Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ROZHOVOR: Kam ti lidé na tak zvrhlé nápady chodí?

Proč tak nízké sebevědomí, že bychom o Británii měli mluvit jako o „první vyspělé zemi“, která zvýšila úrokové sazby? My jsme s tím přišli dřív. A my snad ještě nejsme vyspělá země?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

Pikora , ze solidarity k Markétě , šaty dolů !? Co ?

0 0
možnosti
RP

Vcelku slušný článek.

Až na ten blábol o očkování.

Očkování rozhodně zastavuje či omezuje šíření nemoci, protože očkovaný člověk má menší nálož viru a šíří tak vir méně a po znatelně kratší dobu.

A očkování je jednoznačně veřejným zájem, protože očkovaní na rozdíl od neočkovaných stonají doma, s mnohem menší pravděpodobností obsazuji jipky na nemocnicích, kde za 2 - 4 dny prakticky vyčerpají všechny prostředky, které stát věnuje na celoživotní uzdravotní péči průměrného člověka. Neboli neočkovní nadměrně ždímají prostředky státu věnované na zdravotnictví a ostatním očkovaným tak kradou jejich peníze, které by se jinak mohly použít na jejich léčení čehokoliv jiného.

Neboli kdyby se všichni už v létě naočkovali, leželo by najipkách sotva pár stovek nemocných s covidem , nemocnice by nemusely předělávat jiná oddělení na covidárny, zdravotníci by na nich nemuseli sloužit přesčasy, zdravotní nemocniční péče by byla úplně normální. Neboli současná vlna, byť ustupující, by nebyla vůbec. A na kontech našich zdravotních pojišťoven by leželoo hezkých pár miliard korun víc než tam nyní leží.

Neboli očkování je rozhodně ve veřejném zájmu.

A divím se, že to autorka, jinak vzdělaná a schopná v ekonomických vědách, tohle nechápe. Stačí s minimálními znalostmi statistiky a matematiky zasednout nad daty... Asi v případě covidu existuje náhlé selektivní zblbnutí...

0 0
možnosti

Tak nad těmi daty zasedněte.

A mimochodem podle stejně logiky, podle které chcete nařídit očkování, byste měl ihned zakázat kouření, nezdravé stravování, ....

0 0
možnosti
JK

J73o41s37e15f 41K20r13a79u16s

22. 12. 2021 11:11

"...čím vyšší inflace, tím rychlejší umazávání dluhů..." Opravdu? V nějakém románu od Fallady nebo Remarque-a jsem četl, že během německé inflace lichváři půjčovali na úrok zvyšovaný o budoucí inflaci. Dlužník pak místo cca tisíce marek splácel několik milionů. Myslím, že klausuli v tomhle smyslu dávají banky do smluv slále. Ale když stát půjčuje sám sobě, bylo by to asi sebevražedné. Bude tedy občan splácet dluh navýšený o inflaci, zatímco stát a zřejmě i nadnárodní koncerny pouze v nominálních hodnotách?

0 0
možnosti
PD

V románech najdete ledacos, ale to rychlejší umazávání se týká hlavně dluhů, nadělaných před rozpoutání inflace. A těch je většina.

0 0
možnosti
PD

Ta víra v imunizaci po prodělání covidu, mnohem vyšší než po očkování, je poněkud naivní, ale jinak souhlas.

0 0
možnosti
JH

Dopustil jste se, pane Diviši, nezdůvodnitelné generalizace.

Naivní jste zřejmě vy.

0 0
možnosti
JN

Optimismus prezidenta Hospodářské komory bych chtěl mít. Vlastně nechtěl, považuji ho za hloupost. Obrovské dluhy, inflace snižující koupěschopnost, energetická krize, Zelený úděl, elektroauta, covid - nic z toho mu zřejmě nevadí, předpokládá rychlý růst. Nějak netuším, co ho k optimismu vede.

0 0
možnosti
RL

Že z nuly se potom roste rychle. :-/

0 0
možnosti
Foto

S tou ekonomickou vzdělaností je to u Pirátů slabší. Zatím moc nebodují ani v informatice, ačkoliv se pasují na tzv. ajťáky.

0 0
možnosti
RL

Jo jo, dneska je ajťák každý, kdo umí zapnout počítač a najít seznam.cz. ;-D

0 0
možnosti
JJ

J96i11ř55í 66J30o47h28n

22. 12. 2021 8:45

Odpovím autorce na otázku v titulku: vedení Evropské unie a USA infiltrovali agenti nějakého geopolitického soupeře. Všechny ty MultiMusliKultiBlmWokeMeetooGenderLgbtxGreendealPolitkorektní nesmysly jsou velmi úspěšné projekty skutečné hybridní války. Po každém takovém "projektu" se jistě někde v dálce připíjí rýžovým vínem, šampaňským, whiskou nebo vodkou.

0 0
možnosti
VC

Co se týká inflace a energií, tam souhlas. Pro ukázku zbrklosti zelených. Nedávno zjistili že při distrubuci zemního plynu, zapalování vrtů dochází k únikům například metanu a vypadá to tak, že uhlí a plyn mají nakonec při stejné energii podíl na skleníkových plynech přibližně stejný. Kolik asi stojí závislost na ruském plynu, zbrklé likvidování domácích dolů a budování plynových elektráren?!

Bohužel v tématu covidu souhlasit nemůžu. Pro tyhlety dogmatické liberály je bohužel typické, že jsou uzavřeni sami v sobě a nechápou lidskou vzájemnost. Pokud je pravděpodobnost, že neočkovaný člověk skončí na JIP ca 4 násobná, možná větší, a podobně snad v nemocnici, je snad jasné že nemocnicím lze ulehčit. Taky je jasné že když se člověk rychleji léčí míň nemoc šíří.

Tito lidé nechápou že neočkovaní většinou v ohrožení nezemřou doma a zaplní nemocnice. Nedovedou se vžít do pozice sestřiček, které už jsou za hranou, lidí kteří nemohou řešit svoje zdravotní problémy pro přeplněné nemocnice, nechápou starosti skutečných lidí.

Realita u nás smrtelníků je prostě jiná. Z posledních dvou týdnů a mého okolí, kamarád mého kamaráda 50ník sportovec, neočkovaný - smrt na covid, kamarádka, sestřička, věk ani ne 30 let, vyhořelá, končí od ledna ve zdravotnictví, a nikdy se nehodlá vracet......

Pro povinné očkování nejsem, někomu to opravdu nesedí, ale ať si tito liberálové nenalhávají, že epidemie je věc jednotlivce. Kašlou na všechno a všechny, především na lidskou vzájemnost.

0 0
možnosti

Byl byste Vy osobně ochoten garantovat každému k očkování donucenému, že mu budete z vlastní kapsy kompenzovat případné následky očkování?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz