28.11.2022 | Svátek má René


Diskuse k článku

NĚMECKÝ KANCLÉŘ: „Nemáme v úmyslu střílet na demonstranty“

Sousední Německo, které si chtělo bojem proti oxidu uhlíku v zájmu údajné záchrany planety před klimatickou změnou vylepšit image poznamenanou zrůdnou nacistickou Třetí říší, sevřely důsledky zelené politiky doslova do kleští neslýchaných cen elektřiny a plynu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 1.9.2022 20:12

Oni ti Němci jsou stádním typem. Dominantní beran zabečí, a všici soukmenovci budou auf. Kaprál z Braunau am In svým charismem uspěl (naši sudetští spoluobčané zblbli, a začali vyřvávat "Heim ins Reich", kteréhož dobrodinní jejich přání, se jim dostalo v míře přiměřené po 1945), nu a máme tu opakující se historii. Jukněte na analogie, nebudu komentovat.

P. Brich 1.9.2022 19:22

"Sousední Německo, které si chtělo bojem proti oxidu uhlíku v zájmu údajné záchrany planety před klimatickou změnou vylepšit image poznamenanou zrůdnou nacistickou Třetí říší, ..." - Naopak to je pokračování Třetí říše jinými prostředky!!;-€EU;-O

A tady to dokládáte: "Otázkou je, nakolik by nám partneři v EU „osladili“ cenu 100% dováženého zemního plynu. Řekněme si však upřímně, tohle Němci těžko skousnou, když by nakonec všechny náklady na svou duální energetiku složenou z dotovaných solárů, větrníků a záložních elektráren s kapacitními platbami na plyn či uhlí měli platit sami."

D. Bowman 1.9.2022 15:15

Zanedbává se vliv sociopatických frakcí, které v Ekonomickém Armagedonu vidí příležitost jak očistit Západ od toxické maskuliny, bělošství, kapitalismu a republikanismu a subsidiarity.

Tyto frakce se můžou zdát jako okrajové ale za nimi stojí skutečná síla....

Plány Davosáků hovoří jasně. Využít krizi k přetvoření Západu na China-light (Great Reset, Build Back Better) tj. direktivně/centrálně řízený moloch, který nelze nazvat jinak než NeoFeudalismus. Poprvé nastíněny v díle Praktický Idealismus apod. od pana Kalergiho...jehož cenu si pupíci rozdávaj do teď.

Do demonstrantů nebude střílet německá policie. Antifa prostě dostane volné pole působnosti, jako v USA, v uplynulých letech. A kdo se demošky zůčastní, bude ztotožněn v médiích, dostane vyhazov a obstavené bankovní účty viz Kanada aj.

Nebo jim zčervenaj CoidPasy jako těm protestujícím v Číně....a nekoupěj si ani jízdenku.

V. Machálková 1.9.2022 14:51

Doplním pana F. De Winter z času 9.44, kde popisuje dnešní Německo.

Dnes německá ministryně zahraničí řekla:

/Německá/ vláda stojí na straně Ukrajiny, a je jí jedno, co si o tom její voliči myslí.

Bez komentáře.

H. Lukešová 1.9.2022 15:41

No a v dalších volbách Němci stejně zvolí ty samé strany (CDU, SPD, Zelené, Levici), takže Němci třeba remcají, ale budou volit úplně stejně, takže politika v Německu bude stejná. Strana mimo mainstream mimo AfD nebude mít víc než 12%, takže se ani nemůže nic změnit.

D. Laurencikova 2.9.2022 11:54

Mate bohuzel absolutni pravdu. Nejlepe to vystihl volebni plakat Republikanu, tusim z roku 2014. Byly na nem pod sebou vyfoceny 4 barevne zadnice, cerna, cervena, zluta a zelena s napisem: "Welchen Arsch wählen Sie denn diesmal?" (kterou p*del si zvolite tentokrat?) To znamena, ze se voli porad ty sama a je jedno, ktera ma vic hlasu a ktera min. Na politickem smeru to nic nemeni. Tenkrat AfD jeste nebyla v parlamente, byla teprve rok stara.

Republikany zklikvidovaly etablovane strany a "civilni spolecnost" ruznymi narcenimi z "pravicoveho extremismu" a kriminalizovanim, take samozrejme pozorovanim Uradu na ochranu ustavy, jak delaji ted AfD. Po desiti letech tahanic byli nakonec Republikani od vsech obvineni osvobozeni, ale strana byla uz znicena. Ukol splnen!

