Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ROZHOVOR: Posilme české vlastnictví průmyslu!

Kritici i zastánci zapomínají na zásadní důvod zavedení nouzového stavu. Kus svobody totiž v těchto týdnech ztrácíme i proto, že jsme se jí pod záminkou boje s korupcí v minulých letech zříkali.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DB

Bohužel, je to lákavý recept, ale naprosto nereálný za současného stavu věcí.

Snad by pomohlo, kdyby se stávající krize, ke které určitě dojde, prohloubila globálně až na "kost". Následná hluboká katarze společnosti po všech stránkách a začít od píky. Zlo, pýcha a zahálka se nám přemnožily a dobro skomírá v koutě!

0 0
možnosti
Foto

nazory jako nazory. Rad bych se zeptal pani Lipovske na ten detsky porad ve verejnopravi tv.

Kdy to bylo, a na jake stanici ?

zdravim empi

0 0
možnosti
JJ

J58u57r13a 81J53u86r45a27x

7. 4. 2020 19:51

Velmi zdravé názory.

Takže budou, jak je u nás nechvalným zvykem, samozřejmě oslyšeny.

Jen co koronavirus vymizí, entity finančně závislé na dotacích, na složitých ouředních postupech, neprůhlednosti, eurohovadinách etc. a v neposlední řadě na zeleném blbnutí a boji proti kysličníku vyrazí do boje za zachování jim vyhovujícího statu quo. Jsou mocné a vysoko postavené.

0 0
možnosti
MK

Váš optimismus bych chtěl sdílet! Vy byste mohla být z fleku druhým náměstkem.

0 0
možnosti
JN

Hezké odpovědi, se vším souhlasím.

Kéž by se Trikolora dostala do vlády a ovlivňovala politiku tímto směrem.

0 0
možnosti
Foto

Jedna věc je jistá: K "Správná cesta dnes nevede zpět, nýbrž nahoru: k malému, silnému, efektivnímu státu, který bude ..."

nedojde. Nejsou zde na to lidi. A to bohužel ani ti, kdo by takový stát řídili, ale hlavně ti, kdo by to důrazně požadovali.

0 0
možnosti
MK

Existuje jistá naděje,že se to sesype dosebe, imploze. Já si stále myslím že "nás" je víc, ale taky nevim jak to sjednotit.

0 0
možnosti
Foto

Má to hlavu i patu, a proto opozice nechce autorku do rady České televize.

0 0
možnosti
JK

Souhlas, paní Lipovská je skvělá..

0 0
možnosti
RD

Mladá Lipovská se začíná podobat starému Klausovi: Vždycky se nakonec ukáže, že měla pravdu.

0 0
možnosti
JS

To je přece povznášející. Bohužel, bohužel se spíš ukáže, že mnoho lidí - spoluobčanů - hledá lži spíš v Klausových slovech, než ve slovech Babišových a slovech jeho nohsledů, což jedno je.

0 0
možnosti
KB

K českému kapitálu. Drobnost stát má nyní v oblasti telekominikací vyjmečnou možnost jak ovlivnit komu a kolik budeme platit účty za telefonování (a internetování) v mobilu.

Vzpomeňme si, jak jsme nedávno přelaďovali televize a museli si kupovat nové TV (či settopboxy). Měnilo se TV vysílání (už podruhé) a to zejména kvůli tomu, aby se uvolnily frekvence pro mobilní sítě.

Ty se budou prodávat v aukci. Její příprava už běží a je kvůli tomu dost dusno a lobbingu (například odstupil kvůli tomu předseda ČTÚ a pod.)

Je na státu, aby řekl zda chce či neche konkurenci a výrazně nižší ceny pro zákazníky, nebo zda chce ponechat stávající stav, kdy zde máme ceny (zhruba) nejvyšší v Evropě a miliardičky odcházejí do zahraničí (loni jen T-Mobile 5 mld).

Pravidla jsou zcela v rukou státu a bylo by fajn, kdyby se z toho udělalo politikum podařilo se stávající kartel rozbít (nový operátor, povinný národní roaming, možností je více).

0 0
možnosti
JJ

J37u83r16a 29J30u31r56a51x

7. 4. 2020 20:01

Pravidla jsou zcela v rukou státu a jde o velké prachy. Takže si moc nedělejte iluze. Za stát rozhodují jenom lidé ...

0 0
možnosti
Foto

Bravo paní Lipovská. Pravdivě, střízlivě, slušně a srozumitelně snad pro každého. Díky

"Mnohem důležitější než konkrétní číslo je směřování našeho hospodářství: den poté, po skončení koronavirové krize, se budeme muset rozhodnout, zda skutečně chceme jít zpět před pátek 13. března 2020, tedy zda budeme usilovně obnovovat vysoce neefektivní stát založený na grantech, dluzích, dotacích, známostní ekonomice, tisku peněz, diktátu velkých korporací a poslušnosti vůči Unii. Já se vracet nechci. Správná cesta dnes nevede zpět, nýbrž nahoru: k malému, silnému, efektivnímu státu, který bude vymáhat dodržování smluv, chránit soukromé vlastnictví, vytvoří rovné podmínky pro malé

i velké, české i zahraniční, nebude jedny znevýhodňovat tím, že zvýhodnil druhé, nebude ničit a brzdit ekonomiku udělováním dotací vyplácených z peněz daňových poplatníků, bude se na mezinárodních jednáních chovat jako suverén a tvrdý byznysmen, nikoli jako poslušný školáček. S jistotou tak dnes můžeme tvrdit jediné: takovéto znovu nalezené sebevědomí se nebude líbit leckomu z těch, kvůli kterým dnes naši zdravotníci pracují bez ochranných pomůcek. Jenže éra po koronaviru už nebude patřit jim".

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz