20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

MÉDIA: Křičet je v pořádku (kauza lihovary)

Je to tak obvyklé. Stát způsobí nějaký problém, aby jej pak řešil s šikovností slona v porcelánu a při tom jen tak mimochodem naložil na bedra soukromému sektoru další závaží. Nejinak tomu je v případě lihovarnictví, kde nesmyslně vysoké zdanění vytvořilo lákavou možnost vydělat si v prostředí černého trhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 6.2.2014 15:16

Chucpe je už to,

že pan Klesla, který se psaním pokleslých článků živí druhého kritizuje pokud též napíše o svém problému článek... Co kdyby šel pan Klesla sázet brambory, protože všichni by mohli "řešit své problémy" tak, že by se obrátili na relevantní instituce a psát o čemkoli by se stalo zbytečným...

Š. Hašek 6.2.2014 14:59

Asi tak.

K. Luboš 6.2.2014 13:26

Když zaměstnanec přijde za šéfem s výhradami...

...k podmínkám v jeho firmě, tak se mu celkem logicky dostane odpovědí ve stylu „když se ti to nelíbí, tak můžeš jít“. Takže bych tento osvědčený postup aplikoval i na podnikatele, a to nejenom v lihovarnictví, neboli „když se tito nelíbí, tak nepodnikej.“

P. Papež 6.2.2014 13:34

Re: Když zaměstnanec přijde za šéfem s výhradami...

Není těžké pochopit, že když se zlikviduje střední podnikání v lihovarnictví, hned na jeho místo "naskočí" černý trh s černou výrobou.  Mít všechny lidi předem za zloděje je velmi špatnou normou, nastolovanou parlamentem i EU. Absurdita je hlavně v tom, že o takových opatřeních rozhodují lidé, kteří rozhodně čisté ruce nemají (jak činností do vlastní kapsy či činností pro svoji stranu).

R. Langer 6.2.2014 13:53

Re: Když zaměstnanec přijde za šéfem s výhradami...

Však ano, vždyť pracák je přece pro každého, není-liž pravda, soudruhu Kováři (jaké máš pěkné úderné dělnické jméno)? A vůbec nejlepší zřejmě bude, nebude-li podnikat vůbec nikdo. Potom budou všichni zase stejní chudáci jako ty, soudruhu, a nebude co závidět. Čím se vlastně živíš, jestli bych se prosím mohl zeptat? Abych si mohl udělat alespoň nějakou představu, co se ti líbí, a co ne, soudruhu.

Š. Hašek 6.2.2014 14:54

Re: Když zaměstnanec přijde za šéfem s výhradami...

Ježíši Luboši, tys fakt blbej.

J. Schwarz 6.2.2014 15:18

Re: Když zaměstnanec přijde za šéfem s výhradami...

no, tak já bych to aplikoval i na představitele států... pokud by třeba silnější soused žádal část území či poplatky, mohl by představiteli takového státu doporučit aby svou zemi odstěhoval pokud se mu podobné jednání nelíbí...

L. Novák 8.2.2014 6:41

Re: Když zaměstnanec přijde za šéfem s výhradami...

Pěkně po bolševicku na ně, na třídního nepřítele!

Z. Švrček 6.2.2014 12:18

Ach jo.

Pan Klesla je skurečně důstojným nástupcem novináře/aktivisty O. Malého, který dříve psával pro HN a nyní pomáhá panu Kleslovi dodávkami nadstandardních informací v oboru elektronických komunikací přímo z centra -ČTÚ.

P. Zeman 6.2.2014 11:39

Vždy se najdou zastánci...

...idi0tských řešení. Bohužel, nejen těch českých :-(

M. Vondráček 6.2.2014 11:01

m:-)

Možná by mohl pan Klesla složit kauci 5 milionů za to , aby mohl pitomosti které píše.

A zaplatit pár desítek tisíc za kamerový systém, zda se při tom psaní nefláká.

Byl by stejně vstřícný ke státu , jako v cause pana Žufánka :-)

M. Vondráček 6.2.2014 11:02

Re: m:-)

.. aby mohl psát pitomosti ...

R. Langer 6.2.2014 12:35

Re: m:-)

Tak tak!

P. Podešva 6.2.2014 10:28

Univerzální model buzerace

Dnes se to týká lihu a šikany těch poctivých podnikatelů, kteří za nic nemohou. Registrovat dovoz a nakládání se zvláště nebezpečným jedem methanolem zřejmě není potřeba.

Je to stejná situace, když nějaký magor s nelegální zbraní udělá průšvih a pak chtějí sebrat zbraně těm počestným, bezúhonným lidem, kteří je nabyli legálně.

Co bude příště? Budeme platit kauci za každý květináč, protože by v něm mohl někdo pěstovat trávu? Tak jako platíme výpalné za každé CD, list papíru a nebo HDD, protože bysme na papír mohli natisknout něco ilegálního?

R. Langer 6.2.2014 10:46

Re: Univerzální model buzerace

Proč by se to mělo sledovat, když půlku toho pašuje mafie napojená na státní aparát. :-P

P. Podešva 6.2.2014 10:48

Re: Univerzální model buzerace

Nesleduje se to proto, že EK řekla, že methanol není problém a že rtuť je problém jen v teploměru. To rozhodnutí považuju za zločin, samozřejmě za něj ale nikdo nemá odpovědnost, protože "do toho šli jen s těmi nejlepšími úmysly"....

R. Langer 6.2.2014 12:36

Re: Univerzální model buzerace

Tak jo, možná má ta mafie širší evropský záběr... :-)

P. Podešva 6.2.2014 13:00

Re: Univerzální model buzerace

Nějak vám nerozumím. Vyškrtnout zvláště nebezpečný jed ze seznamu zvláště nebezpečných jedů a tím jej zařadit mezi běžné chemikálie, jako je třeba glycerin a nebo isopropanol je buď vrcholem debility a nebop zločinem. Případně obojí.

R. Langer 6.2.2014 13:55

Re: Univerzální model buzerace

Však já tu mafii myslím smrtelně vážně, samozřejmě že je to v jejím zájmu...

P. Podešva 6.2.2014 13:58

Re: Univerzální model buzerace

Opět vám nerozumím. Váš humor, trolling a nebo co to má být nějak neumím vstřebat. Zkuste to třeba jinde, uvidíte.

Z. Švrček 6.2.2014 12:14

Re: Univerzální model buzerace

Správný dotaz. Jako příklad uvádím návrh nařízení Evropské komise o zákazu používání osiv a sadby z domácích necertifikovaných zdrojů - a to prosím i na domácích pozemcích a zahradách. EU se tak snaží o naprostou degeneraci zdravých domácích zdrojů sadeb, dává každého  z nás v plen osivářským nadnárodním komplexům, pro které získání certifikátů na tu či onu sadbu není problémem a náklady si zahrne do cen (nejsou nijak nízké, což každý zahrádkář ví). Někdo je v Komisi uplatil? Asi ano. Takovouhle blbost, říkáte, že vymysleli? Ano. Proti tomuto návrhu vznikla mezinárodní petice (zúčastnil jsem se jí), která návrh pozastavila, ale neveřím, že jej plně zprovodila ze světa. Jistě se to tiše někde objeví. Že je to jedno, že si stejně budeme sázet vlastní cibuli, brambory, česnek? Ano, ale to je přesně ono jádro pudla : NAČ potom máme celou slavnou zákony a regulace chrlící EU, když ty její výplody chorých, či podplacených mozků musíme obcházet s rizikem, že občas nějakého toho občánky čapnou a potrestají??? Nebo budeme mlčet, eurosolidárně platit jak mourovatí a přijímat kdejaký šit, který páni papaláši uzákoní???

Š. Hašek 6.2.2014 15:04

Re: Univerzální model buzerace

Asi tak.

Problém jest v tom, že pokud někdo lidu slíbí 30 Kč, má bianco šek na "další mírotvornou práci". Rozuměj buzeraci.

Sedm podruhů dnes přehlasuje tři tahouny.

Za pár týdnů si přeštelujem sluníčko úředním Befehlem! Je to furt vo jednom.

R. Kříž 6.2.2014 7:42

Ano, naprosto přesné!!!!

Děkuji, zcela sdílím!!!

P. Lenc 6.2.2014 9:00

Re: Ano, naprosto přesné!!!!

Připojuji se.

R. Langer 6.2.2014 10:04

Re: Ano, naprosto přesné!!!!

Já taktéž!

P. Maleček 6.2.2014 5:11

Zloděj zloděje vždy podrží

Jestli spíš ta přehnaná až hysterická iniciativa státní správy nepotvrzuje, že to byla ona, která řídila a profitovala z černoty s lihem. O tom jak distribuci nezdaněného lihu řídili přímo státní policisté či ministerští úředníci se vyprávějí mnohé zkazky.

Ostatně i ten metanol byl prý jen prostředkem konkurenčního boje, kdy se jedna lihová mafie přes přilévání metanolu do produktů druhé mafie tu pokusila zlikvidovat - jen se jí to nějak vymklo z rukou. A pak to přes tu hromadu mrtvol všechno prasklo. Jen ten podíl policajtů se státní správě podařilo zamaskovat.

R. Langer 6.2.2014 10:06

Re: Zloděj zloděje vždy podrží

Mám o této kauze úplně stejnou představu.

J. Sinnreich 6.2.2014 1:38

Krasny cesky jazyk

Janu Kleslovi z Hospodarskych novin se patrne nelibil vyraz, ktery pouzil pan Zufanek pro horlive, regulace vymyslejici urednictvo: "...banda mastodontnich hoven..".Boze to je nadherna Cestina.

R. Langer 6.2.2014 10:07

Re: Krasny cesky jazyk

Ano, stará škola se ještě pozná... :-)