H. Lukešová 1.9.2022 14:24

Poláci chtějí za miliony svých povražděných občanů a zničenou zemi ze strany nacistů odškodnění od Německa ve výši přepočtu na naše peníze 32,2 bilionu korun. A dobře dělají.

M. Vaněk 1.9.2022 14:47

To my máme smolíka: díky lháři a vlastizrádci havlovi jsme se podpisem pod tzv. českoněmeckou Smlouvu o "usmíření" "dobrovolně" vzdali cca 350 mld., které nám dlužili.

L. Novák 1.9.2022 15:12

Tobě, zapouzdřený ;-O komouši, nikdo nic nedluží. Ty bys měl naopak platit ostatním za podporu zločineckého komunistického totalitního režimu, který milionům občanů zničil život a mnoho jich zavraždil... Rv

M. Vaněk 1.9.2022 23:11

Máte-li na mysli tento režim, který jste přesně popsal, musím s vámi naprosto, ač nerad, souhlasit - založili ho bývalí vyhození komunisté a práskači, zničili milionům občanů život, a mnohým ho i vzali.

L. Novák 2.9.2022 17:49

LŽEŠ!!!

P. Pepax 1.9.2022 15:13

Polsko Německé vztahy se blíží k bodu mrazu, budou taky požadavky na reparace od Německa za násilné prosazování Green dealu?

P. Molík 1.9.2022 13:14

Německá náchylnost k poslušnosti vymáhané budováním stále více sofistikovaně příkaznických režimů (v časové posloupnosti) a též nakažlivá přenosnost této poslušnosti v duchu atavismů prušácké disciplinovanosti má opět velikášské ambice ovládnout celou Evropu, tentokrát ovládnout kompletně všechno, tedy i myšlení Evropanů. Lze pochopit, že tyto německé ambice imponují lidem typu Fialy či Rakušana, ale to je asi tak vše, pokud jde o méně chápavé politiky typu Fialy či Rakušana, neboť zaplaťbůh se postupně tvoří stále větší množina odpůrců budování polistopadové diktatury, která byla odstartována ve jménu nesestřelitelných argumentů v podobě opatření na ochranu zdraví, a to zejména zákazem kouření v hospodách. Nikoliv náhodou začali utahovat opratě zákazem kouření v hospodách, což bylo vzkazem pro ty svobodomilovné občany, kteří by se chtěli jakkoliv odchýlit od nastoupené linie budování polistopadové diktatury. Zákaz kouření byl prubířským kamenem schopnosti odolat zvlčilosti nové polistopadové elity. Lidé naopak jásavě přijímali každý nový zákaz a omezující příkaz, jako by byli uhranuti.

D. Bowman 1.9.2022 15:28

Všeobecné volební právo nevyhnutelně končí Totalitou neb většina lidí touží po přenesení odpovědnosti na ostatní skrze stát. A i ti zodpovědní mají zhusta potřebu kontrolovat ostatní.

Málokdo je zároveň zodpovědný a neustrašený. A ještě míň to dokáže přetavit v nějaké alespoň trošku efektivní hnutí (max. 14% populace, a to především mužské)

Strom svobody se musí čas od času zalejt...... tj. korekce nevyhnutelně přichází neb bez svobody není prosperity - ekonomické ani duševní.

M. Moser 1.9.2022 13:11

Jen technicky ta cena není v absolutní hodnotě (nikdo neplatí v reálu 13 kč/kWh), ale přepočtem na paritu kupní síly (to ale nic nemění na podstatě článku a vlastně to znamená, že nejen že máme drahou elektřinu, ale ještě málo vyděláváme):

Pražané platí po přepočtu dle parity kupní síly měny za elektřinu nejvyšší cenu v celé Evropě. Index zahrnuje nejen země EU, ale také státy jako Švýcarsko, Norsko, nebo dokonce Rusko.

Pražané podle studie platili v červenci v paritě kupní síly měny zhruba 52 eurocentů za kilowatthodinu (viz graf níže). To je zhruba dvakrát více, než kolik platí obyvatelé Bratislavy a přibližně třikrát více v porovnání s náklady obyvatel Budapešti či Moskvy.

D. Bowman 1.9.2022 15:32

Eon festival světel asi za to stojí. Nebo to snad proudí do Karibiku nebo na důchody?

M. Moser 1.9.2022 17:48

Asi nerozumím jazyku vašeho kmene.

