Neděle 7. prosince 2025, svátek má Ambrož, Benjamin
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

NĚMECKÝ KANCLÉŘ: „Nemáme v úmyslu střílet na demonstranty“

Sousední Německo, které si chtělo bojem proti oxidu uhlíku v zájmu údajné záchrany planety před klimatickou změnou vylepšit image poznamenanou zrůdnou nacistickou Třetí říší, sevřely důsledky zelené politiky doslova do kleští neslýchaných cen elektřiny a plynu.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

JV

J95a34n 78V68i57n35t84r

1. 9. 2022 10:29

Existuje velmi snadné řešení problémů s cenami plynu a elektřiny. Dohodnout přímé dodávky plynu z Ruska přes plynovod z Turecka, z nějž ho odebírá i Maďarsko. Pak by nás Němci nemohli vydírat a bylo by možné se klidně vykašlat na obludně nesmyslný nákup naší elektřiny přes německou burzu. To, že to Fiala neudělá, jej činí osobně zodpovědného za všechny následky šílených cen plynu a elektřiny. Lidé by si tohle měli uvědomit.

0 0
možnosti
LN

Ještě blbější, než jsme doufali... :-P Pozdravuj u výplaty Putina.

0 0
možnosti
MV

Stručně řečeno, do těchto problémů nás zatáhla zcela chybná energetická politika ekomagorů v Bruselu a Berlíně.

Teď bude Leyenová kdákat něco o změně, kterou pochopitelně myslí nějaké kosmetické úpravy.

Kapři si vlastní rybník nevypustí. :-)

0 0
možnosti
MV

Ale kdepak - do těchto problémů nás zatáhli slouhové a vlaatizrádci jako byl havel, klaus, zemen, tošovský a vlastně skoro celá polistopadová garnitura nýmandů, kteří místo aby konali ve prospěch ČR, dělali politiku vstřícnou vůči zodějům a podvodníkům nejen z EU.

0 0
možnosti
FZ

Kdepak ti stanaři toho síkelu asi vyšťourali, že dostal takovou důvěru? Po intermezzu s vyšťouráním mlejnka a halasným zašťouráním do rozvědky si nemůžeme dělat iluze. V první řadě šlo o pašalík, v druhé o prachy a občan to měl akorát platit. Rakušák přece nemůže za to, že ůnijni stále zelení nekompetenti rozšťourali energetiku a putínek nás teď svou válkou může snadno vydírat. Sama merklice mu k tomu umetala cestičku. A ódéesák fialka se v tom plácá a pořádně nešéfuje ani vládě, a už ani vlastní partaji, které valem ubývají hlasy. Rakušák mu právě parádně namydlil schody a nikdo neví, kam až dopadne. Momentálně se vládne samospádem a čekáním na godoty. Pětikolka se shodne akorát na tom, že za to může babiš.

0 0
možnosti
FDW

Pro člověka, který v Německu nežije anebo tamní dění detailně nesleduje, je skoro nepředstavitelné, do jakého stupně bylo v éře Merkelové zglajchšaltováno.

Mluvíme tu o zemi, v níž je kontrarozvědka nasazena do boje proti politické konkurenci (AfD) a ředitel služby, který se na této stigmatizaci opozice nechtěl podílet, byl vyhozen. Mluvíme o zemi, v níž jsou protivládní mítinky občas znemožňovány ve zvláštní symbióze policie a Antify, která i protesty proti nošení roušek považuje za projev fašismu. S Antifou spřízněné nevládky přitom dostávají státní granty na „boj s pravicí“.

Mluvíme o zemi, v níž se herci, kteří společně vystoupili proti lockdownu, dočkali výzvy televizního radního a politika SPD, aby jim státní divadla a veřejnoprávní televize vypověděly smlouvy (asi třetina umělců odvolala). Mluvíme o zemi, v níž je dirigentovi světové úrovně Christianu Thielemannovi v Drážďanech ukončena smlouva za to, že neprojevoval politickou uvědomělost.

Mluvíme o zemi, jejíž nejpopulárnější satirik, hvězda veřejnoprávní ZDF Jan Böhmermann, zesměšňuje výlučně odpadlíky od hlavního proudu a sestavuje seznamy kacířů, jimž by měl být uzavřen veřejný prostor. Mluvíme o zemi, v níž podle studie Allensbachova institutu jen 59 procent obyvatel má odvahu říkat své názory v kruhu přátel a jen 18 procent na veřejnosti.

0 0
možnosti
PK

Jak vystřižené z dob komunismu. To je tragédie.

0 0
možnosti
MV

Německý kancléř nám přijel zvednout mandle a utužit morálku, aby si kolonie BuM nemyslela, že když tu teď máme hentů demokratůru, tak si budeme dělat co chceme... Jinak psát o kašpárkovi fialenském jako o tom, kdo vyzývá EU k něčemu, je stejně komické, jako tvrdit o medvědovi, že nás učí jak se zachovat v kruté zimě...

0 0
možnosti
LN

Už jsme čekali, kdy se tady objeví zapouzdřený komunistický de bil Vaněk ;-O a začne s Putinovou ruskou propagandou...

0 0
možnosti
ZK

"Němci zřejmě rádi zvolí zase politika, který byl solidární s cizinou a své domácí nechal energeticky na holičkách". Nejspíš ironie, Ale když si takové(ho) mohli zvolit Češi, tak proč by nemohli i Němci ? Svět je dnes divný,

0 0
možnosti
PD

Husáka jsme si nezvolili.

0 0
možnosti
KK

Zatím však platí Češi nejvyšší ceny elektřiny v celé Evropě.

Proč ? Protože vrchnost nemá strach o svůj kejhák Strach, že dopadne jako Heydrich.

0 0
možnosti
LN

ČR je v pořadí nejvyšších cen el. energie někdo kolem 4. - 5. místa v EU.

0 0
možnosti
LD

Těm vládním zločincům mohou pomoct jen dobře nabroušené vidle!!!!

0 0
možnosti
KK

S vidlema se přes ochranku nedostaneš !

0 0
možnosti
RP

Tady je vidět, proč je problém, když se populitičtí politici vyvážejí nahoru ke korytům na vlně nenávisti a lživého osočování , jako Pětislepece na Antibabišovi. A nepokoušejí se dostat nahoru svou vlatní prací , znalostmi a kompetencí.

0 0
možnosti
KK

1) Práce je pro ně FUJ !

2) Znalosti a kompetence ? To by museli nějaé mít !!

0 0
možnosti
OM

O67. 54M48.

1. 9. 2022 9:04

Faktická: jak může ministr vnitra ovlivnit, kdo bude ministrem průmyslu a obchodu? (kromě našeptávání premiérovi)

0 0
možnosti
MM

Není to třeba tím, že člověka do čela ministerstva koaličně přiděleného rezortu dosazuje předseda příslušné koaliční strany?. Jména si dosaďte sám.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz