdy, ale oni se neusmívají, oni se CULÍ!

J. Kraus 5.9.2016 23:46

pokračování 3

A k tomu „vojenská“ hudba, nikoli už hřmící a dunící francouzské pochody, podle některých nejlepší na světě, ale jejich nedomrlé a drásavé parodie. Nevzpomínám si, že bych kdy viděl něco nechutnějšího.

Další kamínek do mosaiky. Angela Merkelová s Theresou May přehlížejí čestnou jednotku Bundeswehru, sestavenou zřejmě se zřetelem na povinné zastoupení menšin. Hudbu vede majorka a zde to evidentně není dotaženo – ženských tam ještě není požadovaná polovina. Zato aranžmá předělaly podle vkusu návštěvnic diskoték. Drží se snad už jen Britové.

Není pravděpodobné, že by takovéhle spolky dokázaly ochránit elity. Opravdu jsou ty elity tak nechápavé, že tohle nevidí? Chtějí nechat vybít všechny a dožít někde v majáku Ptyč ze zásob starých konserv? V majáku Ptyč, kam nějaký dělňas naveze do vstupů několik mixů betonu a pohřbí je navěky? Věřím tomu, že paní Merkel by do nějaké německé Ptyče vlezla. Nastrčil někdo do těch věrchušek největší trouby, aby zkáza byla dokonalá? Někdo, kdo si myslí, že se mu povede to, co se nepovedlo lidem za Hitlerem, kdo hledá nový životní prostor někde za CERNem a potřebuje k tomu co nejvíc záporných emocí, nenávisti, utrpení, krve?

Jinak díky panu Frýbortovi, že minule uvedl jméno toho filmu, tedy Čtyři pírka. Stáhnul jsem si ho a slintal blahem. To, co W.Churchill popisuje tak plasticky, najednou ožilo. Matka dodnes vzpomíná, jak po válce byly v kinech nádherné anglické a americké filmy, ale které to byly, to se dnes zjišťuje těžko. Třeba taková Deanna Durbin, ta je jasná a dá se objednat několik multipacků se všemi jejími filmy, ale na kolik jiných člověk narazí jen náhodou. A objednat nejdou a přes torrent je to většinou předabované natvrdo rusky. Jo, takové věci zajímají už jen nás opozdilé na Východě. Ti staří Britové, ten starý svět, jak to mohlo tak beznadějně zmizet?

A pan Frýbort ať není znepokojen délkou diskusního příspěvku, píšu to spíš kvůli sobě, říká se tomu grafomanství.