J. Urban 1.9.2022 12:38

smutne, pravdive

L. Novák 1.9.2022 11:36

Po pádu z okna nemocnice zemřel vysoce postavený manažer Lukoilu

Moskva - Po pádu z okna nemocnice v Moskvě dnes zemřel vysoce postavený manažer ropného koncernu Lukoil Ravil Maganov. Informovala o tom ruská média, Lukoil zatím úmrtí nekomentoval. 67letý Maganov, který byl viceprezidentem Lukoilu, byl na ošetření v šestém patře moskevské nemocnice. Na internetu se objevily spekulace, že spáchal sebevraždu, tyto informace zatím nikdo nepotvrdil.

Podle některých zdrojů jde již o sedmé podezřelé úmrtí vysoce postaveného ruského manažera jen v letošním roce. Lukoil je druhým největším těžařem ropy v Rusku po státní společnosti Rosněfť. Společnost Lukoil již na začátku března vyzvala k rychlému ukončení války na Ukrajině a stala se tak prvním velkým ruským podnikem, který se proti ruské invazi na Ukrajinu postavil. ...

Putin pořádá defenestrace odpůrců. :-P

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/po-padu-z-okna-nemocnice-zemrel-vysoce-postaveny-manazer-lukoilu/2250499

I. Schlägel 1.9.2022 12:11

Náhoda nebo dezinformace válečných štváčů z volstrýtu. Nebo došel novičok.

L. Novák 1.9.2022 12:13

Váleční štváči z Vólstrýtu tvrdí (ČT24), že letos jich už bylo 14 (oligarchové + vysocí funkcionáři). ;-)

J. Urban 1.9.2022 12:37

Dnes rano vypadnul. Ale TASS psala uz vcera, ze je to sebevrazda.

L. Novák 1.9.2022 15:23

TASS má krátké nohy... :-)

V. Pavelka 1.9.2022 13:59

67 roků už není žádný mladík ? Že, a jestli z těch 14 z věrchušky bylo v podobném věku jako Maganov ? celkem přirozená výměna starých lidí !A jestli si dopřávali ? Tak co ! U Putina který nekouří a nepije a žije zdravým způsobem života se Šmoulové ze západu načekají ? EU;-(;-O;-€:-)

F. Navrátil 1.9.2022 15:11

Pane Nováku, z vyjádření Lukoilu ke konfliktu na Ukrajině jste zapomněl citovat celé prohlášení, které zní:"„Vyslovujeme se pro rychlé zastavení ozbrojeného konfliktu a plně podporujeme jeho řešení prostřednictvím vyjednávání a diplomatických prostředků.“ To jsou přesně slova, za které by od některých válkychtivých diskutujících schytal vodopád vulgárních urážek. Je to však rozumný názor: Neválčít, ale jednat!

L. Novák 1.9.2022 15:21

To jsou jenom oficiální úřední bláboly. Každému, kdo nemá místo mozku fekálie (to správné slovo nepustila místní cenzura), je jasné, že s válečným zločincem a masovým vrahem Putinem nemá žádné vyjednávání smysl, pokud se jeho protistrana nechce stát podřízenou gubernií totalitně-bolševického Ruského impéria.

L. Zídek 1.9.2022 10:36

Svou humánností jsou Němci známí od nepaměti a tak "nemají v úmyslu" střílet demonstranty. Jako vždy se také rádi a solidárně podělí o placení svých účtů se svými východními koloniemi.

M. Sedláček 1.9.2022 13:45

A kdyby to měli v úmyslu, stejně by to nepřiznali. Tak jako kdysi náckové dopředu nehlásili vraždění podlidí nebo komouši u nás znárodňování. ;-D

J. Vintr 1.9.2022 10:29

Existuje velmi snadné řešení problémů s cenami plynu a elektřiny. Dohodnout přímé dodávky plynu z Ruska přes plynovod z Turecka, z nějž ho odebírá i Maďarsko. Pak by nás Němci nemohli vydírat a bylo by možné se klidně vykašlat na obludně nesmyslný nákup naší elektřiny přes německou burzu. To, že to Fiala neudělá, jej činí osobně zodpovědného za všechny následky šílených cen plynu a elektřiny. Lidé by si tohle měli uvědomit.

L. Novák 1.9.2022 11:37

Ještě blbější, než jsme doufali... :-P Pozdravuj u výplaty Putina.